Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

isyanlardayım

JD

Öne çıkan mesajlar

hepsinden önce demek istiyorum ki :

tl;okumam da zaten versiyonu ayrıca

iyi bir diyetisyene gidin, kafanıza göre öğün hazırlamayın.
bazen güzel tutabiliyor kendi uydurduklarınız da "bazen" != "her zaman" :p

biraz diyetisyene git reklamı gibi olacak ama, şubatta bu işe koyulma kararı aldım ve ağustosa kadar kafama göre kendimi aç bıraktım, 6 ayda 13 kilo anca verdim. ağustosta diyetisyen de sökmezse bırakıyorum, gelsin dominos gelsin kfc diye gideyim dedim ; 24 günde düzenli bir şekilde 6 kilo verdim.

bir günde 150 gr et (5 köfte yaklaşık) , 1 tabak dolusu sebze, 5 grissini, 3 bisküvi, 7 dilim ekmek, 2.5 kase yoğurt, ~100 gr peynir , bol salata + salata başına 1 kaşık yağ , reçel , zeytin ve meyve tüketiyorum.

ek olarak haftada 5 gün , günde ~1.5 saat cardio ve fitness var.

yeme düzenin de çok hatalı, vaktinde benim de yaptığım türden hatta :

herşeyden önce sabah 2 poğaça+ice tea, öğlen aç, akşam da kahvaltı = destansı fail.

uzun süre aç kalarak kilo vermek çok yanlış. sık sık ve azar azar yemeniz lazım. habire yiyorsunuz ki bünye çalışsın sık sık, daha seri bir şekilde harcayın kalorilerinizi. bilimsel dayanağını bilmiyorum da pratikte çok büyük bir fark yaratıyor.

ek olarak, poğaça = yağ ve hamur, pizza da aynı şekilde ; yağlı bir şey yememek, onun yerine salata vb şeylere ufak miktarda yağ katmak daha mantıklı.

şekerli içeceği de kesmen gerek kilo vercem diyorsan. abartmadan light kola falan (kimyasal maddeler sux) iç ama meyve suyuymuş meyveli gazozmuş kolaymış bunlara elini sürme, hadi ne bileyim haftada bir falan. kilo aldıran şeyler genelde hep bu meşrubatlar oluyor (1 kutu kola = 4 dilim ekmek neredeyse)

ve de diğer topicte de demiştim, burada da diyorum :

"EKMEĞİ YAĞI KES KESİN VERİRSİN" = yalan.
ancak yağlı hamur işi yemek serbest anlamında da demiyorum bunu. günde 7 dilim ekmek (175 gr ediyor) , 3 kaşık da yağ tüketiyorum (bir de grissiniler bisküviler var).

6 öğünde yiyorum bunları, gayet de doyurucu benim gibi sıkıldığı zaman yemek sipariş eden bir obez için.

şey var bir de, ayda 10 kilo verin bir haftada 10 beden incelin iki günde metamorfoz geçirin türünden şeyler de var ama olaya bilimsel yaklaşan birine giderseniz(=diyetisyen doktor etc) zaten ayda max 6-7 kilo der sağlıklı bir şekilde vericem diyorsanız.

aklıma bu kadar geldi işte ^^

edit2 : ha şey bir de,
bir süre spor yaptıktan sonra vücudun bir tempoya alışır, kıvama gelir, kasların gelişir(kondisyon mu diyeyim ne diyeyim ondan işte) ve o tempoyu oruduğun müddetçe hiçbir şey yapmasan bile günlük durduğun yerde harcadığın kalori artar.
Sosyal ağlarda paylaş

çoğu zaman insanların tavsiye ettiği diyet programları yalan çıkıo, çünkü insandan insana değişio kilo verme eylemi
yine de genel hatlarıyla sürekli hareket halinde olmalısın, nutellaya elveda
Normal ekmek yerine kepek ekmeği tercih etmelisin olabildiğince az yemelisin o yüzden kendini sürekli bi işle meşgul etmelisin
her gün belli egzersizleri yapmalısın ya da en azndan yarım saat yürüyüş sporsuz kilo vermek gerçekten çok zor ya da gitmek istediğin yerlere yürüyerek gitmeye başlamak ya da merdiven inip çıkmak gibi aktiviteler olmalı
yiyecekleri trade offlarla değerlendirmelisin mesela ben şimdi bi paker çikolata yiyorum, bu yüzden akşam yemeğinde bi tabak makarna yemicem ya da bu yüzden bugün 100 mekik çekicem gibi
tabi kilo vermenin en basit yolu her zaman ....aşık olmaktır=):P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...