Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

wöh yani GS ile açtığım sezonda ŞL ön elemede Liverpool geldi 1. maçı evimde 2-1 kazandım ama 2. yi oynamaya korktum yatıcam şimdi bu arada
Juveden salihamidzici maaşını onlara ödeticek şekilde kiraladım sağ bek sorunu çözüldü sanırım olabilicek en pozitif hareket bu o pozisyon için :D
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
Rewendor said:
Azmo'nun rehber gelene kadr FM2011 çıkar heralde :D

yazmama sebebimi acikladim ve arkasindayim.

dostum rehber yazıp yazmamak sana kalmış karışmak açısından değil ama, offline oynıcaksa adam orjinal almanın anlamı neki? oyundaki statların ne işe yaradığı, taktikler antremanlar klüp yönetimi falan hiçbişi hakkında bi guide yok oyunda. buyüzden herşey körü körüne ilerliyor, coğu kişi anca netten düzgün bikaç siteden cm-fm ile yoğrulmuş tecrübeli insanlardan biraz bilgi alabiliyor. şimdi ortam böyleyken yani sunulan mal eksikken vede üstelik büyük çoğunluk offline oynarken ne diye orjinal diye kasıyoruz anlamadım açıkcası? haa wow gibi guildwars gibi bi oyun olur yıllarca günde bilmemkaç saat sömüre sömüre oynarsın o başka alırsın orjinalini ama offline oynıycağın arada sırada takılcağın bi oyun için, "orjinal alın yoksa yardımcı olmam" mantığını anlayamadım?! ha bu arada alenen crck, key falan yazılmasın onuda desteklemiyorum. ama el altından devam etmesi bizim gibi orta sınıf ülkeler için normal karşılanmalı, saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

Diego Tristan'ı da aynı şekilde takımıma bağladım(senelik maaşının %30'unu ödeyerek) Nonda'yı 4M euro'ya west ham a sattıktan sonra 1.250'ye de Mehmet Yıldız'ı aldım takıma iyi gibi şimdilik =)

Unutmadan Liverpool ile olan eşleşmede ilk maçı kendi evimde 2-1 kazandıktan sonra deplasmanda 2-1 mağlup olmaktan kurtulamadım uzatmalar sonuçsuz kaldı ve penaltı atışları baya ilginç oldu işte ss :D

Attached files
Sosyal ağlarda paylaş

azmoya sonuna kadar katılıyorum..

adam başı 8 milyona gelen bir oyunun orjinal/kopya tartışmasında "orta sınıf ülke" hipotezi de tamamen saçmalık.

"10 ay oynıycağın oyunu , üstelik sorunsuz dertsiz oynamak için 8 milyon veremiyosan , statleri/taktikleri de kendin bul."

mantık bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ya birlikte almak için gereken 5 kişiyi bulmak bi dert zaten ayrıca aldık diyelim, sen ben alınca FMye bööle bi guidemı ekleyecek sanki yapımcı firma? bugünün oyunu değilki bu, adamlar 10-15 senedir yapıyor ama bi guide yapmıyorlar bunca senedir. yoksa 8lira tabiki para değil, onu tartışmıyorum yanlış anlaşıldım sanırım neyse
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Oyuna guide'ı için değil emekleri için para vermen gerekiyo zaten. Ki adamlar korsan cd parası kadar paraya almanı sağlıyorlar. Bunun önünde şapka çıkartılır sadece..

dostum emek, kul hakkı gibi konulara girersek çıkamayız zaten işin içinden, hem tek oyun için değilki bu olay müzik-program-film yani herşeyin tam legalini kullanan veyahut kimseye en ufak zararı olmamış, hak yememiş evliya gibi biri varmı acaba dünya üzerinde?
O yüzden konuyu salt FMye indirgiyerek konuşursak, guide olmayınca cok yavan kalıyor bu oyun, sağdan soldan bişiyler araştırmassan çekilmez hale geliyor. yani demek istediğim bu oyunda guide önemli bi kısım, ama maalesef yok. dolayısıyla oyundan cok şey koparıyor bu.
haa tabiki 8 lira anormal ucuz bi fiyat helede diğer saçmasapan oyunların fiyatlarıyla karşılaştırınca, ona bi lafım yok ama körü körüne oynanmıyor işte... eksik yani:S
adam gibi guide yapsınlar 8 deil 28 lira verir alırım. türkçe olmasına bile gerek yok, ingilizcede kabulüm:D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hiç guide kullanmadım oyun da yavan falan değil. Yetemiyorsan oyuna bu senin problemin.

