Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

god mode

Fyrwenn

Öne çıkan mesajlar

bg ler genelde horde vs paladin oluyo asdad... hoş bizdede var bi kaç horde da allylarda saglam paladin rezervi varmış :P

nerf lazım abi kanat bubble gir 5 kisinin arasina bi ds hop hp full zaten.. paladini iice easy mode yapmıslar ne güzel eskiden kastiriodun adam kesicen diye :P kovalarken manan falan biter ahh eski günler ahh.. nerflesiner artık zevk almiorum bglerden.. 2 paladin geçio yan yana hele biri holy biri retri ise bırak girme aralarina zaten..
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:
Dworgian said:
Roqq said:
Ben ne kadar anlatmaya çalışsamda nafile olacak, bu kadar Pally düşmanı varken. 80 lvl de görücez eski Retri Pala geri dönecek. Loladin dönemlerine selam olsun buradan 2 günlüğüne bile olsa imbaydık.

pally düşmanı = .kill yemek istemeyen tüm wow oyuncuları?

yorumuna gülüorum açıkcası

nolur mantıklı anlat da anlayalım çoğumuz mantıklıyızdır burada. anlatıldıgında anlarız :)

dipnotcuk: burda benim okudugum gördüğüm, insanlar şunu diyor, "paladin de dps yapabilsin tabii, ama bir feral druid bir retri paladin bir arms warrior vs bir ruge kadar melee dps yapamasın" ve diyorlar ki "tamam retri paladin dps yapabilsin ama stunlock da 3 saniyede adam keserek godmode gezmesin adam akıllı mantıklı dps yapsın heres mutlu olsun"

bundan farklı bişey söyleyen var mı?

bence yok.

Kimse kill istemez. o zaman bütün classları sevmiyorsun sen ? kendi classında dahil.

Ayrıca "yorumuna gülüyorum" ne demek ? böyle basit cümlelerle rant sağlamaya çalışma.

Benim bahsettiğim olay "burst damage nerflenmesin" değil. Madem ki burst nerfleniyor bunu karşılayacak PvP utility leri koysunlar. Spell interrupt gibi mesela. 80 level de bu kadar vuramayacağımıza göre, bizim artık healer kesme gibi bir olanağımız yok.

Madem burst nerflenecekti neden repentance 10 saniyeden 6'ya geri düştü ? mantığı nerede bunun ?

Yorumuna gülüyorum bsit bi cümle yapısı gereği. Anlatmak istediği basit. YORUMUN KOMİK. Daha ne kadar komplike bi cümle istersin ki bu durumda?

Ha diosan ki nie gülüosun, zaten yazımın devamında bunu yazdım nie güldüğümü niye komik olduğunu fln. Neyse.

altta sorduğun 2 sorunun cevabını da ben değil Blizz biliyor, açıkcası onlar da deneme-yanılma yapıyorlar. Nerfle ilgili blue post u buraya yapıştırmıştım gayet açık adamların mantıgı. Özellikleri koy buffla etkisini gör nerfle ya da bırak.
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:
Bu burst damage 80''e göre ayarlanmıştı, ama 'aklı selim' Blizzard 70'e koyunca böyle bir durum ortaya çıktı. 80 olunca yine amele olacağız olay bundan ibaret.

bu da kalıp oldu artık, herkes öğrenmiş beta/ptr oynayan. beta serverında 80 paladin premade de oynuyorum ve nerf lazımdı. hala da lazım 20 saniye cooldownlu 7 saniye durationlı hammer of justice'e.
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:
Ne güzel yazmışsın be tinu.

Benim anlamadığım senelerdir paladinler maymun edildi. Onlar hava gazı mı ödüyorlardı Blizz'e ha ses ?

İnsanlara ne kadar batmışız anlamadım. Sırff millet deli gibi şikayet ediyor diye 7/24 PvP yapıp, STV'de bile gezip önüme gelen kim varsa kesiyorum.

Sende bi hırs var bende bunu anlamadım.

Çok mu hoşuna gidio OP olup hiç uğraşmadan adam kesip bi de onca küfür yediğini bilmek?

Sen zamanında warlocklardan hiç mi şikayet etmedin hiç mi blizzard a kfretmedin bu ne biçim class die.

Şimdi aynı şeyin senin classın için söylenmesi hoşuna mı gidio?

Saçma işte arkadaşım bu kadar abartı dmg verebilmesi saçma. Warlock, paladin, druid farketmez. Herhangi bir class ın diğer classları %99 gibi büyük bi yüzdeyle, stundan çıkmadan 3 5 saniyede yatırması saçma.

Zamanında bi garip arkadaşın bana dediği gibi "yiyin nerfi oturun" da demek istemiorum.

