Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

azmonun inatla şu oyunun abuk yanlarını savunmasını uzun zamandır izliyorum izliyorum bişiler söylicem söylemekte istemiyorum napsam bilemedim.

Fm'nin elinde 2 tane oyun yok mu ben mi yanlış biliyorum?
football manager
football manager live olmak üzere.
3d diye birşey getiriyorlar,sözde 3-4 aylık betatester testleriye birşeyi düzeltirken ötekini bozup bizim önümüze sunuyorlar.
şunu 1-2 sene boyunca yap fm live'da.
zaten herkes parasını verip oynamıyor o oyunu,dolayısıyla isyan edecek bir durumu olmuyor.
football manager ı da en adam gibi şekliyle 2008 in üzerine ekleye ekleye devam et.
baktın 3d oturdu live kullanıcıları durumdan memnun,koyarsın fm2010 da.
2-3 aylık testırlıkla çok küfür yiyecek herkes söyliyim bunu.(ha dersen orjinal oyun almayanın ne hakkı var küfür etmeye diye güzel olsaydı eğer demodan 3d gider paşa paşa alırdım ama şimdi değmez.)
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:
azmonun inatla şu oyunun abuk yanlarını savunmasını uzun zamandır izliyorum izliyorum bişiler söylicem söylemekte istemiyorum napsam bilemedim.

Fm'nin elinde 2 tane oyun yok mu ben mi yanlış biliyorum?
football manager
football manager live olmak üzere.
3d diye birşey getiriyorlar,sözde 3-4 aylık betatester testleriye birşeyi düzeltirken ötekini bozup bizim önümüze sunuyorlar.
şunu 1-2 sene boyunca yap fm live'da.
zaten herkes parasını verip oynamıyor o oyunu,dolayısıyla isyan edecek bir durumu olmuyor.
football manager ı da en adam gibi şekliyle 2008 in üzerine ekleye ekleye devam et.
baktın 3d oturdu live kullanıcıları durumdan memnun,koyarsın fm2010 da.
2-3 aylık testırlıkla çok küfür yiyecek herkes söyliyim bunu.(ha dersen orjinal oyun almayanın ne hakkı var küfür etmeye diye güzel olsaydı eğer demodan 3d gider paşa paşa alırdım ama şimdi değmez.)

lol oyunun abuk yanlarını savunma gibi bir fantezim yok. Oyun satmış veya sevilmiş umurumda da değil benim bir çıkarım yok. Şu an piyasanın en iyi menejerlik oyunu sadece ve arkasında sarfedilen emeği biliyorum bizzat. Oyun sandığınız kadar kolay bir mekaniğe sahip değil ve arka planda dönen olayları size aktarıp bilgilendirmek istedim ama madem istemiyorsunuz sorun değil. takılın kafanıza göre thx.

not: madcat, software development hakkinda bayagi iyisin, bir gun umarim sen de kendi urununu gelistirir ve sorunsuz bir sekilde sunabilirsin insanlara :) mac motorundaki sorunlari halletmeye calisip sizi ellerinden geldikce tatmin etmeye calisiyorlar, boye yapiyor iste serrefsiz adiler naparsin, bir grup amator iste.

ayrica soyle kafandan geceni cekinmeden, oyunun yapimcisi degilim biseyi degilim senin de bir gorusun varsa at ortaya nolacak. Cocugum degil ki hakkinda kotu konustun diye hirs yapayim :/
Sosyal ağlarda paylaş

yok sana kişisel bir karşı çıkmam yok senin yerinde bende olsaydım bende savunurdum kesinlikle bi bakımdan hem senin yanındayım hemde isyankar taraftayım :)

ama ne bileyim çoğu insan bilmediği için bu oyunun iç yüzünü isyan etmekte haklılar ama bir kısımda var ki oyunun sürekli gelişimini ve bu gelişimde öngörülen olayların düzgün çalışmasını isteyen kişiler.
Yani 3d gelicekse en sorunsuz gelicek,gençlere yeni birşey öğretme yapılacaksa sorunsuz yapılacak tarzı.
çünkü herkes 2008i aynen koyup oyuncuların özelliklerini tekrar gözden geçirip maç moturunu 3d ye uyarladıklarını zannediyor ama senin de bize bahsettiğin gibi maç motoru işi bizim bildiğimizden birazcık karışık.
Sosyal ağlarda paylaş

2008'in patchli halinde kurtarılan buglar 2009'da dönüyorsa oyunun yapımının zorluğuyla alakası yoktur. Gerileme varsa durumda bu adamların hatasından kaynaklanır.

