Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitar alıcam(electro)

Solonor

Öne çıkan mesajlar

said:
Twilight, 17 May 2003 02:33 tarihinde demiş ki:
...Ben amerikan yapımı washburnlerden bahsediyorum. Bir kore gitarıyla kıyaslanabilirmi???

Kıyaslanabilir. Fİyatına ve kalitesine bakarak...[hline]Hani Oruçluyken Ramazan Ayında Commodorla Evde Güzelce Oynardık. Evveldense Sinclair Spectrum48K Kullanırdık İnanamıyorum İnsan Nasıl Gelişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 17 May 2003 15:00 tarihinde demiş ki:
said:
Twilight, 17 May 2003 02:33 tarihinde demiş ki:
...Ben amerikan yapımı washburnlerden bahsediyorum. Bir kore gitarıyla kıyaslanabilirmi???

Kıyaslanabilir. Fİyatına ve kalitesine bakarak...[hline]Hani Oruçluyken Ramazan Ayında Commodorla Evde Güzelce Oynardık. Evveldense Sinclair Spectrum48K Kullanırdık İnanamıyorum İnsan Nasıl Gelişiyor.

sadece fiyatı kıyaslanabilir. İnsanlar boşuna amerikan gitarlarına binlerce $ saymıyor. Cort anca jacksonın performer modelleri,aria,prince,vic gibi gitarlarla kıyaslanabilir. Aksini yapan varsa biryerlerden yanlış bilgilendirilmiş demektir
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım bak örnekle izah ediyim sana:

washburn xb102 Bass gitar.
490 dolarlık gitar. OLP gibi bi çin malı bas 200 dolara eline veriyo oldu mu arkadaşım. O washburn de amerikan malı ayrıca. Adamların mantığı değişmiş diyorum sana nuh diyosun peygamber demiyosun. Bu kadar marka bağımlısı olmayalım. Bak bakiim ben ne yazmışım biraz yukarda. Washburn ü iyi bilirdik yazmışım. Evet iyiydi. Artık diil. Ha ama Washburn RB serisi iyi mi, iyi. Ama inan o fiyata da muadilleri var. Geçti artık o eski günler. Fenderin yeri ayrıdır o apayrı bi konu.[hline]Hani Oruçluyken Ramazan Ayında Commodorla Evde Güzelce Oynardık. Evveldense Sinclair Spectrum48K Kullanırdık İnanamıyorum İnsan Nasıl Gelişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

birazda şu gitarın kalitesinden maznyetiklerine inelim daha derin konulara
bende çok bilmesemde 2 tip manyetik var esasen
1.si single coiller yani tekli manyetik o bahsettiğin g200 de olan tekliler
2.si humbucker buda çiftli manyetik"buck the hum" prensibine dayanıo =)

aralarındaki fark bildiğim kadarıyla sanırım humbuckerların distortion efektine(bildiin bilmedin her metalci rockçının kullandığı efektin geneli detayıda var daha)daha yatkın olması bilmediğimse nası daha yatkın ne alaka olayı

bide bunların kombinasytonlu çeşitleri var
1. si 3 adet single coil-ex.fender strat lar
2.si 2 single bi hum-ex yamaha pacifica
3.sü 2 adet humbucker-ex.cort x-2
4.sü 2 humbucker ortada single-ex ibanez rg 470

bilmediklerim ise bu konfigürasyonların niye böyle oldukları fark eden şeyler yarattıkları değişik tonlar ama nasıl niye?
yani çift humbuckerlı bi gitar mı metale daha yatkındır yoksa diğerlerinden biri mi hangisiyle daha iyi solo atılır hangisiyle ritm atılır hangisi blues jazz için hangisi rock metal için ??

benimde sorularım bunlar bilgili birisi cevaplarsa sewinirim
Sosyal ağlarda paylaş

