Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LCD TV Tavsiye

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

bi adet LCD TV tavsiye başlığı da ben patlatayım dedim..

82cm-102cm arası ve 2,250ytl fiyat limiti ile alınabilecek iyi bir LCD tavsiyeniz var mıdır?

önemli sorumuz tavsiye, daha küçük sorularımız ise;
30,000:1 yeterli midir? ve son olarak 100hz çok şart mıdır?

Sadece Digiturk, Kablo tv seyredilmek için kullanılacak.. Limit çok fazla yukarı yönde esnemez yalnız.. :( Sanırım bu haftasonu alıcam, onun için cevaplar önemli
Sosyal ağlarda paylaş

mesela şu nasıl -> http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_LE40A616-LCD-TV,6654.html

edit/soru: full hd illa gerekli mi lan şimdi? normal günlük kullanım için ekstra bi getirisi götürüsü var mı? sonuçta ps3 bağlanmayacak Blueray Disc takılmayacak vs.. normal yayınları ne yapıyor bu full Hd'ler?

edit2: 480i, 480p destekleyen bi full hd'de herhal çammur gibi gösterme sorunu olmaz? yoksa olur mu? hmm...

kafayı pörçentletecem

edit3: dur bak adam gibi soramadım bi türlü.. gelen Standart Definition yayını veya işte DVD hede hödöyü 720*576 dan 1920*1080'e interpolasyon ile çevirdiğinde(doğru mu dedim?) görüntüde sıçma batırma olasılığı nedir?

yoksa hiç bulaşmadan hd ready alınıp bu olaylara karışılmamalı mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

full-HD olmayan Lcd tv hemen hemen kalmadi zaten. Kontrasti ve parlakligi ne kadar yuksekse o kadar iyi. Samsung un 7-8-9 serilerine bak derim. Yeni nesillerde, led backlight ve led karartma ile cok daha iyi kontrast oranlari yakalaniyor. Samsung da bu i$i en ucuza yapanlardan. Ama pc ve ps3 icin tavsiye etmiyorlar, input lag yuzunden.
Sosyal ağlarda paylaş

cok kisa kisa cevap verebilicem,

30.000:1 orani dinamik kontrast olmasin, gercek konstrast degerlerine bak.

cozunurluk ne kadar yuksek olursa o kadar iyi tabii ki. fakat turkiyede cok sinirli hd yayin oldugundan 720p bile bu amac icin fazlasiyla yetecektir. daha dusuk cozunurluklu birsey alirsan yine izlersin ama ayni lezzeti alamaz, 3-5 sene sonra kesin degistirmek zorunda kalirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 1 haftadir deli gibi arastiriyom, yarin almaya gidiyorum. En iyisi bu gozuktu gozume fiyat/performans olarak. Burada 2100 dolar (1.05 kur yani 2200 ytl falan ediyo olmasi gerek)
blu ray player hediyeside var..

LA40A650 modeli kendisi 6 serisi

7-8-9 serisi zaten buyuk tv ler 46-50 inch ler, 40 inch 101 ekran oluyo bu dedigim 40 inch zaten.. o da bi tek 6 serisinden itibaren var.

edit: pardon 7 serisinde LA40A750 vardi, kendisi asmis bi 40 inch ama fiyat cok tuzlu 40 inch e gore, onun yerine sony gidilebilinir.
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung'un bir tane modeli var 5 serisi sanırım

Full HD-102cm LCD TV,1920x1080,30.000:1 Dinamik Kontrast,3xHDMI - LE40A550P1

1890 YTL fiyat biçmişler 3-4 günlüğüne ElectroWorld'de bir bakmanda fayda var. Biz bir süredir takipteydik bu televizyonu fiyatı düşünce aldık hemen.

Özellikler:
http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34028
Sosyal ağlarda paylaş

walla yeni philips ler fena olmayabilir. Ama bizzat teknosada izledigim Samsung 40A656, sony mony ne varsa, plazmalara bile takip gecmi$ti keskinlikte. Du$un ki bunda dinamik kontrast yok, 50.000:1 kontrast, ona ragmen en iyiydi.

2.700 e birakiyorlardi. Ayni paraya panasonic plazma var ayni boyutta, o da guzeldi. Ama canlilik acisindan samsung inanilmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...