Ayrıca şu halde bi 3-D motor koymak da anlamsız olmuş.

Hayır diyosunuz 2-D oynayıp 3-D'de tekrarını izliyoruz diye de aşırtma gol yerken geri geri yavaş yavaş yürüyen kaleci izlemenin nesinden zevk alıyosunuz? 2-D izlemek daha güzel bence öyle abuk sahneler görmek yerine
Sosyal ağlarda paylaş

İstemeyen 2d izler zorla 3d izletmiyorlar ki bunu takmayın bu kadar. Zamanla'da 3d'yi adam ederler alışırız. Ama oyunda cok bug var kitlenmeler takılmalarda oluyor.

Ben çok yenilik bekliyordum oyundan
Che Guevara fotografı fln. görünce heyecanlanmıstım kıcıkırık bir 3d içinmiymiş o foto :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
2008'in patchli halinde kurtarılan buglar 2009'da dönüyorsa oyunun yapımının zorluğuyla alakası yoktur. Gerileme varsa durumda bu adamların hatasından kaynaklanır.

Ayrıca şu halde bi 3-D motor koymak da anlamsız olmuş.

Hayır diyosunuz 2-D oynayıp 3-D'de tekrarını izliyoruz diye de aşırtma gol yerken geri geri yavaş yavaş yürüyen kaleci izlemenin nesinden zevk alıyosunuz? 2-D izlemek daha güzel bence öyle abuk sahneler görmek yerine

adamlar 15 yillik firma neredeyse ve gelmis gecmis en efsanevi oyun serisinden birine imza atmislar, sizin gozunuzde o "basit" ayar ve "duzeltilmis" oyun anlayisi oyle gorundugu gibi degil, onu anlatmaya calisiyorum. Oyunda o kadar cok crash yaptiran bug vardi ki, 5 dk gecmiyordu crash olmadan gecmedigi, onlar oldu bitti, bir cok bug abuse vardi, maclarin 12-0 falan bittigi olaylar oluyordu, yani siz saniyorsunuz ki mac motoru hem fm live hem de fm2008 ile ayni. Alakasi yok, eklenen en ufak modul bile oyuna yansimak zorunda. Basin toplanti modulu mu ekledin? Onun sonucuna gore oyuncun konsantrasyonu vs. hepsi etkilenir eder. oyun ciktiktan 1 aydan kisa surede patch cikar mutlaka, her sene ayni sey oldu sonucta. O ayarlar yavas yavas dengelenir. Verilen surede testerlar anca oyunu bozan ve kiran buglari duzeltebildi, denge ayari cok cok fazla yapildi ama halen bitmedi, patchle de uygulanir illa ki.

Bakin software development hakkinda hic birimizin bilgisi yok, ben de her sene kizardim ederdim bu olaylara ama bu sene test ederken biraz anladik nasil yaptiklarini ve biraz zaman verin diyorum. Keske oyunu sorunsuz bir sekilde patche gerek duymadan release etseler ama oyunun bu halini bile onceki betalari gormus biri olarak cok begeniyorum.

Ayrica bence 3d cok guzel olmus, sence kotu. O zaman kapa 3d yi. Ben seviyorum izlemek, kalecinin arka arkaya yurumesi de cok dert degil ben yine de sinirli sayidaki animasyonu biliyorum benim hayal gucumu engellemiyor. Daha iyi ve fantastik olarak olayi gormemi sagliyor.

Ilerki versyonlarda animasyon eklerler vs. calim animasyonu, oyuncu animasyonu adamlara sans ver. 3d yi nasil gelistirecekler release etmeden? Bizden yorum almadan? Ofiste 4 yil test edip 10 kisinin dusuncesine gore mi geisecek? 2D ilk geldiginde yil 2000'lerin basindaydi ve o zaman da cok mirin kirin edilmisti ay cok kotu, oyun eskisi gibi asla olmayacak vs. vs. diye ama adamlar 2-3 versyonda adam ettiler, su an 2d olmadan oynayamiyorsunuz. Napacaktilar yani, 3d yi de hic devreye sokmayacaklar miydi? Tam zamaninda soktular, 1-2 yila kadar da mis gibi olur o, bir yerden basladilar ve guzel bir gelisme bence. PAtchlerle bile animasyon eklenir belki, bilemiyoruz sabirli olun biraz ve sikayetiniz, bug dusuncelerinizi vs. official forumlarda belirtiniz ki onlar da duzeltsinler, haberdar olsunlar.

