Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

Valla ben iyi kapanıp direct ve quick passingle topu direk onların alanına taşıyorum. Topu orada ayağımda tutuyorum time wasting köklüyken. Yada kontrayla gol atıyorum. Genelde daha etkili oluyo kısa paslara göre çünkü adamlar deli gibi closing down uyguladıkları için o esnada senin takım kısa pas yaparken Sabri modunda üstüne koşan adamlar oldu mu illa kısa pasta hata olur topu kaptırırsın, gole de giderler yani.

Ha bütün topçularımın composureları concentrationları passingleri 20 diyorsan bilemem :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ha şu var tabi benim forvetlerim tazı. Onlara direct pas attım mı koşuyolar köşe direğine :D

Ya düşünsene adamın kısa pas yapmaya çalışırken üstüne dana gibi koşuyolar. O anda topu ayağından hemen çıkarması lazım. Direct passing şu işe de yarıyo rakip sahaya atıyosun topu adamlar topu alıp sana gelene kadar bi 15-20 saniye kazanabiliyosun. Üstüne deli gibi pres yapılan adamların kısa pas yapabilmesi pek mantıklı gelmiyo bana. İlla bi hata yaparlar kaptırırlar topu.

Mesela Çelsi-Fener maçı Drogba topu çat diye dikti ileri köşe direğinin oraya. 30 saniye kaybetti Fener. Kısa pas yapılırken Fener'in hızlı bi oyuncusu basıp topu kapabilirdi. Ha takımınız Chelsea olduğunda o da zor da, sanırım derdimi anlatabilmişimdir :)
Sosyal ağlarda paylaş

hızlı tek forvet,target man yap,target man supply run onto ball,time wasting topu ayagında tutabılırse zaman geçer. ama önüne atılan paslar isabetsiz olursa da top direk rakibe geçiyor orası kötü oluyor.

ama genellikle son dakkalarda kısa pası tercih ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi nilep, sen rakibin savunma hattinin ileride oldugunu varsayiyorsun. ayrica direkt oynamanin her zamanki en buyuk riski topu rakibe vermektir. diktin, defansi gecmezse bir atak daha. tekrar kaptin, yine diktin, yine gecmedi, bir atak daha..

fakat time waisting'i ve width'i kokleyip kisa pas yapin dersen defanslarin birbirleri arasinda paslasir ya da kaleciye pas verirler. bu da 15-20 saniyeden cok daha sey kazandirir. ondan vakit gecirmek icin, short pass =)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi senin dediğin işte 60-70te falan yapılır da son dakkalarda defansı geçtim kaleci bile senin ceza sahana geliyo sonuçta tabi duran topta o ayrı da. Yani defans hattı son dakkalarda tabii ki ileride olacak. En kötü ihtimalle ortasaha çizgisinde olur. Bu sırada closing down full olmalı adamların mantıklı olarak. Topu kapıp gol atmaları lazım acil olarak. E defansın arasında paslaşıcak hatta kaleciye geri pas yapacak. Bu sırada top kaybı olasılığı hemen hemen direct oynamakla aynıdır defansların üstlerine deli gibi koşan adamlar varken kaleciyle falan kısa pas yapamayacağını düşünürsek. Ama topu onların sahasına atıp karşılayıp tekrar atmak çok daha fazla zaman kazandırır. Ve daha güvenlidir zira topu kalecine pas atamaya çalışan defansın kaybederse olacakları açıklamam gerekmiyor heralde :)

Bi de maçları izliyoruz son dakkalarda gol yememek için kapanan kaç takımın defans oyuncuları kendi aralarında yada kaleciyle paslaşıyo? Direk dikiyolar abi topu bariz. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Azmodai said:
yazmama sebebimi acikladim ve arkasindayim.

Elbette yazmak ya da yazmamak, bilgilendirmek ya da uğraşmamak senin elinde, kimse de neden yazmıyosun diye bir şey söyleyemez.

Ama aynı mantıkla SI Games'in de "kopya alanlar var yahu" diyerek oyunu çıkarmaması gerekirdi :)

ben sigames degilim! (bu aralar darkfall release'e cok kastim ondan yazmadim, arada da sosyal mesaj vereyim dedim sdfg. bir gun bitecek o guide.)
Sosyal ağlarda paylaş

hala şöyle 2006daki gibi zevkle izlediğim bir taktik kuramadım takımıma. gaza gelip 2006 indiricem sonunda o olucak. taktik ve oyuncu puanlandırması bu kadar "hatalı" olan başka bi fm olmamıştır herhalde.

"oklu" sistemi geri istiyorum. hatta daha da geriye gidip "with ball / without ball" sistemini geri istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bekleri bir türlü oyuna sokamıyorum istediğim gibi,forvet runs ı acsam bile 4 kişi bekliyorlar öle defansta. ortada açmıyorlar, 2008de beklerim baya bir asist yapıyordu ama bu oyunda resmen orta acmaktan cekiniyorlar cross ballu often yapmama rağmen. cross from'da deep'e ayarlı bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet deep yapmazsan daha ileri çıkar heralde çünkü ileri çıkmazsa genelde kanatlarında da forward run varsa ve ofansif oynuyosan sanırım defans oyuncusu geriden orta açmak yerine kanatlara pas atıyo onlar koşup ilerden orta açıyorlar. Bende deep değil ve gayet çatır çatır gidip orta açıyolar. Ondan dedim belki öyle yaparsan olur diye :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...