Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Geçer Not aldım :p [Batari-Batmazi]

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

Az önce EagleEye(The Ortaam Of Konya)la beraber Stüdyoda giriştik birşeyler :)
Eagleın tel koparması benimde zilleri kıramadan(kırılıyormuş...Hatta yarılmış bile) 1 saatin su gibi geçmesi ile bitti :) Rüya gibi 1 saatti..
bir daha gidip Bateride almış olduğum geçer notu karma bir şeyler yaparak değerlendireceğim :) (bu seferlik kombo ve vuruşlar nasıl yapılıyor vs vs ufak ufak öğrenmeye çalıştım)

Dediklerine göre,sürekli hızlı ve atak çalmışım (lol bence yavaştı bile) "Davul dövmeycen,vurucan yavaşca" diye bayağı söylediler ama elimdeki çubuklar(badetmiydi adı?) tüy gibi kardeşim..ne bu..biraz ağır bişi yapsınlar :p hissetmiyorum bile elimde..birde iyi gaza gelinince bitiyor olay :p

Pedallar zaten bisikletten vaR ;) Hiç yabancılık çekmedim :P (Sırf onlarla çalarım eheh)
dum dum dum dum bir yandan tıs arada birde diğer dım a...Dım dım dım dımdıdmdıdmdıdm(Yavaaaaaaş gene uçtun)..

Eve bir tane almayı bile düşünüyordum bateri seti ama ses yalıtım ve aile durumları yüzünden şu an biraz suda ;p

tavsiye,bilgi,vuruş ritimi ne olsa alınır...

sistem şöyle:(isimlerini biri yazarsa iyi olur :))

1+solumda sol pedallı zil
2+üstünde bir zil
3+minik davulun 1.si (depede)
4+minik davul 1.in altında büyük dımdım davulu
5+minik davul 2.si (depede)
6+minik davul 2.cinin altında sağ pedallı dumdum davulu(büyüüük olan)
7+minik davulun aşağı solunda dumdum davulu
8+Büyük Tıs zili(depede)
9+Büyük tım zili

[güleni döferim..isimleri bilmiyorum :)]
[tavsiye şiddetle alınır]

*!çalmaya başlar*

*!Dumdumdumdumdumdudumdumdumtıssss*[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Shimano XTR...Key to burn,let's ride together...
Sosyal ağlarda paylaş

1.Hi-hat
2.Crash (Eğer epey ses çıkarıyorsa bunun olması lazım.)
3 ve 5.Tom tomlar.
4.Trampet (Sanırım bu)
6.Bass drum (Kick drum)
7.Floor tom.
8.Ride (Bu olması lazım)

Bunlar isimleri ama bateri çalmak için azda olsa bi ders almak gerekir ve bateriyi illa almana gerek yok bagetleri (sopaları) yastıklara vursan ve ritim çıkarmaya çalışsanda olur.Bide bu 8 parçanın eğer orta birşeyler düşünüyorsan enaz 500-600$ gözden çıkarıcaksın...[signature][hline]Gilthoniel A Elbereth!
A Elbereth Gilthoniel
o menel palan-diriel
le nallon si di'nguruthos!
A tiro nin,Fanuilos!
Arian Elwing

[Bu mesaj kawa tarafından 17 February 2004 17:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

mumi ilk kez davul çalan herkes deli gibi heveslenir, hemen "ben de ben de" der, ama çoğu zaman öğrenmek çoook sıkıcı olabilir. (aynı şeyi saatlerce çalmak zorunda kalırsın vs).

bu hevesin sebebi de, stüdyoda hiç bilgi sahibi olunmadan düzgün ses çıkarılabilen tek alet olması sanırım :) lakin işin tekniği pek de öyle değil. öğrenmek istiyosan, dediğim gibi sıkıcı çalışmalara hazır olucaksın.

oturduğun yerde bi davulcu bul, ondan ders al eğer istiyosan. belirli bi düzeye gelince kendin de ilerleyebilirsin, ama başlangıç için bi hocanın gerçekten çok yardımı olur.[signature][hline]tüm dünya nüfusunun yokolduğu büyük savaştan sonra hayatta kalan tek kişi evde oturmaktadır. kapı çalar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla elektro bateri hiç de hoş gelmiyo bana akustik en güzeli =). Ama ille de elektro bateri dersen 2000 $ gibi bi parayı gözden çıkarman lazım. Daha ucuza da bulursun tabi de bi halta yaramaz.[signature][hline] Saygılarımla,
Mine Storm , Elf Demirci

Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .

Sosyal ağlarda paylaş

daha ucuzu bir halta yarar..boktan bişi istiosan 250 dolara var ama tavsie etmem..ortalama bişi sitiosan 700 dolara tam set fıstık gibi var bir tane[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Halfmumi, 15 February 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
ehem,yumurtada yemiyoruz herhalde?oda civcivden çıkıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

simdi daha once bateri hakidna en ufak bi tecruben yok bildigim kadariyla
bi studyonun gaziyla alirsan, acik konusalim, elinde patlar.

dersiydi hedesiydi falan al once, bateri almadan once bi dukkanda falan ders al ki, ilerde bayarsan bateri elinde kalmaz.

