Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

diablonun geri gelmesi konusunda da forumlarda gezerken, diablo ve mephistonun soulstone larının parçalanması onları sadece cehenneme geri yolladı, öldürmedi diyorlar. e hikayede evil cehennemden yayılacağına göre diablo ve mephistoyu geri bekliyoruz.

çok sağlam hikayesi var. blizzar bok gibi para kazanıyor bu oyunlardan. diablonun üçleme halinde bi filmini çekseler mükemmel olur
Sosyal ağlarda paylaş

blizz yapti oldugu icin su anda milyonlarca insan WoW oynuyo zaten, blizz yapti oldu diye tum bir ulus oturdu Starcraft oynuyo dimi sam. tek sebep Blizz yapti oldu bu olaylarda

cok daha guzel soylemis aquila, sen oyunu oynarken o grafikleri farketmiceksin bile, o videoda grafiklerde bi eksiklik goremedim ben.

neyse sonucta kisisel secimin bu, mutsuz olmayi seciyosun ortadaki en iyisi o iken, senin kaybin.
Sosyal ağlarda paylaş

DiadanLocke said:
7 adet lesser evil olucagini soylemis developerlar. daha da aciklanicakmis sanirim ilerde.

Bir de diablonun tekrar gelip gelmeyecegi kesin degilmis.

Diadan sen nerde okudun veya nasıl dinledin?

O olayın aslı şöyle (Evet izledim)

Q&A sırasında:

"Diablo'nun geri dönmesini/Tekrar dogmasını nasıl haklı çıkaracaksınız? Onun dışında the binding three dışında kiminle dövüşecegiz?"

Blizzdekilerde biraz bakışıp edip cevap verdiler

"Diablonun dönüşünü çok komplkeks bir hikaye örgüsüyle açıklayacagız. -arada birşeyler daha söylüyor ilk cümleyi açıklayıcı olarak-. Ardında Cehenneme 7 tane evil vardır dior. -Diablo Lore biliorsaniz Diadonlock gibi bir tarafınızdan atip 7 lesser evil var demezsiniz, bilmeyenler için Diablo, Bhaal, Mephisto üç baş kötü, Andariel, Duriel, Azmodan ve Belial, bunların dışında bu "asıl" kötüler arasında sayılmasada baş kötülerle eş güçte olan lilith var (ki diablo dünyasını -sanctuary-i melek inariusla ebraber o yaratıyor)-. Ardında oyunda bu cehennemdeki 7 tanesinden kaçını öldürdük diyor? Bilşmiyorsunuz degil mi diye kendi sorusunu cevaplıyor blizz developer daha sonra. (ama listeye göz attıgımızda belial ile azmodan hariç "öldürdügümüzü" görüyoruz. Zaten şuda varki Belial ile Azmodan duriel ve andarielle anlaşıp üç kardeşin cehennemden dünyaya sürülmesinin -kendileri cehennemi bölüşmek için- asıl mimarları, ki onların diabloyu tekrar cehenneme yollaması çok mantıklı). Ardındanda öbür soruya geçtiler zaten.

@fede: bhaal içinde aynısı geçerli. yanlız o üç kardeşin cehenneme gitmesinin hikaye açısından neden önemli oldugunu merak edersen öm ile anlatabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi tarafimdan sallamiyorum Diablofans.com dan okuduklarimi yaziyorum.

"Q: Do you want to make new villains?
A: Yes and no. There are some new ones. There are seven lesser evil demons, and some are not accounted for that may be introduced."

Buda komple soru-cevap, Diablofans'tan:

Q: We destroyed Diablo, how do you justify him coming back again?
A: You don''t know for sure Diablo is going back. Too complicated to answer at this point without going too much into the story.

Q: In the previous game we had a quest to get the Horadric Cube, will it be there again or similar items acquired through quests?
A: We want the lore to drive gameplay. With certainty there will be quests related to lore.

Q: What all places from Diablo II will we see and how they changed in 20 years?
A: Game starts in New Tristram - outside of Old Tristram. Cain will be there with some other previous NPCs - no specifics at this point.

Q: Do you want to make new villains?
A: Yes and no. There are some new ones. There are seven lesser evil demons, and some are not accounted for that may be introduced.

Q: Are you going to add more easter eggs such as the cow level?
A: We don't have a full list but I'm sure there will be, there are in all Blizzard games.

Q: Inarius was the angel who was allowed to enter hell. Is he still there?
A: As far as we know, he's still there.

Q: What do we get to blow up and smash?
A: It's something we're constantly exploring, we want to hate as much as we can.

