Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni RAID Düzeni

Draco Mortis

Öne çıkan mesajlar

valla ben düşüncemi savunuyorum eger o yağ gibi üste cıkmaksa ismi o olsun.
her geçen gün boss kesmek dahada kolaylasıo zaten coluk cocuk azzinothlarla ötesimi var ?
ondan sonra dersiniz oyun coluk cocuk doldu bi düşün niye bakalım eskiden bebelerin elinde legandary mi vardı.
ha ben bunu cok basit 3 kelimeye sığdırdım, bazılarına agır kacmıs olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Draco Mortis said:
Bildiğiniz gibi 3,02 yaması ile birlikte bufflar tüm raidi etkileyecek artık. Paladin aura, şaman totem vs. Fakat Sadece en güçlü olan buff işlenecek. MMOChampion Raid liderleri için çok güçlü bir araç geliştirmiş. Hangi sınıflar alınırsa ne kazanıyoruz direk gösteriyor. Böylece kimi alsamda imba olsak diye kafa yemiyorsunuz. Linki:
http://raidcomp.mmo-champion.com/
Kullanalım kullandırtalım.

En güçlü buff derken talentlerle takvıye edılmıs olan aynı tıptekı buff ı kastedıyorsun sanırım.
Birde misal Pala salva attıgında bundan MT de demi etkilenecek.
3.02 su an geldimi aktif olarak kullanıyormusunuz. ?
Warhammer ı test ettıgımden oyun aktıf degılde su an.
Sosyal ağlarda paylaş

threatmeter olmadan.
target marklamadan (garr da tek tek priest MV ile target vererek)
her wipe da paladinler tek tek raidi bufflayaraktan
neyin ne zaman olacagını gösteren timerlar olmadan , bossun emotelarını takip ederek
her an panik halinde 1 saniye geç hareket edip ölmemek için kasaraktan
boss kesenler için komik gelmesi böyle şeylerin normal :)
bana da geliyor bazen açıkcası.
timer izliyosun bi gözünle 2 parmagınla da 2 tuşa basıyosun bütün görevin bu raidde. ve bunu dahi yapamayanlar yüzünden wipe oluyosun falan.
adamlar oyunu artık daha düşük iq ve kabiliyet ile oynanabilir hale getirmeye çalışıyor haklı olarak(!)
klasik blizard stratejisi. "para kazanalım gerisinin aq".
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun kolaylasmasina katilmiyorum, diyebilecegim sadece daha user friendly hale geliyor. Tamam belki bu yenilikler bircok konuda yardimci oluyor oyuncuya, ama encounter'larda ona gore daha zor hale geliyor. 3 sene oncesinin zor bossu dedigimiz nefarian'in zorlugu ile bugunku KJ'nin arasinda cok fark var.

Bugun boss diye nefarian'i getirseler karsimiza, geldigi gun inmesi bir olur ama KJ gibi bir boss, su oyunu yillardir oynayan artik virtuyozu olmus insanlarin 5-6 gununu aliyorsa, o zaman hakikaten oyun cok zorlasmis demektir aslinda.

Surekli bir retard check durumu var yeni encounter'larda, ve hata yapma hakkinizda yok 25 kisi oldugunuz icin artik pek. Ha ama bunun yaninda oyuncunun cephaneliginde ne var? tecrube var, oyunun sistemini cozmus olmak var. Zaten oyunu hakikaten cozmus bir adama yarim saat boyunca surekli retard check yapsan gene fail olmaz artik alismistir bi kere bu sisteme. Takar otomatige gider adam.

Kisacasi bu yeni eklenen ozellikler, oyuna yeni baslayan insanlarin isyan etmesini engellemek icin birazda. 1 ay once oyuna baslamis ve 70 olmus adamin karsisina degil SW BT filan, Karazhan gibi bir instance bile cikartsan, adamlar orda zorlanacaktir. O yuzden nerfler geliyor zaten, kesemeyenler de kesebilsin, bizde kestik diyebilsinde oyundan kopmasinlar diye.

Guzel sistem mi? Bence guzel sistem, sonucta bu bir oyun ve herkesin eglenmeye hakki var. Boss kesmedende PvE adina eglenmek olamayacagi icin, duzeni guzel oturtmus Blizzard diye dusunuyorum. Boss gelir,1-2 haftada kesen keser, ilk nerf gelir, bi kac ay oyle gider, sonra gene nerf gelir, bi 6-12 ayda oyle gider, sonra instance'in attunement'i kaldirilir ve bosslar itina ile nerflenmeye devam edilir, artik bosslar trash yumusakligina gelince hop yeni instance gelir, gene ayi gibi zor olur vs vs. Sonucta cok insan mutlu olur, bizde kestik bosslari der, yeni instance beklemeye baslarlar vs vs... Guzel sistem bence. Naxx zamani yaptiklari "az nerfleyecez" inadi 4horseman'de guildleri patlatinca, adamlar ulan o kadar instance yaptik son bosunu gorebilen koca dunyada uc bes guild oldu dediler, yeni exp cikartip gene oyuna geri getirdiler. Iyi mi oldu? Hayir tabiki, 2 sene onceki instance'a git geri tekrar gir, tekrar ayni bosslari kes, vs vs gibi seyler ortaya cikti simdi. Kil oldum ama adamlarda hakli bi yandan. Keske o zaman direk nerf'u bassalardi da millet kesseydi, 80'de de geri gelmeseydi naxx :/ Hikayeyi elbet baglayabilirlerdi.

Peff gene konu kaydi gitti, basligin dedigi yeni raid duzeni ile ilgili olarak henuz cok kesin bir sey yok, guclenen siniflar var, guc kaybeden siniflar var. Belli bir sure sonra isler rayina oturur ancak su an icin soylenebilecek fazla birsey yok, tek diyebilecegim hunter'larin diger tum siniflardan cok daha fazla dps yaptigi ki o da kisa zaman sonra nerflenmek suretiyle dengelenir. Bu oyunun adam gibi dengelenmis bir sekilde 13 Kasim'a yetisme olasiligi %1 bile degil, gene dengesiz olarak atacaklar onumuze, nasi olsa millet 10 lvl kasarken biz denge calismalarina devam ederiz diyecekler...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...