Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

valla, öle şeyler sölüyosunuzki. hiç diablo oynadınızmı bilmiyorum.

d2 ister 1.10 öncesi ister sonrası olsun. 2 bilemedin 3 skille spamlanarak oynanan bir oyun. mananın healtını hesabını yapmadan dengesizliklerin gırla olduğu. bazı classların hiç kullnılmadığı. 2 classın 1er buildi dısında bütün classların işlevsiz olduğu bir oyun.

yok yanı skill tree sistemi calısmıyo zaten öle puan dağıtmayla falan. bok gibi bi sistem.

@sam alıntılayıp durma öm ktuum doluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Innuendo said:

cinli bani gayet normal. eu us asia ayir ver bani digerlerine. gerci us serverinda cinden ayni ip'den 30 user normal geliyordur blizzarda. 30 ayri musteri sonucta. yil sonu gelince yao ming suratiyla ban wave'e eklersin ahaha

e abi wow'da eu'da us'de cinli farmer yokmu? regional play bişeyi değiştirmiyoki.
Sosyal ağlarda paylaş

hacibekirlokumu said:

Bu itemlerin parayla satın alınmasının Blizzard'ın kontrol altına almaya çalışmasını niye bu kadar garipsediniz,gerçekten anlamıyorum. Diablo 2 için bir sürü internet sitesi var item satışı yapan zaten ve insanlar bu sitelerden alış veriş yapıyorlar. Bir çok kullanıcı da bu yolla dolandırılıyor. Bunun önüne geçecekler güvenli bir ortam sunarak. Ayrıca insanlar PvP'deki dengesizlik olacak demiş, zaten karakter bazında dengesizlik olacak itemlerden önce, Jay Wilson "Biz bu oyunu e-sport yapmayacağız, e-sport demek çok ince balance ayarı yapmak demek,bizim böyle bir niyetimiz yok" diyor zaten. Ladder falan olmayacak oyunca win-loss olmayacak,göstermeyecekkler.Zaten PvP başlı başlına dengesiz olacak, sırf PvE içinde item alana gülerim zaten. Neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki hala?

İyi de o gerizekalılarda parasını kaptırmasın arkadaş. Bunun önüne geçmek için alnınan %40 (tam bilmiyoruz atıyorum) komisyon da neymiş? Haraç mı kesiyo Blizzard? Aha bak ben seni o sitelerden korudum, git al iteminı, % si benim ama HELAL ITEM...FFS lerim valla buna. Game currency ile AH yide bir şekilde anlarımds, HELAL ITEM için HARAÇ ne ya? Böyle saçmalık mı var allasen :P

Edit: İmla hatası..
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

tunca said:

cinlileri banlasalar baskalari yine parayla satis yapicak item trade mekanigi oyunda oldugu surece, komik ve irkci bi istek olmus =P

ne diyeyim tunca, "çinli"den anladığın oysa. 8-)

gercek parayla item satisi yapan herkesi kastediyosan bunun takibi mumkun degil degisen bisi yok
Sosyal ağlarda paylaş

@cuce: sen d2 beğenmedin. ve çok prosun "oynadınız mı bilmiyorum" diyebilecek kadar. beğenmediğin oyunda acaip iyisin oyun hakkında bilgilisin.
benim anlamadığım
madem d2 bok gibiydi 1 niye bu kadar oynadın ve fanboi oldun
2 d3'ü niye böyle bir sabırsızlıkla bekleyip çıkmayan oyunun fanboyu oldun.

ben anlamıyorum yani senin mentaliteni şuanda. sırf bişeyleri savunmak için mi savunuyorsun?

ben d2 oynadım
beğendim
battlenette oynadım.
bu trade olayları abarana kadar güzeldi. evet amazon oynadım pierce için gelen updatelerin birinde karakter işlevsiz oldu ama ben devam ettim. d2yi gayet seviyorum ve d3 için umutlarım vardı. ama d2yi rezil eden sistemin şirket tarafından desteklendiğini görünce enrage oldum.
ben haklıyım
sen ne düşünüyorsun neyin peşindesin hiç çözemedim zaten.
enlighten me
Sosyal ağlarda paylaş

DavidMills said:

hacibekirlokumu said:

