Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyunun gereksinim duyduğu minimum bilgisayar configi

karakedi

Öne çıkan mesajlar

CPU Pentium 3 800MHz or better
RAM Higher than 256M
Graphic Card GeForce2

teknik olarak yukardaki config oyunu oynamak için yeterli. bende amd 1.7 var ve aşırı derecede dandik (15 dolarlık) ekran kartı ile 512 mb ram var, grafikleri kısarak çok rahat oynuyorum.

bir tek dark elf ile gludio şehrine girişde resmen takılıyor, şehirlerin içi peace zone olduğu için girişteki 10 snlik takılma çok önem teşkil etmiyor. zaten bunu internetsel bir olay donanım ile ilgili değil. Şehirin içerisinde bulunan 500 kişinin yarattığı internet download/upload olayı sebeb veriyor.

Oyunu rahatlıkla kötü bir bilgisayarda oynayabiliyorsunuz, grafik ve efekleri minimumda oynamama rağmen bir çok MMO oyunun grafiklerinden çok daha başarılı. Bu oyun için donanım dert etmenizi gerektirecek bir kriter degil.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Karakedi of Bartz - Lvl 19 Human - Healer
Karakedi of Gustin - Lvl 21 Elf - Scout
KaraElf of Gustin - Lvl 18 Dark Elf - Mage
Sosyal ağlarda paylaş

şehirlerdeki lag in sebebi sanırım satıcıların hepsinin aynı yerde duruyor olması birden bire ekrana yuzlerce model giriyor ve laga sebep oluyor. ayrıca haritanın belli yerlerinde hdd surekli çalışmaya başlayarak laga sebep oluyor, bu olay her kullanıcıda aynı. 512 ram amd2500@2200mhz ve ti4200 ile full detail oynuyorum. ekran kartı ayarlarından (desktop sağ klik ile girilen menu) direct3d ayarlarıda en yuksek kalitede geniş alanlarda fps 50 ile 30 arasında değişiyor oynanabilirlik olarak kesinlikle bir sıkıntı çekmiyorum fps düşüklüğünden şikayet eden arkadaşlar varsa ekran kartı ayarlarından direct3d ozelliklerinden goruntu kalitesini "en iyi performans" a ayarlasınlar ayrıca rivatuner adlı programı yukleyip direct3d ayarlarından "mipmap LOD bias adjustment" menusundeki ayari +3.0 e getirirlerse fps de iyi bir artış sağlayabilirler fakat bu ayar oyunun grafiklerini iğrenç bir hale getiriyor eğer oynanabilirlik bnm için herşey diyorsanız bu ayarı tavsiye ederim :)

ayrıca oyunun grafik ayarlarından reflections i kapatırsanız fps de ii bi artış elde edebilirsiniz

[Bu mesaj Castigater tarafından 29 Nisan 2004 17:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ascreus lineage2 şuan kazaanin ve meshur bir trojanin kullandigi 3 tane portu kullanıyor. Bu sebeple çoğu okul networkde, firewall programlarinda, antivirus programlarinda, adsl modemlerde bu portlara block var. Çalışan antivirus ve firewall programin varsa bunlari kapatarak dene. Eğer okuldan bağlanmaya çalışıyorsan işin çok zor. Adamlarin portlari değiştirmesini bekliyceksin.[signature][hline]LineageII Avatar:
Nick: Ogoed | Race-Class: Orc-Monk
Server: Erica | Level: 21
Nebula Avatar:
Nick: Dewil | Template: Pure Mage
Server: Quann
Starwars Galaxies Avatar(retired):
Nick: Dodo | Race: Human
Galaxy: Eclipse | Profession: Bounty Hunter

a.k.a streamer
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Castigater, 29 Nisan 2004 17:40 tarihinde demiş ki:
şehirlerdeki lag in sebebi sanırım satıcıların hepsinin aynı yerde duruyor olması birden bire ekrana yuzlerce model giriyor ve laga sebep oluyor.