Sizde oyundan zevk alın tabii ama bizimkinin içine etmeyin ya. (Tabii lafım blizzard'a. bana da dmg verseler bende gider onu bunu döverim o ayrı)
Sosyal ağlarda paylaş

fatal_error said:
ya abi ağlanırda bu kadar ağlanmaz. benimde paladinim vardı ama yani bu kadar da subjektif bakmayın olaylara, bildiğin abartı olmuş paladin. yok bizde para ödüyoz bizde varız muhabbeti bayar bi zaman sonra. Yemin ediyorum bg lerde paladinler kescek adam arıyolar fıldır fıldır. 5 kişinin arasına atlıyolar gözü kapalı. Bak sadece bi olay anlatcam, kafedeyiz ve bu olayı gördükten sonra tamam bitmiştir dedik. wsg gidrim druidimle neyse hoş beş takılıyoruz. full mercilessli paladin bayrağı aldı taşıyo bende arkasında heal atarım diye takipteyim. abartısız soyluyorum. undead warrior buyuk ihtimalle 4/5 s4, omuzluk s3, mace s3. paladine charge ı attı yaklaşık %80 hp liydi. paladin döndü ışıkları saçtı o warriora bi salladı, tabi saalladı derken 2 3 vuruş çıktı o arada adamın %10 hp kaldı. Biz koptuk cafece. Çünkü yok böyle bi olay. yok bi adama döndük ağlıyonuz hemen yok şuna bak yok buna bak. olaya objektif bakın birazda yoksa çok komik duruma düşüyorsunuz.

işte bu da bi paladin yorumu. ne diyim ki daha
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrardan foruma uğrarken gördüm :) sanırım biraz daha anlaşılcak cinsten yazmam gerekicek şu ana kadar olan diğer class dengesini

Warlock: Drain drain drain fear siphon drain drain drain.
Druids: Hot hot hot hot koş koş cyclone koş hot cyclone roots charge pounce bash hot hot MOONFIRELOLOLOL cyclone koş hot.
Rogues: Ks, CS, HEMOLOLOL Blind, Vanish, KS, CS HEMOLOLOL
Warriors: Charge, hamstring, mortal strike, intercept, mortal strike, piercing howl mortal strike , execute.

Kısacası şu anda zaten denge olmayan bir oyunda eğer feardan kurtulma imkanın yoksa, eğer bir druide dokunamadan sadece uzaktan öldürmesini izliyorsan yada rogue stun attığında seni öldürmesini izlemek yerine içerden içicek soğuk su almaya gidene kadar yada son olarak 4k executele nerdeyse 40% ye yakın dmg mümkün ise

Paladinlerinde OP olması mümkündür.. Tamam anlıyorum şu anki burst dmg cok feci bir şekilde ama insaf edin ya kimse PvE açısından düşünmüyor olayı sal retri paladinini raid bossuna rahat rahat dpsini yap

hem dmg yapabildiklerinden dolayı keyifliler size daha az yük onlara keyif sırf PvP den ibaret bir oyun oynamıyoruz

Hem bu sadece paladinin ilk 20 lvl gibi olacak birşey su anki nerflerle retri paladin lvl 75 de healer veya tank a dönücek daha önceki gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Bişey merak ediorum hiç bilmediğimden.

Paladin stun-kill için kaç tuşa basıo?

Yok diosanız ki 6 7 tuşu kullanıoruz, kaçıoruz koşuoruz gelioruz stunlıoruz vuruoruz kaçıoruz gelioruz vuruoruz vs (yani druidin yaptıgı gibi) hiç gıkımı çıkarmıcam.

druid:

prowl, bash, mangle, f fire, entangling roots, cyclone, 3 adet hot, innervate, pounce, rip, charge

bu sadece feral druidin pvp de kullandıgı aklıma gelen skiller. sayıoruz 13 skill = 13 tuş.

anlatabiliorumdur umarım?

ve kesme zamanı da 10 saniye değil :D

edit: 3 adet form change ve barkskin = 17 tuş
Sosyal ağlarda paylaş

warlock:

(benim yaptıgım bu hatam varsa da birileri söylesin gözünüzü sevim)

*target uzakta varsayıorus*

curse of agony, corruption, siphon life,

*hedef yaklaşır*

lolcoil, fear, immolate, haunt, drain life/mana, sbolt

tabii bi ara fear break dmg sebebiyle, howl of terror, ve aynı dotlar

dogru mu?

yine sayıoruz: 9 skill

hummmmm
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
warlock:

*hedef yaklaşır*

dogru mu?

olduğun yerde karşındaki target izlerken

Ayrıca bişey olsa bile oh shit buttonunuz var artık daha ne

hummmmm

Bu sırada ne yapıyorsun peki çay kahve falan? nede olsa yanına bu 9 skilli kullanırken karşınızdaki sadece sizi izliyecek
Sosyal ağlarda paylaş

Invulon said:
Dworgian said:
warlock:

*hedef yaklaşır*

dogru mu?

olduğun yerde karşındaki target izlerken

Ayrıca bişey olsa bile oh shit buttonunuz var artık daha ne

hummmmm

Bu sırada ne yapıyorsun peki çay kahve falan? nede olsa yanına bu 9 skilli kullanırken karşınızdaki sadece sizi izliyecek

hayır izlemeyecek.