Oyle ya da boyle halen piyasanin en iyi menejerlik oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Darqainu said:
o değil de ben oyunu 3d oynayamıyorum preferences'tan 3d açık gözüküyo..ama maçı başlatınca direk 2d başlıyor..advanced bişiler var maç ekranında ona tıklıyorum orda da 2d seçili hatta başka bişey seçtirmiyor >.<

belki makinan desteklemiyordur. bilemeyecem acikcasi :(
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Azmo dediklerin kolay şeyler değil ama bir kere o buglardan kurtardığın motoru ciddi değişiklikler yapmadan yeni oyun çıkartıyorsun, ama aynı buglar geri geliyor. Ne iş bu onu anlamadım?

Her oyun çıktıktan 1 ay sonra patch çıkacağına 1 ay erken başlasınlar oyunu yapmaya adam akıllı çıkarsınlar.

3-D motorun gelmesi şu anlama gelebilir. Emin değilim tam ama, sonuçta 2-D motorda olacak şeyleri 3-D^de "gösterebilme" zorunluluğu olduğundan gösteremeyeceği olaylar 2-D izlerken de olmuyor ve dolayısıyla oyunun özgürlüğünden, genişliğinden yiyor olabilir. Olabilir sadece. Öyle düşündüm de ben :)

FM 2008 2-D'sinden daha kötü geldi 2-D bunda.

Elbette en iyi menejerlik oyunu, severek oynayacağım. Ama bu ne her oyunu ısrarla tam bitirmeden buglarla dolu ç.ıkarmalarını ve önceki oyundaki buglara geri dönüş yapmalarını açıklar ne de adam gibi bi seviyeye gelmeden 3-D eklenmesini.

Kolay bir iş demiyorum ama 15 senedir bu efsaneyi yapıyorlarsa 2008'deki bugları hallettikten sonra yeni oyunda o buglara dönmeyecekler. "Ama biz efsane oyun yaptık" demekle olmaz çünkü, üstüne koyarak gitmek lazım. 2 adım ileri 1 adım geri yapıyorlar, adamı geriyorlar. Che Guevera yerine böyle yeniçeri falan koysalarmış yada mehter takımından bi tip falan..
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Ya Azmo dediklerin kolay şeyler değil ama bir kere o buglardan kurtardığın motoru ciddi değişiklikler yapmadan yeni oyun çıkartıyorsun, ama aynı buglar geri geliyor. Ne iş bu onu anlamadım?

Her oyun çıktıktan 1 ay sonra patch çıkacağına 1 ay erken başlasınlar oyunu yapmaya adam akıllı çıkarsınlar.

3-D motorun gelmesi şu anlama gelebilir. Emin değilim tam ama, sonuçta 2-D motorda olacak şeyleri 3-D^de "gösterebilme" zorunluluğu olduğundan gösteremeyeceği olaylar 2-D izlerken de olmuyor ve dolayısıyla oyunun özgürlüğünden, genişliğinden yiyor olabilir. Olabilir sadece. Öyle düşündüm de ben :)

FM 2008 2-D'sinden daha kötü geldi 2-D bunda.

Elbette en iyi menejerlik oyunu, severek oynayacağım. Ama bu ne her oyunu ısrarla tam bitirmeden buglarla dolu ç.ıkarmalarını ve önceki oyundaki buglara geri dönüş yapmalarını açıklar ne de adam gibi bi seviyeye gelmeden 3-D eklenmesini.

Kolay bir iş demiyorum ama 15 senedir bu efsaneyi yapıyorlarsa 2008'deki bugları hallettikten sonra yeni oyunda o buglara dönmeyecekler. "Ama biz efsane oyun yaptık" demekle olmaz çünkü, üstüne koyarak gitmek lazım. 2 adım ileri 1 adım geri yapıyorlar, adamı geriyorlar. Che Guevera yerine böyle yeniçeri falan koysalarmış yada mehter takımından bi tip falan..

ne diyim, cekilen cileyi ve ayarlarin miktarini ben biliyorum, ve Turk ligi icin yaptirdigimiz onca sayisiz ince ayari da biliyorum, bu sene o yuzden biraz da savunuyorum adamlari. Her dedigimizi hemen duzelttiler resmen msnden konusarak halettik :P