Q: How is it possible that people of the world forgot about the events that happened in D2 already. For example what happened in Kurast, it's hard to believe people would just let go.
A: Some through reason, some through denial ....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Q: Do you want to make new villains?
A: Yes and no. There are some new ones. There are seven lesser evil demons, and some are not accounted for that may be introduced.

Seven degil several olucak.

Adamlar gene aynı Q&A da çok mühim bir sebebi olmadan yerli yerine oturmuş Lore u değiştirmeyeceklerini söylediler.

Diablofans ın text e çevirmesindende bu kadar olur. Q&A için yolladıkları adamın fransızca aksanlı ingilizcesi "akıyordu"

Mesela

Q: In the previous game we had a quest to get the Horadric Cube, will it be there again or similar items acquired through quests?
A: We want the lore to drive gameplay. With certainty there will be quests related to lore.

bu sorunun cevabı bu kadar kısa degildi. Bu sadece nasıl desem "bayagı bir özet" olmuş.

veya senin c&p ledigin yerdeki son sorunun cevabıda o kadar uzunduki adam cevap verdikten sonra çok makara bir biçimde "devam edersem çevirmen beni öldürecek" dedi, çevirmende bi 2-3 dakka çevirdikten sonra blizz developerları çevirmenleri alkışlattılar.
Sosyal ağlarda paylaş

DiadanLocke said:
Simdi 807 mblik gameplay videosunu izledim ve harika diyorum. Grafik, texture hikaye. Hicbirine dikkat etmiyorsunuz. OFF ya ciksin bir an once. 2010 bence cooook gec. Bu sene sonunda yada 2009 yaz cikar bu oyun.

o zor ya

önce sc2 çıkacaktır büyük ihtimalle, hazırlanması daha uzun sürecek olsa da 1 yıl önce tanıtıldı.

üstüne 6 ay falan geçirirler öle çıkarırlar diablo'yu. yani en iyi ihtimal gelecek yazın sonu diyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazıları grafikler caroony(çizgifilm gibi) olmuş diye üzüntülerini dile getirmişler; açıkçası yersiz buluyorum sonuçta wow da çizgifilm gibiydi, AoC realistik olduda ne oldu? Hepinizin içi kararıp 2 questten sora oyunu kapamadınız mı?
Önemli olan süper keskin muhteşem grafikler değil, bence önemli olan sanatsal grafiktir bununda en güzel örneğini zamanında hideo kojima vermiştir "Metal Gear Solid Snake" ile açın şimdi oynayın grafiklerin ne kadar berbat olduğunu, ancak sanatsal ve görsel açıdan ne kadar gerçeğe yakın olduğunu görürsünüz... Wowda da böyle açıkçası.
Blizzard bunu bütün oyunlarında yaptı W3 ve Wow nerdeyse herkesin bilgisayarında çalıştı zamanında.
Ama AoC'de(neden sürekli onu örnek veriyosun demeyin çünkü şu anda bu problemi yaşıyan ve çok konuşulan bir oyun) bu problem yaşanıyor ve ben birazda sırf bu yüzden oynamak istemiyorum AoC yi öle yatıyor evde...

Benim kanım şimdi oyun hakkında ne kadar spekülasyon çıkarsakta oyun çıkınca hepimiz aç kurtlar gibi saldırıp oyunu oynayıp tadını çıkarıcaz... Şu anda yaptığımız tantana bana W3 çıkmadan yapılan tantanadan farksız geldi...

edik: imla türkçe katliyam
Sosyal ağlarda paylaş

bundan 8 belki 9 yıl önce daha 12 yaşında bi çocukken kafede abileri bandaj bandaj diye inletirdi mekanı öyle tanışmıştı bu bünye uo ile sonra o abiler boş zamanlarında karanlık bi oyun oynardı ne olduğunu bilmezdik ama severek izler öğrenmeye çalışırdık işte o zamanlar tanıştım diablo2 ile sonra liseye geçtik azda olsa ingilizce ögrenince defalarca single multi hellde bitirsekte diablo hep sıkıntılı günlerin can dostu oldu hala bile durur bilgisayarımda

şimdi diablo 3 geliyomuş ilk görüntüler gayet tatmin edici blizzard babamı bile oyun yapsa oynarım zaten bekleyişteyiz :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işte görünen kısmıyla Witch Doctor
Hem damage talentleri
Hem aoe kontrol/curse talentleri
Hem summon talentleri

olan bir class. Yani yeni necro. Druidde necronun curse/shapeshift swaplanmış hali yani o da gelmez.

Barbarian
Witch Doctor
Rogue
Pure dps caster (Sorcerer veya Sorceress gibi isim değişikliği gerektiren bir class olmıycağına göre Mage veya Wizard olabilir)
Paladin

Benim tahminim
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...