diyorum ya satıcılarla internetle ve buna benzer herhangi bir şeyle alakası yok, bomboş servera girip gludio'ya gitseniz aynı problemi tekrar yaşarsınız, ki gludio'da zaten genelde 6-7'den fazla satıcı olmuyo (himdemith'te)

bu arada qui, sistemlerimiz tıp atıp aynı, AMD 2600+, 512 ram ve 9600XT. gludio'ya girince tahammül edilemez bi yavaşlık geliyo. gludio gibi townlar inçin minimum frame kutucuğunu seçin düzeliyo.[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

said:
diyorum ya satıcılarla internetle ve buna benzer herhangi bir şeyle alakası yok, bomboş servera girip gludio'ya gitseniz aynı problemi tekrar yaşarsınız,

ben nie resetten sonra falan gluadioda herhangi bi yerde kosuomush gibi kosabiliom o zaman :P bosh bi gladioda 0 lag olyo
afk sellerlerin deli bi lag yaptigini kesinlikle kabulenmek lazim en basitinden sodada bazen bir katta 20-30 player olabilio (bi keresinde bi ufacik oda icin dalasan 10vs10 kislik bi grup vardi) bi cok bolgede (afkciklarin olmadigi) 30+ playerla lagsiz deli combatlar izledim/icindeydim (pvm) ne oluosa bu afkcilardan oluo[signature][hline]
Crean Frostfel Master Medic on Eclipse / Frostfel Dark Elf Mystic/Fighter On Bartz
Captain of the Amarr Battleship Vampire / Member of Dreamsmiths
"Who wants to live forever?"

[Bu mesaj Creel tarafından 29 Nisan 2004 18:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

valla cok resete denk eldim o salak sehire 10+afk seller 10+ player varken lag yoktu bende ha sonra herkes döndü 40+ kisi afk olu verdi hayatim kaydi direk
amd 2.4
512ram
gf mx2
hdd de problem var bide :p
[signature][hline]
Crean Frostfel Master Medic on Eclipse / Frostfel Dark Elf Mystic/Fighter On Bartz
Captain of the Amarr Battleship Vampire / Member of Dreamsmiths
"Who wants to live forever?"

[Bu mesaj Creel tarafından 29 Nisan 2004 19:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mayfer, 29 Nisan 2004 17:58 tarihinde demiş ki:
said:
Castigater, 29 Nisan 2004 17:40 tarihinde demiş ki:
şehirlerdeki lag in sebebi sanırım satıcıların hepsinin aynı yerde duruyor olması birden bire ekrana yuzlerce model giriyor ve laga sebep oluyor.

diyorum ya satıcılarla internetle ve buna benzer herhangi bir şeyle alakası yok, bomboş servera girip gludio'ya gitseniz aynı problemi tekrar yaşarsınız, ki gludio'da zaten genelde 6-7'den fazla satıcı olmuyo (himdemith'te)

bu arada qui, sistemlerimiz tıp atıp aynı, AMD 2600+, 512 ram ve 9600XT. gludio'ya girince tahammül edilemez bi yavaşlık geliyo. gludio gibi townlar inçin minimum frame kutucuğunu seçin düzeliyo.

bnm bahsettigim hardware lag zaten hdd nin surekli calisip oyunun 10sn kadar donmasi haritanin bazi yerlerinde de oluyor player olmamasina rağmen

[Bu mesaj Castigater tarafından 29 Nisan 2004 21:09 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Castigater tarafından 29 Nisan 2004 21:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

minimum frame herşeyi çözüyor.
o hard disk problemi de lineage 2 haritası çok büyük olduğundan doğal olarak oyuna girince tüm haritayı load etmiyo. belli yerlerde load ediyo, ama loading gibi bi mesaj çıkmadığından direk donuyo ekran. tabi o sırada karşınızda poison spider varsa usulca yeri öpüyosunuz.[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aron-Caldwell, 29 Nisan 2004 23:35 tarihinde demiş ki:
ekran kartı tavsiye edicek olan :)

radeon 9600XT
hem çok hızlı, hem yanında half-life 2'yi bedavaya alabilmen için ticket veriyo, hem de performansına göre gayet ucuz.

en ekonomik ve makul görüntü kartı.

coşmak istiyosan 9800 pro alcan.[signature][hline]the errorist
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...