Bu itemlerin parayla satın alınmasının Blizzard'ın kontrol altına almaya çalışmasını niye bu kadar garipsediniz,gerçekten anlamıyorum. Diablo 2 için bir sürü internet sitesi var item satışı yapan zaten ve insanlar bu sitelerden alış veriş yapıyorlar. Bir çok kullanıcı da bu yolla dolandırılıyor. Bunun önüne geçecekler güvenli bir ortam sunarak. Ayrıca insanlar PvP'deki dengesizlik olacak demiş, zaten karakter bazında dengesizlik olacak itemlerden önce, Jay Wilson "Biz bu oyunu e-sport yapmayacağız, e-sport demek çok ince balance ayarı yapmak demek,bizim böyle bir niyetimiz yok" diyor zaten. Ladder falan olmayacak oyunca win-loss olmayacak,göstermeyecekkler.Zaten PvP başlı başlına dengesiz olacak, sırf PvE içinde item alana gülerim zaten. Neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki hala?

İyi de o gerizekalılarda parasını kaptırmasın arkadaş. Bunun önüne geçmek için alnınan %40 (tam bilmiyoruz atıyorum) komisyon da neymiş? Haraç mı kesiyo Blizzard? Aha bak ben seni o sitelerden korudum, git al iteminı, % si benim ama HELAL ITEM...FFS lerim valla buna. Game currency ile AH yide bir şekilde anlarımds, HELAL ITEM için HARAÇ ne ya? Böyle saçmalık mı var allasen :P

Edit: İmla hatası..

senin yaptigin oyun sayesinde birileri buyuk paralar kazaniyosa o paradan biraz pay almayi istemek cok normal
Sosyal ağlarda paylaş

abi d2 ornegi verilmez su saatten sonra. yani 10 yil onceki lobby sistem multiplayer. botmus hackmis spammis o sistemden ENGELLENEMEZ.

regional play derken mesela us icin sadece us playerlara iplere izin ver, eu ve asia banla. vpn, proxy servislerinin alayini engelle. cin ip'si us serverinda 1k stabil ms ile oynuyorsa sacmaliktir. bol serverlari region ayarinda birbiriyle etkilesimini engelle. cinli farmer ve botter sayisina oyle bir darbe vururki.
Sosyal ağlarda paylaş

Innuendo said:

cinli bani gayet normal. eu us asia ayir ver bani digerlerine. gerci us serverinda cinden ayni ip'den 30 user normal geliyordur blizzarda. 30 ayri musteri sonucta. yil sonu gelince yao ming suratiyla ban wave'e eklersin ahaha

banlanmıyorlar ki,

goldseller report maillarına baktıklarını bile sanmıyorum, wow oynadığım son zamanlarda 1 ayda 20+ türk çinli ne varsa alıcı/satıcı farmerı tespit edip karakterleri, satış yaptıkları siteler, kaç goldları olduğu, kontak emailları vb hepsini ilettim blizzarda, 3 ay sonra hala hepsi oynuyordu oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

@hacibekirlokumu

Daha kötü o zaman. Sabit aldığı para yine komisyon oluyo.

Neyse ağzımın suyu aka aka ben bu oyunu oynayacam ama beni korkutan Blizard ın WoW Vanilla sonrası hatta TBC sonrası diyeyim (çünkü lanet Kotick in sahne aldığı yıllar) WoW un içine ettiği gibi bunu baştan yapması. Blizzard kazansın diyorum, eğer lanet farmerlara engel olamıyorsa (ki buna hiçbir zaman inanmadım) ona da eyvallah ama o lanet farmer, spammer, hacker bozuntularının sayısını artırıp işi legal hale getirmesine kılım. Kendin al parasını arkadaş, al her ay 13 eu çinlisinden de al ki banlandığında bir 13 + oyun ücreti daha ödesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

tunca said:

senin yaptigin oyun sayesinde birileri buyuk paralar kazaniyosa o paradan biraz pay almayi istemek cok normal

Olay direk şu bence yoksa ortaya daha iyi bir proje çıkarmak için değil. Bu şekilde her şey daha boktan olacak ama şirket daha çok kazanacak.

hayir niye daha boktan oluyo onu da soyle madem. sen oyun deneyiminden ne kaybediyosun yani ? giren cikan nedir cozemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

d2 kötü demedim. d2'nın skill tree sistemi calısmıyo dedim.
eskidende calısmıyodu 1.10'dan sonra biraz cekilebilir bir hale geldi. geri kalan mekanıkler güzel olduğu için oynanıyodu şekilde.

battlenette oynuyorsan, hell'de lvl 80'e vurduysan parayla item satın almıyorsan, yapabilceğin iki şey var. birincisi mf karakter acıp item kasmak. ikicisi adam gibi 8 kişik oyuna girip -anında botlarla dolmazsa- gercekten beraber kasıp baal run yapmak.

mf kasmıycam az vursamda olur oynarım ben diyip devam ediyosun, zaten o 8 kişinin içinde ladderın ilk haftalarından parayla muhtemelen dupelenmiş itemları alıp giyinip kuşanmış birileri olduğu için. 8 kişinin kesiceği yaratıkları hüpleterek temizleyip daha geri kalan 7 kişi portala girmeden throne of destruction'a map hacke gidip ilk wave'i temizlemiş oluyor.