Orjinal alınca patchleri sorunsuz çalıştırıp oyundan daha yüksek keyif alabilirsin. Korsan mp3 cdsi parasına satılsın müzik cdsi yada filmler falan aynı şekilde alırım. Korsan oyun fiyatına orjinal oyun varken, o konulara girersek çıkamayız demen saçmalık. Ooof of

@fede: 9.1 ile oynuyorum. Ciddi sakatlık sorunu yaşamıyorum öyle. Hatta iyi physiolarım var 1 ay sakatlandı yazıyo 2 haftada en geç geliyo adam takıma yeniden. Aleyhime aşırı penaltı çalınma durumu falan da olmadı. Bence oyun gayet güzel 9.1 patchiyle. Adam bulabilirsem 9.2 patchiyle de oynama şansım olacak :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi hiç bir bilgi gerekmiyor, ıcığını cıcığını biliyorum diyorsan sen iyice guru olmuşun, ozaman keşke sen bi rehber hazırlasan madem:D ama ben yarım yamalak değil tam performansla oynamak istiyorum bu oyunu. daha dün bu başlıkta defans adamında daha cok jumpingmi olmalı, headingmi diye tartışılıyordu. sonunda heading sadece vuracağı yönü belirler diye net bi cvp geldi, ben biliyordum bunu ancak yabancı bloglardan öğrenmiştim. eminimki bu başlıktan onu okuyup öğrenecek biçok kişi olacaktır, ve bu cok basit ve temel bişi, buna gelene kadar daha ne ayrıntılar var bilinmesi gereken oyun zevkini artıracak.
ayrıca dediğim gibi kesinlikle korsanı falan savunmuyorum. yoksa bende wow-conan-lotro-guildwars gibi online oyunların orjinalini aldım. hatta jagged alliance2yi çıkışından yıllar sonra cok eski olmasına ve firması kapanmasına rağmen sevdiğim için netten satın aldım. demem o ki parası yeterli olan oyun-fim-mp3 herşeyin legalini almalı, ama parası olmayan adamada git ozaman sürün, oyun senin neyine demek biraz abes kaçıyor(not FM için demiyorum kesinlikle 10-20 lira değil yani meselem). keşke dediğin gibi tüm fiyatlar düşük yani korsan civarında olsa, hala gidipte korsan alan adamı hepberaber taksimde sallandırırız valla:D
Sosyal ağlarda paylaş

O heading konusunda muhalefetim defans dediğin kafayı rastgele vurmamalı, rakibe vurdurmayacak ama kendi adamlarına yada çok uzağa aktarabilecek, rakibe indirmicek topu kafasıyla.

Ayrıca bu oyunun zevki kendi kendine öğrenmekte. 3 takımla oyun aç 2şer sezon oyna. 4. takımında önceki tecrübelerinle çok daha iyi oynayacaksın. Biz o şekilde öğrendik, sen de öyle yapmalısın. FM dediğin oyun guidela mı oynanır abi. Hem normal futbol genel olarak. Önemli maç son dakkalar. Ne yaparsın? Oyunu soğutursun, zaman geçirirsin. Topu ayağında tutmak istiyosun. Ne yaparsın? Kısa pas yaparsın, çok oçok tutmak istersen bi de ağır tempoyla oynarsın dolaştıra dolaştıra götürürsün topu rakip yarısahaya.

Normal futbol bilgisi abi, normal futbolla aran iyi değilse zaten oynaman zor :)
Sosyal ağlarda paylaş

hmm futbolu severim ama cok profesyonel, hiç maç kaçırmayan bi izleyici değilim. bide normal futboldaki bilgilerimizle oyun mekaniklerinin bunlara olan tepkisini bilmek gerek, buda deneme yanılma yoluyla olacak sanırım madem guide yok:D ayrıca bu söylediklerinde güzel bilgiler mesela oyunu soğuturken "kısa pas" kullanılması gerektiğini bilmiyordum sadece "tempo ve zaman çalmayı" kullanırdım, bu ii oldu sağolB)-
Sosyal ağlarda paylaş

Ha maç sonuysa kısa pas kullanma zaten. direct ve wuick diceksin, kapanıcaksın time wastingi kökleyeceksin. Kontralarla çıkacaksın. Adamın ileri atılan uzun topu alıp köşe direğine koşar zaten. Olay o. Ama maçın 60ç dakkasında oyunu soğutmak istersen slow tempoyla kısa pas yap iyi paslaşan adamların varsa rahat rahat böyle 30 pasta yarı sahanı geç falan :D

Ya gerçek futboldaki herşey çok güzel aktarılmış bence oyuna, biraz mantıklı düşününce herşeyi çözüyosun. Tabi tecrübe de lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Ya illa yapıyosundur da ARsenal'in falan altyapısından ve reserve takımlarından adamlar kirala mutlaka. Yapmıyosan yap yani. Çok işe yarıyolar. Hele bi de satın almayı başarabilirsen bi şekilde, inanılmaz iyi olur senin için.

Sözleşmesi biten iyi oyuncu da getirilebiliyo. Ben League One'a Cristanval getirmiştim fm2008'de
Sosyal ağlarda paylaş

italya-ispanya-ingilterenin büyük takımlarının "reserv ve altyapılarını" dolandım cok teklifler sundum ama kimseyi ikna edemedim, genelde wagelerin %10-20sini falan önerdim ama yemedi yöneticiler, sana verceğime kenarda çürüsün daha iyi dediler:D
kimi zamanda klüp razı oldu ama oyuncu istemedi 2. lige gelmek. boşta olan trabelsi,federov,eduardo costa,appiah gibi bilindik isimlerde ya gelmiyorlar yada workpermit çıkmıyor neyazıkki:( bana şimdi, iyi bir sağ bekle sağ açık gerekli, toplam bonservise verebileceğim param 4m euro. ljungbergi aldım ama yaşlı ve ortası zayıf, bana bööle pırpır uçacak kafaya ii orta açacak 2 tane sağ ayaklı oyuncu gerekli:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...