Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

DoruK said:
gs kadrosu 5xfenerbahçe eder. oyuna yansımamışsa hiç sipariş falan etmicem. si'a da mail atarım böle böle rezalet yüzünden biz 100 kişi almıyoruz oyunu değiştirin şu rezil fenerli araştırma ekibini diye.

bu yazıyı çevirip si forumlarında imza yapmak istiyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:
.net olacak

türkiye'den sorumlu official sitesi fln mı bu ? Öyle ise edicem şikayet valla. Fenerlilerin eline vermişler türkiye'nin sorumluluğunu . Hatta official a bile edicem almıyorum diye rest çekicem. :=)

oyunu zaten turkiyede satin alan yokki :) adamlarin pek takacagini sanmam :P
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:
alexin özelliklerinde abartı bi durum görmedim açıkçası.. alex fbye gelmeden önce de böyleydi fmde , gayet de böle kalır.. alexin avrupada daha büyük kliplerde oynamamasına sebep , temposu ve fiziksel özelliklerinin yetersizliği oldu , onun dışında duran top , penalty taking gibi özelliklerinin yüksek olmasında herhangi sakında yok ana göre.. hatta crossing 15 olması az bile..

Böyle değildi ya atma. İyi oyuncuydu ama
Fiorentina'nın kiralık olarak brazilya'da bir takıma verdiği seriden beri aklımda(terside olabilir).Hatta O zamanlar başlamıştı fenerbahçe ile dedikodusu

Sen şu özellikleri savunuyorsan aklından şüphe ederim
Ronaldinho'dan iyi yapmışlar diyorlar işte rofl
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu once satil al da sonra sikayet et :P Ayrica editorden istedigin gibi degistirirsin.

Alex yillardir sahane statlara sahiptir ama consistency cok dusuktur, bazi maclarda ronaldinho gibi oynayip, cogu maclarda ortalama oynar. Fenerde bu arada alexin gecen sezon disinda buldugu istatistikleri dusunurseniz fazla olsa da oyun icinde guzel temsil ediyor hepsini.

Adam forvete donuk ortasaha olarak efsane goller ve asistler yapti fenerde kaldigi bunca yil boyunca onu da goz ardi etmeyin lutfen.

Ha su anki hali abarti mi? evet bayagi abarti, ama bir yandan da ligde alexin yaptiklari da cok cok fena.

Merak etmeyin zaten arastirma ekibi sandiginiz gibi fenerli degil, hatta 2 tane fenerli var, gerisi gsli ve bjkli, head researcher da gsli.
Sosyal ağlarda paylaş

abi fmyi ilk defa oynuyor gibi konuşuyosunuz.. passing di falandı , mental ve "hidden" özellikler devreye girmeden iyi oyuncu yaratmıyor..

sonuçta oyuncunun iyiliği/kötülüğü CA denen melet üzerinden değerlendiriliyor.. CA ne kadr yüksekse oyuncu o kadar iyi.. koca sezon yatan ve göbeği burnunda ronadinhonun özelliklerinin düşürülmüş olması gibi mantıklı bi durumda (ki oyun ilerledikçe düzelicektir) alexin "passing"inin fazla olması gayet mantıklı bana göre..

ha "big games" özelliği yerlerde sürünür , baskı geldiğinde iş yapamaz.. bunların hepsi oyunun içinde özelliklerde olan şeyler zaten..

yani uzun lafın kısası , oyuncunun "teknik" özelliklerinin iyi olması, onu iyi oyuncu yapmıyor , ne fmde ne de gerçek futbol sahalarında :)

2-3 oyun önceki sergeni hatırlayın. o da ronaldinhodan daha iyi teknik özelliklere sahipti ama sahaya çıkınca ne işe yarıyordu? :)
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca bu kadar rahatsız oluyorsanız , "start>football manager>data editor>search player>alex>nerf all" komut zincirini kodlıyabilirsiniz.. oyuncaki bütün oyuncuları keyfinize göre ve fikrinize göre ayarlayıp kendi keyfinize göre oynarsınız :)

yani dorukun arkadaşı olan o 100 kişiye bile sorsak her oyuncuyu birebir aynı statler ile yaratmıycaklarıa göre , bırakalım oyunun yeni çıkan güzel özelliklerini , hala eksiği olan yerler varsa onları konuşalım :)

