Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yabancı Hosting

Thugsta

Öne çıkan mesajlar

Merhaba .. Konuya direk dalış yapıyorum.

1 Web Sitem var ve aynı hosting'i kullanarak 3-5 tane(zamana gore artabilir) site daha açmayı planlıyorum(sınırsız domain olayı).Bana bu hizmeti verecek hosting firmaları maalesef turkiye'de bulunmuyor.Bulunuyorsa bile 10 domain için 200 ytl isteyen,fare deliği kadar alan veren hosting firmaları var.Oysa yurt dışındaki firmalar "oha" deditrecek özelliklere sahip..Bu yüzden bana önerebileceğiniz yabancı hosting şirketleri hangileri..?

Bir kaç bilgi:

-İngilizce biliyorum,yazılanları anlıyorum.Sadece yazışırken biraz sorun çıkabilyor.Yani mümkünse sorunsuz bir hosting firması onerin ki "destek" istemek zorunda kalmayım ingilizce kullanarak.

-Bir de sunucunun yurt dışında olmasından dolayı çok kasmasın web sitesini(1dk beklemeyelim sayfa acılsın diye)

Bildiğim hostingler:

Şimdiye kadar ki araştırmalar sonucunda 3-5 tane yabancı hosting firması hakkında bilgi aldım..

www.servage.com (sanırım alman bunlar..istediklerimi karşılıyorlar.üyelik işlemlerini tamamladım ama daha ödeme yapmadım.Şimdilik aklımda bu var)

hakkında kötü şeyler duyduğum:

www.dreamhost.com
www.godaddy.com
www.hostgator.com (bunun alanları kısıtladıklarını falan duydum.Birde üye olurken antika antika şeyler istedi.Pasaport resmi vs..)

--

Her türlü öneriye,bilgiye açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gorunce aklima geldi. HostGator yetkililerini cok aglattim zamaninda. Sirf uyuz uyuz yazdiklari icin. Adamlara sunucudaki butun account'lari gorebiliyorum diyorum, sizinkilerdir onlar diyorlar. Cok cektirdim sistemlerindeki zilyon tane acik ile. Mutluyum gururluyum. =P

Ben yine kendimi tavsiye ediyorum, donanim yazilim bolumunde oldugu gibi =P
Sosyal ağlarda paylaş

Bir karara varamıyorum ki bir türlü.

Giriyorum sitelere araştırıyorum ilk 3-4 mesaj "abi ben godaddy kullanıyorum çok memnunum" şeklinde oluyor.Hah tamam godaddy sağlam şirketmiş diyorum 5'inci mesajda "abi sakın sürekli sorun çıkardı bana vs..".E şimdi insan haliyle kafayı yeme durumunda oluyor.Veya tam tersin ilk kötü başlıyor sonra iyiye gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bomba gibi. benim gibi limitsiz bir adama hitap eden limitsiz paketleriyle beni benden aldı. heriflerin amerikada telefon numarası 401-HOST. ben de çok araştırdım zamanında, her firmaya bok atan var merak etme, hepsini önemsersen hiçbir şey bulamazsın. bu site bi ton ödül almış bir site. tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Thugsta said:
Bir karara varamıyorum ki bir türlü.

Giriyorum sitelere araştırıyorum ilk 3-4 mesaj "abi ben godaddy kullanıyorum çok memnunum" şeklinde oluyor.Hah tamam godaddy sağlam şirketmiş diyorum 5'inci mesajda "abi sakın sürekli sorun çıkardı bana vs..".E şimdi insan haliyle kafayı yeme durumunda oluyor.Veya tam tersin ilk kötü başlıyor sonra iyiye gidiyor.

Bu dediğin olay malesef bütün seçenkelerinde olucak! Malesef bütün firmaların herkese %100 hizmet vermesi mümkün değil! Kimi insanlar aynı firmadan senelerce hizmet alıp pürüzsüz bir şekilde çalışıyor kimi ise aldığı ilk günden problem yaşıyabiliyor.
Benim önerim büyük merkezine gerekice telefon edebiliğin, fiziksel dünyada ofisi olan bir firma seçmen. En az bu şekilde başı ağrır.
Verdiğin listede bir tek goDaddyi biliyorum: Benim senin planladığın kadar domainim yok ama şimdiye kadar sorn çıkarmadılar!
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:
valla bomba gibi. benim gibi limitsiz bir adama hitap eden limitsiz paketleriyle beni benden aldı. heriflerin amerikada telefon numarası 401-HOST. ben de çok araştırdım zamanında, her firmaya bok atan var merak etme, hepsini önemsersen hiçbir şey bulamazsın. bu site bi ton ödül almış bir site. tavsiye ederim.

böyle bir yorum istiyordum bende..Teşekkürler(tu)

@Coolrider:başka forumda bir arkadaşa antika antika sorunlar çıkarmışlar..istersen link'i paylaşırım okursun..Ondan güvenmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

servage dan alırsan, cogu sirket senin sitelerini açamaz, cunku servage adult contente izin verdiği için, cogu firmanın erişimlerini hazırlayan sirket kapatmış.

bizim gunluks.com servage daydı, sonra dreamhost a gectik, daha mutluyum diyebilirim. arada olmuo diil sorunlar ama gecio
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...