Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

isyanlardayım

JD

Öne çıkan mesajlar

JD said:
ya bide o resimdeki pizzadan olsa gam yemicemde dondurulmuş pizza ya içinde 2 gr kaşar 3 dilim salam sosis sucuk var neyine 500 kalori çekio bu olay annamadım

kalori değerlerinin neye göre olduğuna bir bak istersen. 100 gr. da mı yoksa 1 pakette mi 500 kalori var?

o dondurulmuşların tanesinin 100 gr. geleceğinden de şüphem var.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer tanesi 500 kaloriyse o zaman malzemesi azdır da hamurdan geçirmiştir kaloriyi. en iyisi dr. oetker in kağıt inceliğindeki pizzalarını tercih etmen. :P

bir de o ücretsiz vücut analizi yapılan yerlerden birinde vücut analizi yaptır, analizde BMI değerine bak. (bazal metabolizma) O değer kaç çıkarsa 200-250 kalori üstünde alabilirsin. (mesela 1500 ise 1700 kalorilik falan diyet yapabilirsin)

bir de diyet yaparken şu geçiştirme olaylarını yapmayın sabah adam gibi kahvaltı yapın öğlen de yemeğinizi yiyin akşam da erken saatte yersiniz yemeğinizi. aralarda da biraz kuru meyve veya eti form falan atarsınız 1-2 tane.

edit: demekki 240 kaloriymiş tanesi, endişelenecek birşey yok ama yine de çok sık yemeyelim böyle şeyleri.
Sosyal ağlarda paylaş

la_bombonera said:
bir de diyet yaparken şu geçiştirme olaylarını yapmayın sabah adam gibi kahvaltı yapın öğlen de yemeğinizi yiyin akşam da erken saatte yersiniz yemeğinizi. aralarda da biraz kuru meyve veya eti form falan atarsınız 1-2 tane.

abi 1500 kalori yapmayacak şekilde günde 3 öğün yemek yicez ve zengin kahvaltı olacak bunun içinde ? ne yicen abi bu zengin kahvaltıda allah aşkına ?
Sosyal ağlarda paylaş

hmm şimdi ben 1500 kaloriyle devam ederim buralarda öle vücut analizini ücretsiz yapcak birini geçtim vücut analizi yapcak bi yer yoktur tahminimce . diyetisyenler falan da beni bayar o yüzden bulaşmam . sabah kavaltısında 2 yumurta biraz peynir 3-4 dilim kepek ekmeği 2 bardak çay yada 1 litre ice teayle hmm sanırım 600 700 lük bi kalori alırım . geriye kalan 800 900 ü akşama saklarım akşamda bi sebze yemeği yesem yanınada salata tamamdır işte ooh. aslında diyet dediğin kışın yapılır ya yazın ne çorba içilio ne sıcak bişey yenilio yani hani bi tabak çorba ve salata adamı şişirirde patlatır mesela bol suyla . ( şahsen beni öyle yapıo sdfsdf)

güncelleme: ya şimdi sporada gidiyorum ama sanırım içki fln heryerimde kas olur bi göbeğimde kas olmaz diye tahmin ediyorum nasıl bi görüntü olurki sdfsdf göğüs kollar omuz kaslı göbek çıkık hmm birisi bi resim koysun böyle :D
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

abi 1500 kalori yapmayacak şekilde günde 3 öğün yemek yicez ve zengin kahvaltı olacak bunun içinde ? ne yicen abi bu zengin kahvaltıda allah aşkına ?

1500 kalori alt sınır bence. gerekirse sabah kahvaltını 1000 kalori yapar geri kalan öğünleri de 250 250 alırsın hiç önemli değil. ama önemli olan sabah peynirini zeytinini domatesini ya da olmadı nesfit ini light sütünü falan içmen. yani poğaça çay adamı doyurmaz diyete de yardımcı olmaz.

ayrıca dediğim gibi obezler 1500 kaloriyle sınırlıdır normalde erkeklerde 2500 e kadar yolu var günlük kalori ihtiyacının.

tabi michael phelps sen 4000 olabilir. :P
Sosyal ağlarda paylaş

oha be o zenginse ölelim aga :D ben sabahları eskiden 3 tost 2 yumurta 1 litrede normal kola içerdim be :D

bide orda fazla kalori yok ciddi

yumurta 60 kalori x 2 = 120
ice tea litresi = 290
kepek dilim ekmeği 60 x 3 ten = 180
peynir de ne biliyim ne kadar olursa 100 kalori de onada ne etti topla gel 690 kalori etti
Sosyal ağlarda paylaş

JD said:
ya şimdi şu olayıda anlamadım ben kalori cetveline boğuldumda kuru makarnayla haşlanmış makarnanın farkı nedir ya kuru makarna kat kat kalorili niye öyle ? bizim yediğimiz haşlanmış dğeilmi

Bir 100 gr. kuru makarna al bir de 100 gr. haşlanmış makarna al. Hangisinde makarna miktarı daha fazla sence?

100 gr. kuru makarnayı haşladığın zaman çektiği suyla falan 200 gr. olur. Onu tekrar 100 gr. a getirmek için yarısını at dışarı. noldu? kalorisi yarıya düştü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...