alexmiş ahmet çakarmış , bunlar boş işler :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben cm almıştım takarlarmı acaba ? :) Bunuda almayı düşünüyordum çok ciddi... Ama takmazlar lafı soğuttu beni biraz. Birde bunları inceleyen biri yokmu ingiltere'de ? Her ülkeden ne gelirse kabul ediyorlarmı ? İnsan en azından büyük kulüplere bakar. Ronaldinho'dan iyi bir alex yapılmış işte körmüsün salo
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica madem istatistik istiyorsunuz, buyrun istatistik (turk sportal forumlarindan isteyin bunlari excel olarak)...

gsnin ve fenerin oyuncularin toplam CA ortalamasi hemen hemen 140, hatta gsnin 1 veya 2 puan fazla. GS nin de ilk 24 oyuncusu fenerden daha iyi.

Ayrica tum test suruslerde ben oynamazsam eger Feneri, gs hep sampiyon, abartiyorsunuz biraz, ama illa belge istiyorsaniz bulurum arkadaslar :/ Turksportal'a girin yazin alin cevabinizi :)

arkadasim, alex isterse full 20 lerden olussun, consistency, concentration vs. dusuk oldugu surece NE anlami var :D

RC ye bir ton laf etmissiniz ama adamin butun defansif statlari asiri dusuk o klasta bir oyuncu icin.

Lutfen biraz daha iyi tartin :)
Sosyal ağlarda paylaş

ilk 24'un iyi olması neye yarar ki. Neyi ıspatlar denge konusunda ?

Galatasarayın cok zengin bir kadrosu var tonla'da sakatı var şuanda zaten... onlarada 3-5 skill verecek değiller basıyorlar 10-9 vs... önemli olan ilk 11 inin iyi olması.

Valla ben gördüğümü söylüyorum . Mesela Fm 2007'yi cok eleştirmiştim GS konusunda . Öyle bir altyapı yapmışlar dı ki 2 sene sonra transfer yapacak adam bulamıyorsun cünkü elinde ki gençler ediceklerinden kat kat iyi oluyordu
Sosyal ağlarda paylaş

hala ciddiye alip ciddi cevap vermeler :( beni uzuyorsun...

:) bak turksportal.net'a girin lutfen orada sordugunuz herseye cevap verecekler.

Alex falan diyorsunuz bu stat nasil olur arda neden dusuk diyorsunuz bi oynayin yahu, gorun o adamlari oynarken. GS daha iyi bir takim zaten fenerden. Konsantrasyonu dusuk olan bir alexi amma taktiniz. Isterse full ripped stats olsun, konsantrasyon dusuk oldugu surece etkili olmaz.

ugur boralin statlar iyi mesela ama adamin consistency 5. Evet 5... yani cogu mac kotu, bazi maclar iyi.

RC RC diyorsunuz, adamin ALLAH askina defansif statlarina bakin. 5-6 sayfa once her statini teker teker analiz ettim size.

Off ayrica bu kadar koyuyorsa kendiniz editleyin yahu. Testerlari taniyorum, research team'i de taniyorum, adamlar gayet guzel arastirdilar ve guzel puan verdiler. Sizin begenmediginiz statlara sahip olan baros 135 CA, Kewell da 140 CA ile geldi, ikisi de hemen hemen 10 puan yukari cekildi.

Yapmayin boyle seyler uzuluyorum bak :) GS sorunsuz her yil sampiyonlugu zorluyor... ayrica halen turkiyenin en iyi alt yapisina sahip.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu daha oynamadığım ve demo'yu sildiğim için göremiyorum alex'in konsatrasyonu'nu Rewendor yazdığı skiller üzerinden konuştum kons.'nu nu bilmiyorum ama 13-14'ün altında değilse catır catır oynar...
Bir oyuncu alırken eğer genç ve determination'ı yüksek değilse 13'ün altında konsat.'lu oyuncu almam mesela bende...