Baska nokta: Bisiklet pedali ile bateri pedali arasinda daglar kadar fark var, senin tek alisik oldugun sag saol sag sol sekilde pedallari cevirmek, ve bundan bacak kasinin olmasi :)[signature][hline]Be nice to your computer
'cause one day they'll take over the world
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dieddragon, 17 February 2004 19:35 tarihinde demiş ki:
700 dolara elektro bateri? hemde fıstık gibi? hiç sanmam.

abi piyasayı biliyoruzda konuşuyoruz[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Halfmumi, 15 February 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
ehem,yumurtada yemiyoruz herhalde?oda civcivden çıkıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

heyt be
piyasayi biliomu$ da konu$uyomu$..
fıstık gibi bi set al bakim o zaman sen bana 600-700dolara..
arkada$im yamahadan aldi
1300euro
ve en iisi en a$mi$i da degildi

ayrica elektro bateriyi hic tavsiye etmem..
bu kadar sıkıcı bi alet olamaz..asla gercek zevki almıyosun..bayadir davul caliorum,elektro bateriden yarım saatte sıkıldım
almadan once olan bi arkadasini bi tanıdıgını bul
bi gun kal onda
ertesi gun zaten vazgecmi$ olucaksın..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gilean, 17 February 2004 19:33 tarihinde demiş ki:
daha ucuzu bir halta yarar..boktan bişi istiosan 250 dolara var ama tavsie etmem..ortalama bişi sitiosan 700 dolara tam set fıstık gibi var bir tane

250$? :)
mmm iyi fiyat aslında...
Yani,yeni başlıyacağım için öyle dünya kadar para vermeye gerek yok sanırım...

+Daha ev izni olayları var...2. Bahçeli ev var,oraya koyarsam sorun olmaz..Bodruma yerleştiririm :P

Açıkcası,hoşuma gitti oldukca...Tabii 1-2 yıl sonra sıkılma olaylarıda olabilir diye şimdilik sadece stüdyoya gidip deneme-yanılma-öğrenme yöntemleri ile birşeyler yapacağım :]

@Volfi: :) Kopardın..ehe[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Shimano XTR...Key to burn,let's ride together...
Sosyal ağlarda paylaş

mumicim gerçekten sıkı çalışmak lazım. stick kontrol falan sürekli çalışılması lazım. tavsiyem bi yerlerden ders alman. hiphop'dan ders almıştım. önceleri memnundum ama sonraları çok sıktı orası. yani iki hoca vardı biri tamam oldu diğer sayfaya geç diyodu, diğeri olmamış bi daha çal diyodu. üstünü de 1 ay falan stick kontrol kampı çıkartınca sıkıntı bastı bıraktım. yazın tekrar devam edecem. kısaca ordan ders alacaksan peygamber sabrının olması lazım.[signature][hline]Arnie "Artxed" Civardagezer
MISCHIEF. MAYHEM. SOAP.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün bi stüdyoya gittim yani öyle rezil bir bateri olamaz krosa vuruyosun tak tak diye ses geliyodu. basscı bass çalıyo hi hat kendi kendine kıpramaya başladı yarıldım. yani diyeceğim o ki 250$ lık bateri bütün müzik zevkini alır götürür =). bi daha ölsem gitmem o yere.[signature][hline] Saygılarımla,
Mine Storm , Elf Demirci

Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .

Sosyal ağlarda paylaş

said:
kawa, 17 February 2004 17:40 tarihinde demiş ki:
1.Hi-hat
2.Crash (Eğer epey ses çıkarıyorsa bunun olması lazım.)
3 ve 5.Tom tomlar.
4.Trampet (Sanırım bu)
6.Bass drum (Kick drum)
7.Floor tom.
8.Ride (Bu olması lazım)

8 - splash ( ya da china )
9 - ride
diye düşündüm ben

ayrıca senin söylediğin fiyata aksamlar dahil değil sanırım o kdr ucuz olacağını sanmıyorum.[signature][hline]If only I could breathe to see the sun of May...
Sosyal ağlarda paylaş

ole 2rekat studyoaa giripte ben dawul calıorum die cıkılmaz.
ben7senemi werdim bu merete halada superım hede hodo demiorum.davul zamanla olucak biseydir vede mutlaka ders alınması gerekir (verebilirim:P)...
oyle baget sallamaklada olmaz[signature][hline]Mirage, 20 August 2003 10:06 tarihinde demiş ki:
Bırakın abi DarQeR ile müzik konusunda tartışmayın yutar sizi. Adam müziğin ters taraftan tikisi olmuş eharf.
Sosyal ağlarda paylaş

çok teşekkürler :] hem eleştiriler,hem yorumlar,hemde tavsiyeler için..

şöyle 400$ ı geçmeyecek bateri seti arıyorum...Ha birde Kargo ile gönderirlermi? :p

(Kargo fecii olacak..)[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Next Record:280+ KM in 20H...Waiting:Weather
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...