Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TBC oncesi ve sonrası para piyasası ve auction house fikirleri

alpg

Öne çıkan mesajlar

Selam beyler,
gold satın almayı dusunuyorum, özellikle bu aralar cok ucuzladıgı icin yuklu miktar alıp bi epic flyng mount almak istiyorum.
Ama merak ettiğim bişey var.
Şu an gold'un bu kadar ucuzlamasının sebebi WOTLK gelince moblardan dusecek olan questlerden gelecek olan para miktarının epey artıcak olması olabilir. Ama tbc oncesi wow oynamadıgım icin ya da beta tester olarak oynamadıgım icin farkın ne kadar olcagını kestiremiyorum. Yani gold'un ucuzlaması yalnızca wotlk oncesi gold satıcılarının işlerinin durgunlugu da olabilir, bu durumda wotlk gelince gold fiyatları patlama da yapabilir.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır acaba?
Bi de WOTLK oncesi acilen elden cıkarılması gereken itemlar sizce neler stoklanması gereken itemlar neler ve neden?

Yani bugun bi primal nether 2.5- 3g ye dustu, lps'ler 6-7g voidler 10-15g
Bunları biriktirmeli miyiz yoksa direk hepsini satıp kurtulmalımıyız?
Bi de bu aralar auction house'dan alıp satarak para kazandıgınız itemlar neler? Ben genelde void alıp shatter edip satıyorum. Bi de runecloth iyi satılıyor.

Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle kesinlikle kuşa para verme çünkü wotlk de lvl77 ye kadar uçamayacaksın kuş yok.. yani lvl 77 ye gelene kadar at üstündesin o yüzden şimdiden kuşa para harcama , lvl 77 olana kadar zaten para bırıktırırsın onun yanıda mutlaka farklı farklı bineklerde olacak onları alırsın... Bence gold satın alacaksan bunu ticaret için kullan , mesala jc malzemeleri, otlar , pot malzemeleri bunlar çok işe yarayacak bence wotlk de
Sosyal ağlarda paylaş

tbc enchant malzemelerini satmayin yok pahasina uzulursunuz

millet nexuslari stacki 2-3g den elden cikarmisti TBC ciktiginda topladim sonra blizzard bir ekledi nexus transform u direk sistiler
ayrica ilerliye naylarda TBC stoklari AH de tukenince yeni kasanlar bunlara hucum edicek cunki level alma hizlandigi icin outlandde oyle quest manyagi olmadan nagrandda filan 70 liyip gazliycaklar direk ki shardlar filan cok nadir olucak bir zaman sonra
Sosyal ağlarda paylaş

bence saklicaksanız item saklamayı sevdiğinizden saklayın stok layın herbişeden 3er 5er olsun :P

ama ticaret derseniz çoğu tbc itemı değersiz olcak dikkatsiz davranmayın ucuz die stok yaparsanız bi tarafınızda patlama ihtimali yüksek .

yatırım yapmak isteyenler meslekler için kesin gerekli ve meslekleri hızlı kasarken lazım olan itemlara yoğunlaşın biriktircekseniz o tarz itemlar biriktirin çünkü yeni meslek kasan ve bi sürü gold u olan biri farmlamakla uğraşmak istemicek ve ah ye yönelicek bu sayede sizde köşeyi dönceksiniz:P

tabi benim gibi hazırda 7k parası olanlar hiç uğraşmicak zaten questlerden bi dolu para gelcek bi istediğim de şu mamut u alıp wow un ilk dolmuşçularından olmak :D
Sosyal ağlarda paylaş

Tbc öncesinde ben parayı düsük kalite madenlerden ve jade agate gibi esyalardan kazanmıstım. Su anda ah de pek bi ticaret yok ama yeni gelen inscription hammaddeleri cok pahalı en son baktıgımda mageroyal stack 10g du Ahn'qiraj da yani herbalist karakter varsa gerekirse bütün azeroth u gez cicek topla . simdi herkes 0 dan inscription kasmak istediginden cok kolay satarsın.

Bu wotlk gelmesinden 1 hafta sonrasına kadar da sürer.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ne varsa satın derım ben. ben oyle yaptım acıkcası.Wotlk Icın en onemlı sey para Blizzde para kasmayı kolay yaptı boyle olunca mılletın cok parası olmasın bır nevı ekonomıyı dengelemek ıcın ıtemler koydu.mesela ring of kirin tor yalnış hatırlamıyorsam normalde 10 k ucretı vardı yada o cıvarlarda.Ne ozellıgı var bu ringin hs gıbı sızı her 1 saatte bır dalarana teleport edebılıyor bu yuzden alınması gereken bırsey(hs ıle ayrı cd lerı var).bır adet mamut var bınek hayvanı 20k (@natural rep) ne ozelligi var 1 tane repair 1 tanede general goods verdor var bınegın ustunde bıde sız 3 kısılık yanı vendorları ıstedıgınız zaman ındırıp onların yerıne partyden adam bınebılıyor.
Bı yuzden para=hersey bence...
Sosyal ağlarda paylaş

tBC ye 11k gold 2char ile girmiştim. Epic kuş alırken yardımı oldu her iki charada.

şimdi WotLK e 3k gold(main char) ile giricem. Riding skille güzel bir gold isterlerse bi yolunu bulcaz artık, gold derdi olacagını sanmıyorum. Olsa bile günde 500gold rahatça daily ile kazanmak mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an AH den para yapılması zor. Kimse birşey almaz oldu doğal olarak. Tabii jc ve ins için skill kasanlar yine belli item ları alıyor ama genel olarak ah den şu an bi para gelişi yok. Anca kendin gidip dungeon filan solo farmlarsan 60-70g filan para geliyor, bi de daily ler yapınca işte günde 500-600g yapmak mümkün. Şunun şurası 4-5 gün kaldı zaten. :)
Sosyal ağlarda paylaş

wotlk da flying mountu northrende 77 olunca kullanabilioruz di mi? peki bu flying mountu kullanmak için skill öğrenirouz, o kaç k olucak fiyat? 5000k epic mount almaya çalışıorum da, eğer wotlk a kadar toplayamassam nasılsa questlerden toplicam northrende gider alırım diodum 77 e kadar. Fakat öle bi durumda bi 77 olunca bu sefer bu skilli train edecek param olmıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
wotlk da flying mountu northrende 77 olunca kullanabilioruz di mi? peki bu flying mountu kullanmak için skill öğrenirouz, o kaç k olucak fiyat? 5000k epic mount almaya çalışıorum da, eğer wotlk a kadar toplayamassam nasılsa questlerden toplicam northrende gider alırım diodum 77 e kadar. Fakat öle bi durumda bi 77 olunca bu sefer bu skilli train edecek param olmıcak.

Binek+train epic için 5200g, Northrendde bineği kullanabilmek için cold weather flying öğrenmeniz gerekiyor bununda fiyatı 1000g idi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...