Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anket: Blog okur musunuz?

Dynun

Öne çıkan mesajlar

1) okurum. hatta farklı zaman dilimlerinde günümün toplamda yarım saati ile bir saati arası blog okuyarak geçiyor.

2) genelde internet ve bilişim teknolojileri.. teknik bloglar vs.

3) rss ile günlük takip ettiğim blogların tabii ki öncelikle güncelliğine dikkat ederim. ama içeriksiz olmaz. yani içerik olmazsa olmazımdır, güncellik ise artı puan.

4) aslında aradığını kolay bulmak da tasarımın bir parçasıdır =) öncelikle erişilebilirlik önemlidir benim için (ve aslında tüm kullanıcılar için). erişilebilirlik iyi olduktan sonra, içeriği iyi olan bir blogda görsel şölen pek önemli değildir benim için. hatta fazla haz etmem.

5) aslında yakınımdan 3 kişinin blogunu takip ediyorum ama ikisi pek aktif değil. diğeri aktif sayılır ve zevkle takip ediyorum. yazıları hakkında konuşuyoruz falan sonra..

6) blog yazma girişimlerim oldu ama altından kalkamadım. ciddi emek istiyor aslında.. bir de teknik bir blog yazmakla, tamamen kişisel bir blog yazmak arasında kaldım çok kez..

7) bloglar candır canandır.. internetin, bir medya olarak gücünü kat ve kat arttırıyor. her eve lazım. okuyun, okutturun.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:
1)Genelde blog okur musunuz? Yoksa wall-of-text diyerekten iştahınızı kapatır mı?

Arada bir okurum, konu ilgimi çekiyorsa ya da faydası olacaksa wall-of-text leri de okurum.

2)Blog takip ediyorsanız bunların konusu nedir?
Takip etmiyorum ama okumayı tercih ettiklerim genellikle güncel müzik/sinema/spor konularıyla ilgili oluyor

3)Blog'un güncelliğine mi içeriğine mi dikkat edersiniz daha çok?
İkisi de eşit oranda önemli diyebilirim; müzik-sinema konularında öncelikle güncelliği, spor konusunda ikisi de önemli

4)Tasarım sizin için önemli midir yoksa ben aradığımı kolay bulayım, rahat okuyayımcı mısınızdır?
Çok rezil, flash vs. yüklü bir site olmadığı sürece güzel içerikli bir siteyi tasarımına dikkat etmeden okuyabilirim. Gözü yormaması tercih sebebi.
5)Arkadaşlarınızın kişisel bloglarını hiç okur musunuz?
Zaman zaman
6)Kendiniz blog yazıyor musunuz? Yazıyorsanız, yazmaya neden başladınız? :)
Yıllar önce ayrı bloglarda kişisel ve müzik/sinema yazıları yazdım ama uzun zamandır siteler açık olmasına rağmen yazmıyorum.
7)Unuttum şimdi bunu. Aklıma geldi , meraklandım falan birden. Millet bu bloglar hakkında ne düşünüyor diye.
Önüne gelenin blog açmasını sevmiyorum ama yer yer çok kaliteli yazılara rastlayabiliyorum. Açıkçası bu kadar kaliteli yazılar yazan insanların blog formatından da kurtulup site açmalarını tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

1)Genelde blog okur musunuz? Yoksa wall-of-text diyerekten iştahınızı kapatır mı?

öyle diyerek kapatmaz da muhafazakar bi internet kullanıcısı olduğumdan okumuyorum pek, alışamadım bi de

2)Blog takip ediyorsanız bunların konusu nedir?

bi tane blog söyle desem, söyleyemem

3)Blog'un güncelliğine mi içeriğine mi dikkat edersiniz daha çok?

içerik daha önemli gibi

4)Tasarım sizin için önemli midir yoksa ben aradığımı kolay bulayım, rahat okuyayımcı mısınızdır?

tasarım da önemli ama işlevsellik için önemli yine

5)Arkadaşlarınızın kişisel bloglarını hiç okur musunuz?

kişisel blog sarmıyo pek

6)Kendiniz blog yazıyor musunuz? Yazıyorsanız, yazmaya neden başladınız? :)

başladım neymiş bu diye sonra bıraktım

7)Unuttum şimdi bunu. Aklıma geldi , meraklandım falan birden. Millet bu bloglar hakkında ne düşünüyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...