Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MSN VS ICQ

lordgnr

Öne çıkan mesajlar

Kablonet kullanıcısı oldugum ve proxy vasıtası ile icq protokolüne bağlandığım için icq dan yazdıgım mesajlar gönderdiğim kişilere 5-10 saniyede ancak gidiyor, dosya transferi yapamıyorum, bunun dışında icq nun pek bi açığını görmedim aslında bunlar da açık sayılmaz benim ve tüm kablo kullanıcılarının özel sorunları. Fakat bunun yanısıra senelerdir icq kullandıgım ve etrafımdakiler de senelerdir icq kullandığı ve onların da etrafındakiler icq kullandığı için icq kullanmak için bir mecburiyet doğuyor.
Msn e gelince proxy olayı olmadıgı için çok hızlı ve dosya transferi olayı var. Görüntülü sesli chat olayına hiç girmedim zaten gerek de duymuyorum bana mesajlaşmak yetiyor. Msn de de mesajlaşırken bi ferahlık hissediyorum yani enter a bastıgım anda yazdıgım şey karşımdakine ulaşıyor bu çok güzel bir özellik bence.
Sonuçta miranda vasıtası ile ikisini de kullanıyorum, şu anda iki protokolde de online ım. Aralarında hız bakımından bariz bir fark var şahsen hep msn kullananlarala konuşmak istiyorum. Ayrıca yine miranda sayesinde msn de listemdeki kişilerin isimlerini istediğim gibi değiştirebiliyorum.
İkisi de aynı işi yapıyo arayüz vs. olaylarını istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz için ikisi arasında kıyaslanabilecek tek şeyin hızları olduğunu düşünüyorum. Burda da msn in ezici üstünlüğü var.[signature][hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
budur... Aka MSN'e kafam girsin
said:
Nefr, 05 Nisan 2004 15:40 tarihinde demiş ki:
MSNe gıcığım, elli tane adam var listede, hangisi kim bilmiyorum. Şimdi herkes beni nefr olarak tanır burada, ama mail adresim kendi adıma ve iş ortamında hiçkimse beni nefr olarak bilmez mesela. ICQ da beni listesine ekleyen adam nickimi adımla değiştirir biter, ama MSN de olmuyor işte, isim değiştiremiyorsun. Hıyar gibi 50 tane mail adresinin kimlere ait olduğunu ezberlemek zorunda mıyım lan ben? Ne saçma iştir bu, gıcığım, budur.

Ayrıca bunun bi yolu varsa ve ben bilmiyorsam rezil oldum herhalde şu mesajdan sonra di mi? ehe =P
[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Birde outlook express i açınca otomatik olarak açılmasına da kılım, bill gates zorla kullandırmaya çalışıyor programını. Zaten icq banda kalktı ve bende webcam de oplmadığına göre icq rules ötesi yallah çöpe...

*! Eski kafalıdır ve icq ya gönül bağı vardır*[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 01 Mayıs 2004 14:19 tarihinde demiş ki:
budur... Aka MSN'e kafam girsin
said:
Nefr, 05 Nisan 2004 15:40 tarihinde demiş ki:
MSNe gıcığım, elli tane adam var listede, hangisi kim bilmiyorum. Şimdi herkes beni nefr olarak tanır burada, ama mail adresim kendi adıma ve iş ortamında hiçkimse beni nefr olarak bilmez mesela. ICQ da beni listesine ekleyen adam nickimi adımla değiştirir biter, ama MSN de olmuyor işte, isim değiştiremiyorsun. Hıyar gibi 50 tane mail adresinin kimlere ait olduğunu ezberlemek zorunda mıyım lan ben? Ne saçma iştir bu, gıcığım, budur.

Ayrıca bunun bi yolu varsa ve ben bilmiyorsam rezil oldum herhalde şu mesajdan sonra di mi? ehe =P

Bende nie olmaz bu dedıgın sey kardes? msn plus da yok herkesı ıstedıgım gıbı goruyom bılmeden atlamayın hemen ton balıkları -,-[signature][hline]battle.NET TFT ¹.aka
battle.NET TFT ².aka
battle.NET TFT ¹.aka ==>>Active
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...