Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

Sixoms said:
Şu ana kadar en çok zevk aldığım, 2013-14 sezonunda olduğum oyunumu save ederken kablo çıktı ve bilgisayar kapandı. Şu an giremiyorum, yüklenemiyor diyo kafayı yiycem. Düzeltmenin bi yolu var mıdır?

save' lerken gittiyse yapacak bir şey yok galiba. büyük kısmetsizlik. tek save' le mi oynuyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:
genie scout şifre olur mu ya. oyunun scout ve arama sistemi berbat. illaki kullanman lazım

yok oyle bisi. scout sistemi sorunlu evet ama kendi parametrelerini verip aradigin oyuncuyu bulabilirsin gayet.

Genie scout gibi programlar essek gibi abuse ve hile. Oyunun zaten amaci "dunyanin super yildizi olacak oyuncularini tek arama parametresiyle bul" gibi birsey degil yani, ekmeginizi tastan cikarmaniz lazim... bunu yaparsaniz o deneyip deneyip yanildiginiz adamlarin arasindan bitanesi mukemmel cikinca dunyanin en mutlu insani olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle katılıyorum üstteki iki mesaja.

Ama hala "minimum fee release clause" olayının aramalara eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Böyle şansa kalıyo yani, sonuçta oyunda oyuncunun kontrat özelliği olarak bulunan bir şey. Azmo bi el at söyle bunu tartışılsın :]
Sosyal ağlarda paylaş

ben kendim buluyorum ve biyerden sonrada bayıyor her iyi adamı da alırsam...

Aslında oyunun sucu değil ama şu oyuncuların stat'ları kapalı olma özelliği biraz sorunlu. Adını hatirlamiyorum oyun başlarken sana soruyor ya ayar olarak onu diyorum. Çünkü Büyük bir klüpte oynamıyorsan senin istediğin ülkeyi scout etmene izin vermiyor.Belli yerleri scout edebiliyosun (sanane yani ) parasıyla değilmi keyfimin kahyasimisin. Hem istediğim yerleri scout edemiycem , hem küçük takımım diye yıldız gelmiycek , altyapım zaten güçsüz hemde sanki izletmiş kendileri keşfetmiş gibi yeni oyuncu prof. futbolcu olur olmaz hemen atlıycak diğer klüpler.

örnek:
http://img504.imageshack.us/img504/1329/clipboard01p.jpg

Bu adamı şansa prof. futbolcu olur olmaz afrika'dan aldım. Aldıgımda da statları pek farklı değildi. Ve bi ton klüp istiyordu
Eğer statları acık olmasa alamazdım cünkü scout'la acamıyorum ama diğer klüpler nokta atışı yapar gibi buluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

3. lig'te hic oynamadım atıyorum türkiye'de konyaspor'sun yine gönderemiyorsun. Böyle 1. lig gücsüz takımlarıda scout edemiyor. Ayrıca onlara ne ki istersek göndeririz bu benim yatırımım. Ayrıca fransa 2. 3. lig'inden bir ton yıldız cıkıyor. Hic oynamadım ama eminim onlarda mesela afrika'yı scout edemiyorlardır oyunda. İngiltere 2. lig'indeysen de gönderemiyorsun mesela. 4-5 milyon dolara adam satiyorsun ama scout yapamiyorsun.

Oyunun Scout sisteminin bu acıdan düzeltilmesi lazım.Düzelmediği sürece bende acık oynarım tüm stat'lar
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de, soyledigin sey hata degil... gayet gercekcilik olsun diye yapilmis birsey, hatta bu anlayisa gore bir oyun oynama bicimi vardir LLM diye, butun felsefesi bu yondedir.

Kucuk bir kulupsen paran yok arkadas scout yollamaya oraya buraya. Bizim 2. lig takimlar icin de ayni sey, ingiltere icin de... o yuzden gayet mantikli. Hatta Lower League Management diye bir oyun tarzi vardir, ben de oynarim arada bir, gidersin boktan ufak takim alirsin ve o takimlarin bazilari ingiltereden iskocyaya bile scout yollayamiyor parasizliktan. Buna bagli kaliyorsun ve hatta kendine kural koyuyorsun ben sadece scout yapabildigim yerlerden oyuncu alabilirim diye.

Oyunu daha gercekci kilip mutlu ediyor beni. Ufak takimla oynayacaksan scout sinirlamasini kabul edeceksin, etmek istemiyorsan da buyuk takim oyna. eger illa ufak takim oynicam ama sinirsiz takilip hileyle adam alirim her yerden derseniz (kim ne derse desin bence statlar acik oynayip, 3. lig takima afrikadan iyi oyuncu getirtmek hiledir) o takima para verin editorden, yollayin scoutunuzu afrikaya.

Bu arada genie scouttu suydu buydu hepsi hile, kendini oyuna koymak ta hile ama boyle oynamak size keyif veriyorsa da boyle oynayin yani... biz hile diyoruz ama single sonucta :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi hakikaten, single bir oyun bu. isteyen kendini oyuna koyar onlarla oynar isteyen babasını scout yapar isteyen gs'yi fb'yi 3. lige atar öyle oynar.

zevk meselesi bu kadar takılmayın. ha ama fm'yi büyük takımları alıp (madrid barça manU gibi) oynuyorsanız zaten 2 ay sonra bir kenara atar arada sırada açar bakar hale gelirsiniz.

küçük bir takımı alıp şampiyonluklardan şampiyonluğa koşmak kadar zevk verebilicek başka bi şey de bilmiyorum ben açıkcası.

hatta bana kalırsa, tanınan futbolcuların çoğu piyasadan silinene dek büyük takımlarla oynayın, ardından istifa edip üçüncü lige gidin. hem regen oyuncularla güzel güzel oynarsınız hem o kadar canınız sıkılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

valla verona ilen başladım italya 3. liginden ilk sezon rahat 2. lige çıktım 2 ligte 2 olarak 1.lige çıktım iki sezonda,ama takım birinci ligin seviyesinin çok altıydı.hangi taktiği denesem tutmadı çok,2 sezonda birinci ligte kalma svaşı verdikten sonra barca ile yeni oyuna başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...