Yarın turksportal a yazıcam ama cevaplarıda buraya koyucam arkadaş :)
iyi geceler
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrica buyrun, bir kac sayfa onceden getirdim size bir ornek bu. Statlarin nasil calistigi nasil sinerji yarattigina dair de arzularsaniz uzun bir yazi yazarim :) Ardayi da analiz ederiz, serveti de, serdar ozkani da. Kendimce statlarin niye oyle verildigini anlatirim size. Ama yine de siz begenmeyeceksiniz cunku meslea size gore servetin kafa topuna cikmasi turkiyenin en iyisi ise, yaninizdaki adama gore, atiyorum, luganonunki daha iyi... vs. vs. Ama bu ufak bir hatirlatma olsun size, bi okuyun gorun olaylari. Butun statlarin teker teker incelemesi anlatilisi da var official forumlarda ve turksportalda.

Azmodai said:

ya bak, oyle demekle olmuyor iste arkadasim. Madem elestiriyorsun, madem analiz yaptiracaksin, yapalim hadi. Oyunda 30+ yasinda oyuncular oyunun basinda ne kadar iyi statlarla baslarsa baslasin sezon ortasina kadar jaded olmaya baslar ve statlar ve performans duser. simdi elestirdigin statlari degerlendirelim illa istiyorsan.

Roberto carlosun braverysi dusuk mu olsun? Herif her topa dalmiyor mu? Uzaktan sutlari ve uzun taclari iyi degil mi? Frikik kullanimi eskiden 20ydi, 15'e dusmus cunku eskisi kadar iyi sut cekemese de kaleye halen takimin butun frikiklerini o kullaniyor? Orta acmasi 16, normal gayet kendisi icin Tackling'i 16, nasil daha dusuk olsun? adamin kayarak dahi cok kritik mudahaleleri yok mu? Markaji iyi degil adamin ve nitekim cogu dunya capindaki beklere gore dusuk adamin stati.

Gecen sene cok hata yapti, cok fazla offsayt bozdu, al sana concentration 11, taktir edersin ki 11 de ust kademe futbol icin oldukca dusuk bir stat... adamin ayrica defansif bir stat olan positioning'i dusuk, 10 civari, ki dogru bir stat bu. Takim oyunu yukek ve workrate'i yuksek cunku herif mac boyu kopek gibi kosup paslasiyor, bunu inkar edebilir misin? Influence desen adam 2. kaptan resmen takimda tecrubesi ve karizmasiyla. Fiziksele gelelim, bu yasta bir oyuncunun fiziksel statlari cok hizli duser, ama dusmese diyelim herkes gecen sene adamin sagindan atip hizla solundan kosup deparla topa yetistigi maci hatirlar mutlaka? Pace ve staminaya laf edebilir misin? Bu yasinda bile 90 dk herif ileri geri kosuyor?

Kisacasi elestirilerin biraz agir arkadasim. RC taktir edersin ki offansif yonu halen cok iyi olan ama defansif olarak basarisiz bir bektir, bunu fenerliler de inkar etmez zaten ve adamin defansif statlari iyi degil. Tackling'i iyi adamin, ama konsantrasyon, yer tutma, markaj, Kafaya cikma (ki defans icin en onemli stattir hava toplari) hepsi cok cok dusuk? Ayrica editor cikinca bak gizli statlara, adaptasyon, dil bilme, yas, determination ve consistency hepsi gizlidir, bak bakalim ne durumda, goreceksin ki bunlarin hepsi RC yi oldugu gibi yapar, defansta zayif, ama ileride guclu bir oyuncu.

Oh be.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:
Oyunu daha oynamadığım ve demo'yu sildiğim için göremiyorum alex'in konsatrasyonu'nu arkadaşın yazdığı skiller'den konuştum kons.'nu nu bilmiyorum ama 13-14'ün altında değilse catır catır oynar...

alexin conc. 8, ki Bir ulkenin en guclu takimlarindan birisinin kilit oyuncusu icin oldukca dusuk bir stat. Ve yillardir her turk futbolseverin, yazarin kayitsiz sartsiz soyledigi seyin oyuna en gercekci yansimasidir... "Alex cok kaliteli oyuncu ama avrupada degil de Turkiyede oynamasinin en buyuk sebebi kosmamasi / konsantre olmamasi / maca kendisini tamamen vermemesi" dir. Determinationu da oldukca dusuktu, simdi hatirlamiyorum tam olarak neydi ne degildi.

edit / not: bu arada ustteki mesajda carlosun conc. 11 ama patchle o da dusuruldu su an 5 oldu. onu da belirteyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...