Siz bilirsiniz tabi, begenip begenmemek size kalmis.

ayrica belirteyim 3d motoru sadece 2d deki olaylari anime eder, yani hic bir katkisi yok motora.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
Darqainu said:
o değil de ben oyunu 3d oynayamıyorum preferences'tan 3d açık gözüküyo..ama maçı başlatınca direk 2d başlıyor..advanced bişiler var maç ekranında ona tıklıyorum orda da 2d seçili hatta başka bişey seçtirmiyor >.<

belki makinan desteklemiyordur. bilemeyecem acikcasi :(

laptop

Chipset Intel 945GM
Marka Model No Intel Core Duo T2450
Hızı 2.0 GHz
FSB 533MHz
L2 Cache 2MB
Ekran Özellikleri
Ebadı 14.1"
Türü WXGA CrystalBrite
Çözünürlüğü 1280 x 800
Grafik Kartı Özellikleri
Marka Model No Intel GMA 950
Türü Paylaşımlı
Grafik belleği 224MB DDR2
Bellek Özellikleri
Mevcut Kapasite 3 GB
Türü DDR2
Hızı 667MHz
Toplam yuva 2
Boş yuva 0
En fazla desteklenen 4GB
Sabit Disk Özellikleri
Kapasitesi 250GB
Hızı 5400rpm
Arayüz SATA

alet bu tamam ekran kartım tıraş da gene oyun oynatıyodu biraz yahu direk 3d özelliği sunmayarak aşağıladı resmen fm :(

buarada strawberry indirmiştim kendi sitesinden 1gb
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun bugları bilmemneleri elbet düzelir , 2 hafta buglı oynayın , veya oynamayın nolucak? sanki diğer oyunlar gibi 2 haftada cücüğünü sıkıp bi kenara atıcağımız oyunlardan biriymiş gibi konuşuyosunuz. buglar yerine , yeni eklenen özelliklerin oyunun ne kadar genişlettiğini , ve ne kadar kolaylaştırdığına bi bakın önce..

en basitinden , maç esnasında tactics tuşuna bastığımız anda taktik değiştirebiliyoruz , defans çekilmek için topun taca çıkmasını beklemek zorunda değiliz. oyuncularımızı sonunda satabiliyoruz. oyuncu özelliklerinin nerflenmesi de güzel olmuş. taktik ekranında "ok"ların belirli sınırı var.. sadece ileri ve geri 1 kere ilerliyor. forward runs ilk defa tam anlamıyla işe yarıyor , özellikle ara koşular çok iyi olmuş.

benim için , 3-d maç motoruna geçişten beri en büyük eksiklik , eskiden taktik belirlerken "with-ball" "with-out" ball şeklinde futbolculara durmasını istediğiniz yerleri belirtmenizdi.. taktiksel açıdan büyük bi serbestlik katıyodu oyuna.. 3-d desteğiyle beraber seneye tekrardan bekliyorum bu özelliği.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya maçta Arshavin sakatlandı ama oynamaya devam edebiliyo işte oynadı çıkartamıyodum değişiklik hakkım yoktu. Asist bile yaptı sakat sakat. Maçtan sonra baktım bi ay yok. Sebebi de diz dönmesi.

Dizi dönen topçu sahada yarım saat daha koşturup oynayabilir mi, oyuna devam edebilir mi?

Hani adamlar çok sakatlanır öyle hata olur da dizi dönmüşken oyuna devam eden sonra bi ay yatan adam düpedüz saçmalık. Bare mantık hatası yapmasınlar, çok sakatlansınlar da mantıklı sakatlansınlar :(
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Ya maçta Arshavin sakatlandı ama oynamaya devam edebiliyo işte oynadı çıkartamıyodum değişiklik hakkım yoktu. Asist bile yaptı sakat sakat. Maçtan sonra baktım bi ay yok. Sebebi de diz dönmesi.

Dizi dönen topçu sahada yarım saat daha koşturup oynayabilir mi, oyuna devam edebilir mi?

Hani adamlar çok sakatlanır öyle hata olur da dizi dönmüşken oyuna devam eden sonra bi ay yatan adam düpedüz saçmalık. Bare mantık hatası yapmasınlar, çok sakatlansınlar da mantıklı sakatlansınlar :(

uche gibi düzeltmiştir belki :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...