Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bekareti Evlilikte Bozan Kız

Dev

Öne çıkan mesajlar

Abi içgüdü elde edilmez ki. Öğrenilmez yani. Öğrenilen, şartlı refleks filan olur anca. İçgüdü dediğin doğuştan gelir.

Evrimsel kökenlerine gelmek istiyorsan o konu beni aşar. Yaratılışa inanan biriyim ben, içgüdülerin yaratılması bana çok mantıklı geliyor. Evrimsel süreç ile dünyanın başlangıcı farklı şeyler yalnız.

Çünkü evrimin en başındaki canlının bile içgüdüleri var, bunu ben evrimle izah edemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi içgüdü komplike bir süreçtir.İçgüdü canlının öğrenmeden içten gelen bir refleksle uyguladığı önemli davranışlardır.Bazı içgüdüler anlık oluşur yani kendi iradesiyle oluşur ve üstünlük sağlanırsa oğul döllere aktarılır bazı içgüdüler ise daha önceki ataları tarafından anlık oluşan ve ona geçen durumlar neticesinde ortaya çıkar.Ama içgüdü tamamen bir evrimsel süreçtir ve çok mantıklıdır.Bir annenin oğlunu emzirmesi zamanla oluşan ve sonra gensel olarak oğul döllerde devam eden bir olgudur ve anlık oluşumların doğal seçilimle birikmesiyle son noktaya varıp devam eder.Mesela hayvanların oyun oynamasıda bir içgüdüdür yada arıların kovan yapması bunlar hep anlık geliştirilmeye başlayan ama uzun yıllar süren doğal seçilimin biriktirilmesiyle son noktaya ulşamış ve oğul döllere aktarılmıştır.Yalnız her davranış içgüdüsellik özelliği kazanmaz haliyle.Bazıları sadece refleks olarak kalır yararı olmadığı için oğul döllere aktarılmaz.Dünyanın oluşum süreciyle evrim bir tutulamaz tabii bunu her insan bilir nedeni dünyanın oluşumuyla canlının oluşumunun aynı anda olmamış olmasıdır.Canlı oluşumu bir sonraki seviyedir.Aslında bence , Evrim sadece canlılara özel bir süreç değil, evrenin genelinde işleyen çok önemli bir kanundur.
Sosyal ağlarda paylaş

mecliste erkekler kadınların türbanını tartışır kadınlar tartışacağına burda kızların zarı erkekleri gerer

bi salın

kız beraber olmak istiyosa olur istemiyosa olmaz
"ya ne önemi var bi zarın" gibi argümanlarla gelenlere "ya ne önemi var madem seviyorsun kızı sevişmeden de sevebilirsin" diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Asinan kazanılan hareketler öğretilip önce şartlı refleks gibi bişey oluşturulur.ve daha sonra bu oğul döllere de aktarılıp gensel bir süreç kazanıp içgüdüselleşir.Ayrıca ilk canlılar tek hücreli porkaryot tarzı birşey hatta daha da ilkeli ve bundan ne kadar içgüdü bekleyebilirsinki nerdeyse her hareketi doğaçlamadır
Sosyal ağlarda paylaş

Öğrenmenin bilimsel yapısı çözüldü mü? (ciddi bir soru. uzun zamandır beyin üzerine bişi okumadım) Bu mantıkla öğrenmenin mutajen olması gerekiyor. Bunun için de öğrenmenin yapısı bilinmeli. Gene aktarılması olayı çok karışık. Mutajenlerin etkisiyle evrimleşme daha kabul edilebilir bişi gibi gözüküyor gözüme; ancak, insanın öğrendiği ile evrimleşmesi konusu öğrenmenin yapısı ve etkileri olmadan bilinemez bence.
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:
Anlık gelişme konusu nedir abi mesela? İlk emzirme nasıl çıktı yani? "Gel çocuk bak bunlar büyük büyük, em bi bakalım bi işe yarıyo mu?" mudur olay?

