Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

True Blood (2008) - HBO

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

Açılış sahnesi muhteşemdi, gördüğüm en iyi sahnelerden. Unutulmaz bir sahne yapmışlar.

1x09
Yalnız ben Bill'in kalbe kazıkla ölmeyiz tarzı bir demecini hatırlıyorum, nasıl yani?

Jason'ın televizyon izlediği sahne yardı. Bill'in vedası da süperdi, Eric ve Pam'in yorumları falan.

Giriş ne kadar iyiyse pervanedeki kedi sahnesi de o kadar kötüydü.

LOL Sam'e Werewolf dedik Weredog çıktı. Nasıl birşey o öyle ya ahaha. Daha da önemlisi nasıl Bill kadar hızlı? WTF?

Sookie de çok saf ha, hiç düşünmüyor bu köpek benden zeki diye hahah.

Bölüm genel olarak ortalamaydı ancak iyi sahneler de çok iyiydi be.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine bu bölüm epey guzeldi. Açılış sahnesi mükemmeldi.

9

İlginçleşiyor gittiçe. Sam baba sokak köpee çıktı. Bill gitti. Gitmeeee. Vampir başı eleman da acaip karizma herifte bir vucud var butun bar'ı dover yani tek başına. Ama fangtasia pazarlama olayını yakıştıramadım elemana.

Sosyal ağlarda paylaş

Eric, pam ve bill in olduğu sahneler daha çok olsun ya. Bugüne kadar izlediğim vampir filmleri ve dizileri içinde Eric i kesinlikle 1 numaraya koyarım. İnanılmaz başarılı bir seçim ve adam zaten çok iyi bir oyuncu. Pam inde dudaklar sağolsun angelina jolie tadı yaşatıyor bize.

Mendoza : Vampir başı dediğin adamın gerçek adı Alexander Skarsgård.( Eric rolünde). çok beğendiysen karizmasını Generation Kill dizisini indirip 1. bölümden itibaren izlemeni tavsiye ederim. 9 bölümlük bir dizi zaten, ırak savaşında yaşanmış gerçek olayları anlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

9
Hem para kazanacak hem yemeğini yiyecek. Üstüne bir de vampirleri yakan tiplere gözdağı vermiş oldu. Jason'ın kız da sus pus kaldı öyle harbici vampirleri görünce lol

alexander skarsgard'ı karizmatik bir role koy tek başına götürür. generation kill'de efsaneviydi. trueblood'da rol itibariyle daha çok yer alacak gibi sonuçta gözüken en yaşlı vampir.
Sosyal ağlarda paylaş

10. bölüm

sezonun şimdiye kadar yayınlanmış en iyi bölümüydü. gittikçe güzelleşiyor dizi. jason ın kız arkadaşıda ayrı bir saykoymuş kardeşim. direk soktu odunu kalbine.

Michelle Forbes de katıldı diziye. umarım uzun soluklu olur. BSG de yeterince doyamamıştım bu hatunu izlemeye. Yanlız kendisini Dryad a benzettim. saçmalıyorda olabilirim. dizi bambaşka tadlara doğru gidiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:
İlk böülümünü hiç sevmedim konsept çok klişe, kız da çok mal geldi giderek güzelleşiyor mu dizi yoksa ilk bölümden sevmediysen kesin sevmezsin mi dersiniz.

valla klişelik birşey yok. hatta bilindik vampir hikayelerinden daha farklı şeyler var. siz öyle biliyorsunuz ama esasında onlar hurafe tarzı bir anlatım var.

kızın aptallığı için birşey diyemem. Bazıları hiç beğenmiyor. Bana ilginç geliyor açıkçası. aptallıktan çok biraz saflık var karakter olarak.

izledikçe beğenirsin diye düşünüyorum. ilerki bölümlerde yeni karakterler olaya dahil oluyor ve konu ilginçleşiyor.

buffy ,angel yada blade tadında bir dizi bekliyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. dizide aksiyonun olduğu bölümler var ama öyle sürekli onu bunu ısıran, kanını emen parçalayan koparan vampirler yok ortalıkta.
Sosyal ağlarda paylaş

Buffy, angel ne ya allah aşkına. Daha bir world of darkness vampiri tadını yakalamaya çalışmışlar ama becerememişler. Kız kesinlikle ve kesinlikle çok saf, özenti hatta bir vampiri görünce hemen "hii aman allahım" oldu ya. Özgür genç tribinde 16 yaşındaki kızı ana karakter yapmalarını anlayamadım ben esas.

Çok olgun gelmedi bana dizi yoksa buffy falan diyosanız geç zaten onları :)

Neyse 1-2 bölüm daha deneyecem herkes iyiye gidiyor diyor ama...
Sosyal ağlarda paylaş

Daha bir world of darkness vampiri tadını yakalamaya çalışmışlar ama becerememişler. said:

Bütün bölümleri izledim ve benim de izlenimim bu. Ha bu kitaptan uyarlama, öyle aynısını yapmaya çalıştıklarını hiç sanmıyorum yani becerememişlik söz konusu değil ancak benim sevdiğim, kitabı okumamış biri olarak dizinin üzerinde yol alması istediğim konsept world of darkness. Arada bir oradan çıkmış sahneler olunca hevesleniyorum.