Scale 25 1/2"
Joint Bolt-on
Neck Hard Maple
Body Agathis
Nut Graphite (Black)
Fretboard Rosewood
Pickup neck- Powersound single-coil
middle-Powersound single-coil
bridge-Powersound humbucker
Headmachine Diecasting (Chrome)
Bridge Full-Action (Chrome)
Endpin Traditional
Knob Vintage type (White)
Fret Medium style (2.4mm x 1mm)
No.Fret 22
Fretboard width 1F:22F=43mm:56mm
Fretboard radius 9 1/2"
Neck depth 1F:12F=21mm:23mm
Position mark White dot
Electronics 1vol-1ton-5way t/g

abi bu g210 un özellikleri. Siz bilgilisiniz galba bu işte sorıyım dedim. Bunların bildiklerinizi bana açıklarmısınız
Sosyal ağlarda paylaş

Scale 25 1/2" standart
Joint Bolt-on güzel
Neck Hard Maple standart
Body Agathis kötü
Nut Graphite (Black) kötü
Fretboard Rosewood standart
Pickup neck- Powersound single-coil single abi hangi soloyu hissetircen
middle-Powersound single-coil kullanmazsın zaten boşwer
bridge-Powersound humbucker bendekinde steve vai evolution war bunlar inannılmaz kötü
Headmachine Diecasting (Chrome) idare eder
Bridge Full-Action (Chrome) idare eder
Endpin Traditional farketmez
Knob Vintage type (White) farketmez
Fret Medium style (2.4mm x 1mm) iyi denebilir
No.Fret 22 22 fretli gitarm ı alcan ??
Fretboard width 1F:22F=43mm:56mm kalın
Fretboard radius 9 1/2"
Neck depth 1F:12F=21mm:23mm
Position mark White dot
Electronics 1vol-1ton-5way t/g standart[hline]POPÇULAR DIŞARI !!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 20 May 2003 12:20 tarihinde demiş ki:
400 doalrın warsa ya benimkini al diosan ki sana güwenmiom biraz kalite tavizi ile washburn wg500 al[hline]POPÇULAR DIŞARI !!

abi ayıp ettin güvenmemekle ne alakası var. Ben sadece 1. el almak istiyorum.[hline]Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuklûk agh buzum-ishi krimpatul.
Wisdom is only possessed by learning.../Elminster
[b]Icq
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende diyorum ki ilk olarak msesla nasıl araba kullanan insanlar tofaş kullanır sonradan güzel bi araba kullanınca rahat eder. Hemd e kaza yaparsa da fazla bişey kaybetmez. Onun gibi bişey. Şimdilik kötü bi tane alıyım. Eğer yetmezse alarız nolcak. :)[hline]Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuklûk agh buzum-ishi krimpatul.
Wisdom is only possessed by learning.../Elminster
[b]Icq
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle haklısın kardiş. Cort al. İyi de gitar hem de. Vebi sene sonra mutlaka değiştiriceksin. Mutlaka. Onun için paalı bişiler alma zaten. Ama elden düşme de olsa iyi bi amfi al. Hatta mümkünse elden düşme al.[hline]Hani Oruçluyken Ramazan Ayında Commodorla Evde Güzelce Oynardık. Evveldense Sinclair Spectrum48K Kullanırdık İnanamıyorum İnsan Nasıl Gelişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Cort x-2 de var önerebileceğim çift humbuckerlı amma velakin 230 dolar yani singleları kullanmayacaksan bunu tavsiye edecem 20 dolar fqarka daha iyi sanırım dur özelliklerini yazayım arkadaşlar analiz etsin

Scale 25 1/2"
Joint Bolt-on
Neck Hard rock maple
Body Basswood
Nut Graphite(black)
Fretboard Rosewood
Pickup neck-Powersound humbucker
bridge-Powersound humbucker
Headmachine Diecasting (Chrome)
Bridge Full-Action (Chorme)
Endpin Traditional
Knob PB type (Chrome)