evet zaten emzirmeyi öğrenmeden türkçe konuşmaya başlamışlardı.Anlık gelişme bir canlının ortama daha iyi uyum sağlamak amacıyla denediği bir durumdur.Şimdi zor kısımları tabii var mesela hadi çocuğu emzirmeyi denedi Süt ne iş ?!? gibi ama şöyule açıklanabilir canlıların yavrularını beslemek için kendi vücutlarında geliştireceği bir sıvıya odaklanması gibi.Mesela ilk başta bunu doğadan sağlamaya çalışmış olmaları muhtemeldir ama sonra dişilerde gelişen özel bir yapının bu sıvıyı vücuttan karşılaması doğadan arayanlara baskın çıkmasıyla olay başlamıştır.Emzirmek piyasada yok daha bunlar belkide önce o sıvıyı elleriyle içirmeye çalışmıştır sonra bir tane akıllı eliyle toplamak yerine çocuğunu kafasını sıvının çıktığı yere koyup sıkmıştır falan falan sonra bu sıkılın uzuvlar meme halini almıştır.Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta bu sütün oluşma kısmı vücut içindeki yapılanma kısmı canlının elinde olmayan tamamen içerde gelişen bir durumdur ve bunlar evrimsel olarak mümkündür.Solungaçların veya içerdeki bazı işe yaramayan organların değişim geçirerek yararlı yapılar halinde dönmesi gibi akciğer solunumunun başlması gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Gereksiz birşey bekaret, zar sadece ya. Düşün kazayla kız banyoda düştü sonra bir şekilde gitti o zar.. Ne olacak? Gitti namus?

Kendisi daha önce birçok hatunu götürmüşken evleneceği kızda bekaret aramak da ayrı bir ilkellik boyutudur. Korkunçtur.

Çok çok çok çok çok saçma birşey bence, yazacak pek birşey de yok yani saçmalık işte düz..
Sosyal ağlarda paylaş

bu konunun sonu yok sevgili erkek kişiler:))
ama acı bi tarafı var bu olayın..bekaret diye diye bi tarafını yırtan genç ergenlerin bu konu hakkında ne kadar bilgileri var?
bekaretin bozulup bozulmadıını 2 damla kanla değerlendirenler var.ki bu kan olayı da yalnızca 3 kızdan 1inde görülür.yani çok da sağlıklı bi yol değildir.doğuda sırf bu cehaletten kaç tane kız katledildi..bari siz yapmayın pek entellektüel paticik ahali:)
kızlar çiçektir:P
artık bunlara kafa yormayalım be üzülüorm valla..gelin bi tavla atalım:))
Sosyal ağlarda paylaş

Banyoda düşüp bekareti kaybetmekte güzelmiş.Birde güçükken ağaca çıkarken dal battı var.Bunları yemeyiniz.Yemiş gibi yapıp yola devam edebilirsin ama bu kadar saf olmayın.
Birçok kişi ile yatan adam bakire bir kızla evlenmek isteyebilir.
Birçok kişi ile yatmış kadın bakire bir adamla evlenmek isteyebilir.
Bakire bir kız ile bakire bir adam evlenmek isteyebilir.Kimse kimsenin hayatına karışamaz sen bu kadar kadınla yattın vay o.çocuğu bakire gelin alamazsın ilkelsin sen , zavallısın demek ayıp oluyor.
Bu insanların evlenmeleri açısından sorun yok.Sorun şu ;ben bakireyim diyip karşındakini kandırmak.Evlilik basit iş değil aile kuruyorsun.Daha en başta yalan dolan o evlilik zaten yürümez.Zaman kaybı olur hayatında.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır bence kendisi sürekli seks yaparken karısının bakire olmasını istemek kesinlikle ilkelliktir.

İnsanların hayatına karışamayız tabii ki ama ilkel bulduğumuzu belirtebiliriz.

Duş olayı da geyikti, bekaret dediğin nedir ki anlamında söylemiştim.

Kim çıkardıysa bu bekaret olayını en nefret ettiğim kişiler arasında üst sıralara oynuyor yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Banyoda düşünce bekaret bozulmuş mu oluyor. Bekaret coitusla bozulmaz mı yoksa o zar mıdır olay? Yani bir erkek de herhangi delikli bir şeyle birleştiği zaman (cansız ama ölü anlamında değil, içi oyulmuş meyve de olabilir belki) bekareti bozulmuş mu sayılıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

öff ne biçim bir tartışma bu ya ciddi söylüyorum önemli olan kimin kiminle sex yaptığı değil önemli olan anlaşabilmek, birlikte mutlu olabilmek , birlikte birbirine destek olabilmek , paylaşabilmek ve onu beğeniyor olmak.Çok klişe gibi duruyor ama inanın bana bekaretten çok çok daha önemli hatta bekaretin önemi limitini alınca 0 bana göre
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...