Mesela bu bölüm de öyleydi.

e010
Eric'e baba dedik, babanın da babası varmış. Her ne kadar toplanan vampirlere hiçbir özen gösterilmemiş, figüranlardan oluşan ayak takımı gibi duruyor olsalar da Magister durumu kurtardı. Engızisyon CV'sini sundu eheh.

Bill'in sire olması sanırım şimdiye kadar dizideki hikaye adına gördüğüm en güzel olay.

Sosyal ağlarda paylaş

Zevkler ve renkler. Kız bence diziyi yok ediyor, WoD gibi olsaydı çok ciddi politika görürdük, bakalım ilk başta sevmedim ama izledikçe görücez dayanabildiğim kadar gidicem zaten arayacak bişey arıyorum :)

Az önce de başka bir arkadaşla konuştum, aynı fikirde oluruz bu konularda; o da ilk bölüm çok kötü ama ilerde çok değişiyor diyor. Sizin ve onun sözüne güvenip yeni bölümleri bekliyorum o zaman :P
Sosyal ağlarda paylaş

imdb'de bile bakmıyorum zaten çünkü kitapları okumuş insanların spoilerlarıyla dolu.

Kitap kapaklarına şöyle bir bakıyorum da benim gibi World of Darkness tadında birşeyler umanları sağlam hayal kırıklığına uğratacak gibi duruyor. Sookie'nin True Blood Settinginde Aşk Maceraları... Ha bir de Sookie Sookie Sookie Sookie Sookie Sookie... Vallahi bu dizi bana kitap okutturacak. Bu seriyi de değil, gibip düzgün başka bir vampir serisinden kitap alacağım ehueh.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
imdb'de bile bakmıyorum zaten çünkü kitapları okumuş insanların spoilerlarıyla dolu.

Kitap kapaklarına şöyle bir bakıyorum da benim gibi World of Darkness tadında birşeyler umanları sağlam hayal kırıklığına uğratacak gibi duruyor. Sookie'nin True Blood Settinginde Aşk Maceraları... Ha bir de Sookie Sookie Sookie Sookie Sookie Sookie... Vallahi bu dizi bana kitap okutturacak. Bu seriyi de değil, gibip düzgün başka bir vampir serisinden kitap alacağım ehueh.

Anne Rice'ın eğer sonda biraz coştuğu kitaplarını dışarda tutarsak sağlam kitapları da var. Blood and Gold gibi mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel bölümdü.

1x11
Pam - Bill diyaloğu mükemmeldi:

- I follow my orders. I won't let you stake her before she goes to ground.
- I'm not gonna stake her. I'm gonna set her free
- You've already set her free. The same as Eric freed me.
- Everyone she has ever known will recoil from her. Everything she has ever loved has been stolen from her.
- Oh, please, there is no comparison. You've given that pathetic lump a temporary flesh.
- Jessica!
- The ultimate gift. You are a maker. You are a hero.
- I find myself doubting whether you were ever truly human.
- Thank you.

Pam <3

Jessica muhteşem bir karakter olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

11

Ben o vampir kadını sevemedim nedense. Bence Evdeki o 3 lü sahne gayet başarılıydı. Sam, Bill ve Suki. Sam, gel beni sevi dediğinde evimde bir vampir bir de shapeshifter var ne sevmesinden bahsediyosun ulan demesi.

Ayrıca Diziye yeni bir giriş yapan "hapiseden insanları çıkaran kadını akibetini de merak etmiyor değilim. İnşallah vampir değildir çünkü sadece gece gördük kendisini.

Yine başarılı ve ilginç bir bölüm bence.
Sosyal ağlarda paylaş

@ Mendoza

Sanmıyorum onun vampir olduğunu, büyük ihtimalle bir çeşit Shapeshifter kendisi. Hatta abartıp Sam ile bi akrabalığı çıkarsa da hiç şaşırmam.

Onbir

Ayrıca Vampirliğe adımını yeni atan kız arkadaşımıza başarılar diliyorum burdan, pek bir bela olacak sanırım Bill'in başına.

Sosyal ağlarda paylaş

Yine çok güzeldi. Sona doğru Eric ne diyor bilen var mı? Çok merak ettim.

Sezon finaliymiş. Ben bu katil muhabbetini vampirli shapeshifterlı dizide pek ilgi çekici bulmadığımdan ha bir de katilin kim olduğunun başından beri bariz belli olduğundan pek umursamamıştım, o yüzden pek sezon finali gibi gelmedi. Cliffhanger'ı da koydular gerçi.

1x12
Tahminleriniz doğru çıktı, yeni kadın shapeshifter. Ben ne olduğundan çok ne işle meşgul olduğunu merak ediyordum. Mal varlığına bakılırsa shapeshifterların Magister'ı gibi biri olabilir. Sam'in paraları toplaması en az sondaki ceset kadar merak uyandırıcıydı.

Bill süperdi, yok böyle bir azim. Boş insan Jason yine kendine gereksiz bir uğraş buldu, lol.

Yalnız o kadar aksiyona rağmen en keyif aldığım kısım sondaki piyano başı muhabbeti ve Jessica'nın geri dönüşü oldu. Geçen bölüm Eric'e teslim edilince üzülmüştüm, hemen geri geldi ne iyi. İkinci sezon Bill-Jessica çoook eğlendirecek.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...