Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TSK beni begenmedi

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

Hayir garbage'e atim ama ciddi sorun bu. Bir an once kurtulup vakit kaybetmek istemiyordum ileride, zorla tecil ettirdiler, simdi cidden ya bir sene dinlenecem, ciddi anlamda bir yerde calismaya baslamayacam veya baslasam da 1 sene sonra gidecegimden dolayi ayrilma riski ile baslayacam, (zaten tecilli is bulmak daha zor bitirmise gore) cildirdim dun. Bi ayaklara kapanmadigim kaldi yani.

Neticede lanet olsun vermiyorum kilo, mis gibi alirim curugumu diyorum, 3 kereyse de 3 kere. Hayir bir de 1 kilo daha agir olsaymisim hastaneye sevk edeceklermis beni :/
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai senin gittiğin yer yoklama için biraz salakmış sanırım.
askerlik yapmamak için çürük raporu almayı bazı arkadaşlar bakkaldan peynir almak sanıyo herhalde. :D
kolay kolay çürük alamassınız. ben bi asker gördüm ufakken bacağının üstünden kamyon mu ne geçmiş. çocuğun ayağını görseniz kusarsınız herhalde. çürümüş o kamyonun geçtiği yer. ama almışlar askere adamı. daha sonra çürük vermiş olabilirler, çünkü askeri hastaneye ve heyete göndereceklerdi. bi tane da kalp ritimsizliği olan bi asker vardı ona da çürük vermediler mesela, ameliyat ettiler 2 kere olmadı. hapla tedavi oluyo. ama askerliğini yapıyo.

bence adam azmoya kıl olmuş :D
Sosyal ağlarda paylaş

oper said:
Azmodai senin gittiğin yer yoklama için biraz salakmış sanırım.
askerlik yapmamak için çürük raporu almayı bazı arkadaşlar bakkaldan peynir almak sanıyo herhalde. :D
kolay kolay çürük alamassınız. ben bi asker gördüm ufakken bacağının üstünden kamyon mu ne geçmiş. çocuğun ayağını görseniz kusarsınız herhalde. çürümüş o kamyonun geçtiği yer. ama almışlar askere adamı. daha sonra çürük vermiş olabilirler, çünkü askeri hastaneye ve heyete göndereceklerdi. bi tane da kalp ritimsizliği olan bi asker vardı ona da çürük vermediler mesela, ameliyat ettiler 2 kere olmadı. hapla tedavi oluyo. ama askerliğini yapıyo.

bence adam azmoya kıl olmuş :D

hayet obeziteden curuk aliniyor
deisik donemlede asker sayisindaki artis ve dususle kalite artiyor ve azaliyor
tek gozu gormeyen adamida almayabiliyor gozleri bozuk olanida

obeziteden curuk alan 2 arkadasim war
ama yane kasilcak bisi diel
3 sene her muayeneden once ilo alip vermek felan
normalkilonuz oysa ki azmonun durumunda o sanirim
olur ama
Sosyal ağlarda paylaş

o lafı azmoya demedim yav.
ama dediğin gibi olay, ihtiyaç fazla olursa herkesi alıyolar, sen şöylesin git 1 sene sonra gel demiyolar. bi de bulunduğunuz yerdeki askerlik şubesine bağlı azcık. kimisi kılık yapıyo kimisi başka kıllık yapıyo falan. kısmet işi bunlar.

ciddi sorunlarınız yoksa askerlikten kaçmayın. varsa imkan gidin yurt dışı yapın gelin bedelli halledin.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:
Boyu 1.20 olan adam için 140-150 kilo mu olacak yine ? Boyunun küsüratı +30 işte.

Doğru, 1.75 adam 106 kiloysa, ama bildiğin kaslı yapılı değilde safi yağ ise, bele baskı yapıyorsa, kalp riski nedeniyle 2 sene, senede 1 kere kontrol yapılıyo. 3. de de aynıysa durum çürük. Yalnız adamların gözüne kilolu gözükmekte lazım, ben 106yım gitmem kesin demeyin. Bi kıstası var.

Benim universitede bir arkadaş seneler önce, yaz zamanı sabah kahvaltısında yarım karpuz + 2 litre su içe içe muayeneye gitmişti. Anlattığına göre önünde kendisinin nerdeyse 2 katı genişlikte biri varmış, ondan önce kurula girmiş, 110 kilo 170 boy falandı, kurul gönderelim mi göndermeyelim mi diye baya bir kasmış 20 30 dakka, sora gataya sevk etmişler, ordaki doktor yapamaz deyince 1 sene erteletmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...