D2'nın gerceği bu. sen istersen 1 ay mf karakterle farm yap zaten o kalitede geara sahip olamıyosun. karakterin hep baskasının arkasından koşuyo hiç bişey yapmıyo.

Bunun bir sorun olduğunu düşünmüyomusunuz mesela? d3 daha pahalı, battle.net2 daha acımasız, öküz gibi sıkı, belki böle botların önüne gecilebilinir, sanmıyorum ama yine öküz gibi bot olur diablo gibi bi oyunda.

şimid oyunda ingame currenceyli ve gercek paralı iki ah var. birinin sacmalığını diğeri azda olsa hafifletebilir. daha önemlisi, gercek paralı ahde azda olsa item satıp ihtiyacın olan 1-2 item alabilirsin para harcamadan. sistem bu zaten.

bunu ilegal sitelere girmeden acc'ını banlatmadan trojan scam cart curt ugramadan yapıcak olman.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

nasıl engelliyemez engeller diyosunya. nasıl engelliycek? ya itemların oyuncular arasında trade'ini engelliyecek, yada? yada napıcak? güzel kılıc var bende bunu sana satmamı nasıl engelliycek lütfen bi yöntem önerirmisin?

yöntem çok belli. insanları binde bilmem kaç ihtimalli boss fightlara sokmayacaksın. her itemın nerede kesin olarak düşeceği belli olacak. oyuncular arasında yetenek, refleks, hızlı düşünme vs şeklinde bir ayrıma izin veren bir oyun yapacaksın.

tuzak en başta zaten kurulmuştu ve görüyorum ki artık insanlar onu hatırlamıyor bile. onun üstüne gelenleri tartışıyoruz biz burada.

daha iyi olmak için daha iyi eşyaya ihtiyacın var. daha iyi eşya oyunu daha çok oynayarak elde edilir ya da çinli farmerların kucağına oturursun.

sc gibi yıllarımı verdiğim, gönül bağım olan oyunu bile daha uygun fiyata bulana kadar almadım, bunu da almam. iyiymiş yani bu yeni sistem. 180 dolar oyuna ver, bir o kadar da çinlilere ver yarısı gene blizz'in cebine gitsin. memnun olan alır oynar ne diyeyim, benim işim olmaz ama 300 dolarlık pc oyunuyla.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Cuce said:

nasıl engelliyemez engeller diyosunya. nasıl engelliycek? ya itemların oyuncular arasında trade'ini engelliyecek, yada? yada napıcak? güzel kılıc var bende bunu sana satmamı nasıl engelliycek lütfen bi yöntem önerirmisin?

yöntem çok belli. insanları binde bilmem kaç ihtimalli boss fightlara sokmayacaksın. her itemın nerede kesin olarak düşeceği belli olacak. oyuncular arasında yetenek, refleks, hızlı düşünme vs şeklinde bir ayrıma izin veren bir oyun yapacaksın.

e o bambaska bi oyun oluyo. binde bir sansla dusen item dusunce aldigin zevki alamazsin o oyundan.
Sosyal ağlarda paylaş

Innuendo said:

abi d2 ornegi verilmez su saatten sonra. yani 10 yil onceki lobby sistem multiplayer. botmus hackmis spammis o sistemden ENGELLENEMEZ.

regional play derken mesela us icin sadece us playerlara iplere izin ver, eu ve asia banla. vpn, proxy servislerinin alayini engelle. cin ip'si us serverinda 1k stabil ms ile oynuyorsa sacmaliktir. bol serverlari region ayarinda birbiriyle etkilesimini engelle. cinli farmer ve botter sayisina oyle bir darbe vururki.

abi proxy vpn engelleyince aynı regiondanda bi sürü insan bağlanamıyo oyunlara.

bot 1k ilede farmlar ya. 2klada farmlar 3-5 item yaparsın 3k lada farmlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...