Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shadow Priest /oom :'(

Mew Mew Squad

Öne çıkan mesajlar

Ni Hao!

Oncelikle benim main rogue ondan priest'ten pek cakmiyorum.Neyse gecen guildde gruul/mag alt run yaptik.Ben daha boss 50% 'deyken oom oluyorum.Benim oldugum caster group(mage dahil)90%'larda.Sonra fiend'i gonderiyorum ama bu sefer de 25%'deyken yine oom,pot falan da kullaniyorum ama..Simdi bunu main yapsam BT'da falan bosslar uzun suruyo 75%'den 0'a wand mi atcam(saka) yoksa bende mi problem var?

Bi de sunu soyliyim fight'in basinda allah ne verdiyse abaniyorum ondan midir?

Rotation:

VE+VT+SWP+MB+SWD+MF falan filan

Dogru mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

Shadowfiend 5 dakika CD, grull 5 dakika dayanmaz BT yapan kadroya.

Birde SP'ler için sürekli rotasyondan bahsedilir ama CD'kaçırmadan sürekli yüklenen bir shadow priestin manasını nasıl bitirmediğini gerçekten tam algılıyamıyorum. Yani 10 dakikalık bir combatta 90-95 tane MB atan, 45-48 tane SwD atan, SwP, VT'yi asla boss üstünden düşürmeyen, ve tüm boşlukları MF ile dolduran priest nasıl mana sıkıntısı çekmez. Sadece 2 tane Shadowfiend ve 4-5 potla nasıl manasını yetirir merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Pmastah SK Gaming En üst düzeydeki shadow priest, sadece 281 spiriti var ve raid buffları ile castingte 115 mp5'e sahip. Bence bu adam için bile mana hala sürekli aşması gereken bir sorun. Bu adam bile hala mana pot spam yapıyordur bence.

Bu düzeyin çok daha altındaki bir shadow priest düşünün, dps çok daha düşük olacağı için kendine verdiği manada son derece az olacaktır bu kişiye nazaran. Ve 10 dakikalık boss combatta manası nasıl dayanacak. Merak ettiğimiz şey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Nihilumun ilidan videosunu izle istersen, muqq çok güzel dps yapıyodu ve çok fazla mana sıkıntısı çekmiyodu. Shadow oynamayalı çok uzun zaman olduda yinede şöyle bi kaç ipucu veriyim "genelde" shadow word paini misery için düşük rank atıyorlar mana efficiency çok yüksek deil onun dışında muqqda ve kendi guildimdeki sahdow priestlerde gördüğüm bişey ve vt üstüne sw:d atıp mb mf devam ediyorlar. Spirit kastıklarını görmedim, nerdeyse bütün slotlarında spell demage gem var, ve her cooldownda mutlaka pot çekip shadow fiendi de etkili olarak kullanıyorlar boss un son hplerini nuke hariç oom olduklarını görmedim.. Biraz karışık oldu ama toparlarsan faydalı olur sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

oom olman buyuk ihtimalle gear ve rotasyon kaynaklıdır gear hakkında bi bilgim olmadıgı icin verdiğin rotasyona baktım ortala bi sp kullandıgı rotasyon VE SWP mobun üstündeyken her cooldownda swd mb arada mf işte bu kdr gibi gözüksede düsük spell dmgde attıgın mb ve swd cok kısa sürede oom olmana neden olur(üstünde en azından fsw vardır diye dusunuyorum) 1-1.3k unbuffed shadow spell dmg ve 8-10k arası manan olmadıgı sürece mb sw:d yi daha az kullan mf agırlıklı dps yap ,düsük spell dmg ve manada mb swd getirisinden cok kısa sürede manasız kalırsın.shadowfien cd hesap yaparak ona gore kaç kere kullanabileceğinide hesaplaman lzm.
Sosyal ağlarda paylaş

@Cellobello

İzledim o videuyu, makinada hala var üstelik. Ama çok duruyor orda, geriye falan gidiyor, heal bekliyor, castingten çıkıyor ikide bir. Bossta sürekli SwP, VT tutyor ama pek MB,SwD falan atmıyor direk mf ile dps yapıyor genelde. Manasını baya koruyor yani.

