Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

9.2.0 ile chelsea 4 - 5 -1 oynayarak şampiyon oldum, yeni update ile bişey değişmedi. taktik yaparken yalnızca dizilişe göre karar vermemek lazım.

oyunun belli formasyonlara gıcığı olduğunu da düşünmüyorum. elinizde 3 tane hızlı ve güçlü dc varsa 3 defans oynayın mesela. her maça da aynı taktikle çıkmayın rakibe göre taktik yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

şu saatten sonra fmye laf edenin kafasına vururum :)

sadece sinir olduğum nokta , mart ayına kadar oyunu rayına oturtamamaları.. eskiden x.2.0da düzelirdi.. maç motoruyla fazla oynamasınlar artık , ne zaman oynamaya kalkasalar 1 senede anca düzeliyor..
Sosyal ağlarda paylaş

9.3.0 ile Galatasaray taktiğim bozuldu. Bir türlü toparlayamadım destek verirseniz sevinirim.

4-3-1-2 oynatıyorum genelde yada karşı takım ciddi güçlü ise 4-1-3-1-1 oynatıyorum.

İlk 11'im

-De Sanctis
Arka 4lü: -Hakan Balta, Servet, Emre Güngör, Sabri
Libero oynuyorsa: Mehmet Topal
Orta 3 lü: Arda Turan(Bazen Kewell), Barış Özbek, Aydın Yılmaz
AMC 1: Tabii ki Lincoln
Forvet 2 li: Ümit, Yaser, Baros rotasyonu

Team instructions olarak - Direct Passing - Quick Tempo - Push Up a hafif yakın defans çizgisi - Rare Time Wasting - Use Playmaker Lincoln var.

Ne var ki bu taktikte gol bulamıyorum. Şimdi sizden destek bekliyorum pati ahalisi
Sosyal ağlarda paylaş

Dregoth said:
9.3.0 ile Galatasaray taktiğim bozuldu. Bir türlü toparlayamadım destek verirseniz sevinirim.

4-3-1-2 oynatıyorum genelde yada karşı takım ciddi güçlü ise 4-1-3-1-1 oynatıyorum.

İlk 11'im

-De Sanctis
Arka 4lü: -Hakan Balta, Servet, Emre Güngör, Sabri
Libero oynuyorsa: Mehmet Topal
Orta 3 lü: Arda Turan(Bazen Kewell), Barış Özbek, Aydın Yılmaz
AMC 1: Tabii ki Lincoln
Forvet 2 li: Ümit, Yaser, Baros rotasyonu

Team instructions olarak - Direct Passing - Quick Tempo - Push Up a hafif yakın defans çizgisi - Rare Time Wasting - Use Playmaker Lincoln var.

Ne var ki bu taktikte gol bulamıyorum. Şimdi sizden destek bekliyorum pati ahalisi

Arka sayfada en sona denk gelmiş post tunch ta buna alakasız mesaj yazınca kaybolmuş oldu. Bir daha postluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bende hala bu sakatlık sorunu dewam edio yeni patchi yuklememe ragmen. acayip sinir bozucu bişi ya. her sakatlanan 4 5 hafta yok. alex 5 hafta sakatlandı, deivid sakatlıktan cıktı ilk maçında 5 hafta sakatlandı, güiza 6 hafta, mehmet topuz 6 hafta, emerson 3 hafta sakatlandı. ve daha 7. hafta falan ligde. bayern le şampıyonlar ligi maçında 1 0 gerideym ve carlos kırmızı gordu. normal olarak deişiklikler yaptım dakka 80de selcuk, 82de güiza sakatlandı. 8 kişiyle bitirdim maçı. uyuz oldum cidden.

edit: biraz once lugano antrenmanda sakatlandı. 2 ay :///
Sosyal ağlarda paylaş

traininge dokunun arkadaşlar neden dokunmuyorsunuz

savunma adamıyla forvet adamı aynı şekilde çalışır mı?

tabii oyun training sisteminin ne kadar saçma olduğunun da göstergesi tabii..

takım çalışması yaptıramıyoruz FMde. krostu , yan toptu... takım çalışması ile bireysel çalışmayı ayırmalı FM , bu sene 3d match engine geldi ,seneye de bi training revamp yapsınlar artık.
Sosyal ağlarda paylaş

training hiç bir işe yaramıyor oyunda. azmo da anlatmıştı zamanında test edildiğini. hala inanmıyorsanız en iyi denilen training programını alın bir sezonu onunla geçirin, aynı oyunu bir de general training ile geçirin ve aradaki minnacık farkı gördükten sonra trainingden uzak durmaya başlayın.
Sosyal ağlarda paylaş

mumu test edilen training değil , coachların yıldızları..

ayrıca yeni sistemde herkes 7 yıldız olmadığı için , iyi koçların farkının asıl şidi farkedileceğini düşünüyorum.

ama ilk fmdeki haftalık takım pogramı yapılma olayı çok daha iyiydi , keşke geri dönülse..
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

ayrıca yeni sistemde herkes 7 yıldız olmadığı için , iyi koçların farkının asıl şidi farkedileceğini düşünüyorum.

yeni sistemde neye göre veriliyor yıldızlar?

birde 2008'de buanonetto'ya strenght yüklüyordum işe yarıyordu az da olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden sadece "attack training" seviyesine göre veriliyordu , iu anda hardiness of training , motivation gibi özellikler de devreye girmiş durumda , daha önceden olması gerektiği gibi..

şu anda 7 yıldız alabilen koçlar , eski sistemde 20 yıldızlık falandır yani öyle söyliyelim..
Sosyal ağlarda paylaş

Bende şunu merak ediyorum. Bir koçun çalıştığı dalda 7 yıldız alması yeterlimi.

Bi ona birde Genç oyuncularla çalışmasına bakıyorum. Adaptasyon, Disiplin,Dil vs... bunların bir önemi yokmu Koçlar için ? Mesela Shooting koçu alcaz herşeyi 1 diyelim Tekniği 20 ise Shooting'te 7 yıldız oluyor.

Bu mudur en iyi koç ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...