Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PRENSES PERFİNYA

Luinir

Öne çıkan mesajlar

c.m.w said:
ağlanıcak halinle övünüyorsunuz. TÜRKÇENİZ YOK MU LAN SİZİN

IRMAĞINIIIIN AKIŞINAA ÖÖÖLÜRÜM TÜÜÜÜRKİYEM, ÖLÜÜÜRÜM TÜÜÜRKİYEM! HEY HEYHEY HEY HEY!

*eternalus casts wall of text*

eskiden almancılar yapardı böyle, 30 senedir almanyadayım, bi kelime almanca öğrenmedim diye. aynı kafa. dostum bu internet. zamanında bizim "bi bok olmaz" deyip de katkıda bulunmadığımız bi teknoloji. türkçe karakter niye yok alan adlarında? burada bu oyun böyle oynanır, internetin dili bu. ingilizce bilgiden mizaha internetteki içeriğin büyük bir yüzdesinin dili. ha dersen ki, "avrupada yazıldığı gibi okunuyor diye bilim dili türkçe olsun demişler de, türkçe diye yapmamışlar" büyüğümsen ellerinden, küçüğümsen gözlerinden öperim.

öte yandan, jailbait'in argo bir terim olmasının dışında, bir mizah kavramı(konsept). üstelik çok farklı, çok kaliteli bir mizahın ürünü. bugün bu memleketin mizahı yabancı ülkelere hitap edebiliyor mu? "ARKADAŞIM! DEĞDİRMESENE YAŞLI ADAMA!" diye bağıran dış sese kim güler dünyada başka bu kadar? ya da uçarak nah çeken bi adama? bölgesel ya da gülmeye aç bir toplumu güldüren seviyesiz komedi dünyada çok ilgi görecek bir şey değil. bu evrensel bir dilin(başıma bir iş gelmeyecekse, ingilizcenin evrensel bir dil olduğunu düşünüyorum. nasıl bu hale geldiği zerre umrumda değil, sonuca bakıyorum)temeli üzerine oturmuş, o dile az biraz hakim herkesin anlayabileceği bir mizah ürünü. biraz da internet jargonu gerek hepsi bu.
jailbait: ing: hapishane yemi. ergenliğin son dönemlerini geçiren, fiziksel görünüşte bir kadına dönüşmüş, ancak yaşı itibariyle ilişkiye girildiğinde (rızası olsa dahi) sizi hapse sokacak yaştaki kızları tanımlayan deyim. bahsi geçen yaş sınırı, "age of consent" olarak uluslararası metinlerde geçen "rüşt çağı"dır. cinsel olgunluğa erişilen çağ anlamında. iskandinav ülkelerinde, kanadada 14'e kadar düşerken, ülkemizde 18dir, ortadoğu ülkelerinde ise evlilik hali esastır.

teşekkürler.

akşam öyle bir haber aldım ki, ki o da bir ölüm haberinin üzerine geldi. sonuçta ben böyle kafa dağıtmak istedim. sry.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...