@Fin

MF spamla dps yapmak zaten genel olarak kullanılan bir yöntem ona lafım yok. Yani mananın arttığını hissettikçe yavaş yavaş MB, SwD kullanmak zaten guilddeki shadowlarla hep konuştuğumuz şeyde. Acaba dedim gözümüzden kaçan bişeymi var.
Sosyal ağlarda paylaş

pot ve fiend'i hiç bi zaman mana bitmesinden sonra kullanma. Pot'un vereceği değer zaten belli ,fiend'inde keza öyle.Manan bunların herhangi birinin vereceği değer kadar azaldığında direk bas bitanesini.Böylece CD'leri efektif bi şekilde kullanmış olursun.Mana bitimini beklersen fiend ve pot'un verdiği mana tükendiğinde kullanıcak CD'en kalmaz
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Shadowfiend 5 dakika CD, grull 5 dakika dayanmaz BT yapan kadroya.

Birde SP'ler için sürekli rotasyondan bahsedilir ama CD'kaçırmadan sürekli yüklenen bir shadow priestin manasını nasıl bitirmediğini gerçekten tam algılıyamıyorum. Yani 10 dakikalık bir combatta 90-95 tane MB atan, 45-48 tane SwD atan, SwP, VT'yi asla boss üstünden düşürmeyen, ve tüm boşlukları MF ile dolduran priest nasıl mana sıkıntısı çekmez. Sadece 2 tane Shadowfiend ve 4-5 potla nasıl manasını yetirir merak ediyorum.

valla illidari council haric butun bt mh ve sunwell bosslarında daha mana sıkıntısı cekmedim diyebilirim. shamanın totemler ve bosstaki jow cok etkilio bunu
Sosyal ağlarda paylaş

Tbc'nin başından sonuna sp oynadım, t5 gear'a kadar mana zorluğu yaşayabilirsin (t5 gear 2x set bonus + lvl 62 bi trinket vardı sanırım hellfire peninsuladaki kuleleri alınca verilen item ile alınıodu, ikisi çok çok işine yarar.) ama yeterli mana pot, gerekli bufflar ve doğru zamanlama ile aşılmayacak bir sorun değil. Örneğin 5 dk cd shadowfiend demiş birisi yukarıda, (spell damagein ile doğru orantılı olarak mana verir shadowfiend, önceliğin spell damageini yüksek tutmak olmalı ek bilgi.) ben genelde 2-3k manam gittiği zaman gönderiyorum ilk shadowfiend'ı. Fight'ın %80'inden sonrasında yeni başlamış gibi oluyorsun zaten fight bitene kdr cd'ı doluyor. Sonra peşinden 2.5-3k manam gidince ilk mana potumu kullanıyorum. Eğer fight uzun sürecekse ilk mana pot kullanıyorum sonra shadowfiend sonra potion cd'ı doluyor tekrar pot içiyorum. Uzun süre jowsuz sp oynadım, bu süre içinde de hep 2x elixir kullandım major shadow spell power ve major mageblood (16 mp5) tek başına anlamı yok gibi dursa da, bir paladinin atacağı blessing of wisdom buff'ı ve grubundaki shamanın atacağı totem ile güzel kombinasyon oluyor.

Tahminen alt karakterin olarak zaman geçirmek için oynadın ve sürekliliği olmayacak ama yine de anlatayım dedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yok,bunu main yapmaya karar verdim,cok sagol tavsiyeler icin.Cunku ben fiendi ve potu az manam kalinca kullaniyodum,ne elixir icicegimi falan da bilmiyodum yani.

Ya cok zevkli geldi priest hastasi oldum,hem spot sikintisi da yok,herkes seviyo seni,kimse sana meleesin sen top dps olcan demesi de yok.Butun dkp'yi prieste harciycam,badgelar da birikiyo zaten <3
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni rank olarak derken? Bu level 80 olunca büyüne enchant yapabileceğin inscription mesleğinin bir repice'i sadece.

PvE yaparken kullandığın ana büyünün, hiçbir işe yaramayan %50 yavaşlatma özelliği yerine +10 yard özellik kazanması, kullanmak isteyeceğin birşey değilmi yani?

Shadow priestlerin en büyük sorunudur bossa çok yaklaşmak zorunda kalmak, bossları çoğunun 30- yarda etkiyen özelliklerini yiyip durmak Miss gibi enchant niye kullanmıyorsun anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer bu recipe i kullandıgımızda mf nin orjinal hali bozulup sadece 10 yard arttırırmış ve yavaşlatma özelliği kalkmış bir şekilde gelirse kullanmam çünkü pve ye yavaşlatma özelliği önemsiz gibi gözüksede mf sayesinde ben outdoor ve bglerde cok iş yapabiliyorum ama dediğim gibi orjinal mf nedir rank 11 diyelim bu recipe i okudugumuzda rank 12 şeklinde gelir ve 2 tip mf olursa o zaman bu enchantı kullanırım cunku benim oyunumu etkilemeyecek o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...