1) trinket
2) racial
3) berserk
4) cos
5) bof

bunlar direk ölüm demek.

ve ben sadece benim kullandıklarımı yazdım

karşı tarafı da yazarsak combat böyle gitmio
Sosyal ağlarda paylaş

Invulon said:
Classın şu anda sırf overpowered kısmını alıyorsunuz bahseden yok diğer classların aldığı yeni buffları ona kızıyorum herşey paladine yönelik ona adanmış resmen

burda sorun stunkill o kadar.

bi de tabii benim için (druid), vurdugun dmg ın armor ignore etmesi. boşuna mı kastık o kadar armor :D

ve burst dmg in bu kadar yüksek olması :D
Sosyal ağlarda paylaş

Invulon said:
. Tamam anlıyorum şu anki burst dmg cok feci bir şekilde ama insaf edin ya kimse PvE açısından düşünmüyor olayı

Yoo gayette PvE açısından düşünüyoruz. GM'ler dahil herkez aynı şeyi düşünüyor. Verdikleri hasarı yayın, burst damage'i iyice azaltın dot tarzı şeyler koyun. Ki adamlarda bunu yapmaya çalışıyor.

Yani 1 dakikalık sürede paladin aynı toplam hasara ulaşacak. Ama bu hasarın %30'unu ilk 5-6 saniyede vermeyecek. Bütün istenen bu. Paladinin saldırdığı adamı heallayan biri varsa, paladinimiz tek başına bu ikiliyi alamamalı. O healer heala yetişebilmeli. ama şuan olay bu değil. Greater heal casti bitmeden paladin karşısındakini stunda kesiyorsa "yavaaaşşş" der herkez normal olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

rakibi yenmeye dayalı bir oyunun mantığı ister rpg, ister strateji ister mmorpg ne olursa olsun, önce classların eşit olması(en azından totalde farklı skillerle bir denge yaratabilecek şekilde), sonra oyuncunun bir oyuncudan daha iyi olmasına bağlı olmalıdır.

şunu anlamıyorum bir class oyunda diğer classlardan çok daha iyiyse senin üstündeki gear ve yeteneğin bile classlar arasındaki dengesizliği kapamaya yetmiyorsa oynamayalım zaten o oyunu.

elimizde 5 tane dps classı oldugunu var sayalım bunlardan 1 tanesi diğer 4'ünü 1 e 1 de %80-90 kesiyorsa(eşit şartlara rağmen) e o zaman herkes o über classı oynar biter olay.

amaç zaten şu oyunda dengeyi kurabilmek, fark elbette olacak, en azından %30-40 da olsa sen karşındakini kesebileceksin kasıp edip.
şu an şu LK'ya kadar olan arada bende palamı 70liyorum ve olay şöyle gelişiyor; lvl 34'üm, lvl 38 mob var karşımda 3 vuruşta kesiyorum; kaybettiğim can 12 yazıyla on iki, ardından bir 37 mob daha kesiyorum kaybettiğim can 150 civarı. (stun kullanmadığımdan bahsetmek istemiyorum bile) moba 2 vuruşta 1150 dmg çıkardım. yanımda gezen warlock arkadaşım, lan gözünü seveyim durda drain atayım be adam diyor, ben bir flash atıp bıdı bıdı etme diye tüm arathi highlands'i önüme katıp devam ediyorum falan. en son 15erli grup çekip %30 canla çıktığımızı biliyorum.

dün de av'de 34 kill 440k dmg yapan paladin de ayrıca derin bir hmmm çekmeme neden oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

paladin ve magem var ikisiylede eşit seviyede ilgileniyordum warhammer başlamadan önce,

ikisiylede oynadım paladin biraz daha iyi ama, kimse neden god mode mages! diye başlık açmamış yahu şaşırdım açıkçası,

açıkcası bg yaparken paladinle ölüyordum ! mage tam easymode olmuş öyle böyle değil, zaten hayvani bust potansiyeli olan arcane tree öyle buff almışki öyle böyle değil 6-7 saniyede iniyor herkes ...

şuan "70 level"e göre paladin ve mage ayarsız bence, oomkinlerde gözüme batmadı değil açıkçası :)
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin (Skills List / Talent Calc. (9095))
Retribution paladin nerf

We don't nerf anyone due to public outcry. If we did, there would probably be 1-2 classes left that were even PvP viable. Smiley At most seeing a lot of QQ about one class might get us to look at the numbers to see if there is any truth to the matter. However I will say that in this case there were so many people telling us the same thing that it's hard to come up with an explanation for how they can all be wrong and some of the Ret paladins be right. (I say "some" because several Ret paladins admit they were killing stuff to fast.)

We collect a lot of data from both Beta and the live servers, and Ret paladins were killing people very quickly and often, especialy at level 70. Even after the nerfs, they are still very good at 70.

It's never fun to nerf anyone and we know the boards are going to be on fire for several days when we do it. It's our fault that the imbalance existed in the first place and we needed to take steps to correct it. Players are understandably nervous about the new world order with all of the changes we've made to classes and combat. Most of them, I am confident, want to see balance problems fixed quickly. (Source)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...