Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FPS sorunu

Ekmek

Öne çıkan mesajlar

Selam,
Cod 4 ve crysiste 30 fps den aşşağı almayan bilgisayarım( 8800gt, 4gb ddr2 ram) wow da 15 fps yi(raidlerde 10 un altına düşüyor) geçmiyor.
Ekran kartının son güncellemeleri yapılı, ayarların hepsi kısık, add on klasörü hemen hemen boş.
eski kartım(6600) daha yüksek bir performans veriyordu.
Niye olur ki bu :/
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:
Thermaltake fan var cpu da 50 derece civarı ısısı.
Ve diğer oyunlarda olmuyor sadece wow da düşük fps alıyorum.
Konan da bile gündüz vakti 30 fps oluyordu.

Isı 50 derece olmaz sıcaklık 50 derece olur tabi.

Refresh rate olayını her türlü kombinasyonla denedim etki etmedi.
Sanırım ekran kartıyla wow sevişmiyor fazla.
Hiç yok mu bu kartla wow oynayan?
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim kulübe hoşgeldin. Benzeri sistemin ati-amd birleşimini kullanmaktayım. Malesef yeni ekran kartlarından performans alabilmen imkansız çünkü wow saçma bir grafik moturu kullanmakta. Öyleki en zorlayıcı oyunlarda maksimum ayarlarla sorunsuz oynayabilirken raidde çok kötü anlar yaşayabiliyorsun.

Örneğin Illidan demon phase esnasında spell detail maksimum seviyede ise sorun yaşıyorsun. Bunu pek umursamıyorum fakat Felmyst Gas Nova, Eredar Twins Shadow Nova insanın canını sıkıyor. Bu bosslarda eğer maksimum ayarları kullanırsam birkaç saniyelik takılmalar healer olduğum için kötü sonuçlanıyor.

Sorunun kaynağı Blizzard. Sorunsuz oynamanın tek yolu düşük ayarlarda oynamak. Haklı olarak madem düşük ayarlarla oynamak zorundayım ne halt etmeye ben bu parayı verdim diyorsan ki dememen gariptir bunu Blizzard'a sorup aynı yanıtın birde mavi versiyonunu okumanı tavsiye ederim.

Wow low fps yaz arama yap Nvidia, Ati ve Blizzard forumlarındaki binlerce konu önüne gelsin.

Ayrıca forumlarda 60+fps ile maksimum ayarlarda oynuyorum gibi yanıtlar bulabilirsin hiç aldanma adım gibi eminim palavra olduklarına. Hatta o kişilerin orada yazdıkları sistem büyük ihtimalle hayallerindeki sistem falan oluyor.

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=2405315159&pageNo=11&sid=1#218

Al sana şaka gibi müşteri hizmeti anlayışı.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk macroyu yaparsan görüntü ayarlarını min indiriyor fps artiyor. Mesela raidlerde bunu çalıştırıoyrum. Diğerinide gezinirken felan.

p.s : Kullandığın addonlari incele zamanı geçmiş yada hata veren addonlarina bak.Bazı addonlar fps bozuyor mesela eepanel

# Raid
/console groundEffectDensity 16
/console groundEffectDist 1
/console horizonfarclip 1305
/console farclip 177
/console characterAmbient 1
/console smallcull 1
/console skycloudlod 1
/console detailDoodadAlpha 1

# raid dışı
/console farclip 777
/console horizonfarclip 6226
/console groundeffectdist 140
/console smallcull 0
/console skycloudlod 3
/console characterambient 0
Sosyal ağlarda paylaş

ati hd3870-intel e6750cpu ve ddr2 800mhz 4gb ram var vertical sync açtığım zaman ortalama 70 fps ile oynuyorum raidlerde 60lara bazen düşüyor mhde wavelerde oluyo düşüş genelde 60lara vertical kapattığım zaman genelde 200fpslerde 150-160lara düştüğü oluyo yine mhde genelde çok rahat sistem en ufak overclok yok sistemde
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
al işte, bu konuları kart almadan önce görmedim.
ati 2600xt vardı. raidlerde min 20-30 fps alıyodum boss combatta. 1920x1080 çözünürlükte,ayarlar orta.
daha iyi olsun diye zotac gtx 260 aldım eksen bilgisayardan.
şimdi raidde combatta 10 fps ve interface lag oluyo.

ama crysis gibi yeni oyunlarda bi sorun yok. her şeyi denedim düzelmedi, format dahil.

eksen bilgisayarla konuştum, ürünü mağazadan aldığınız için değiştiremeyiz, arıza ya verin dediler. arızadan da bunun dönmeyeceğini çünkü kendi testlerinde çalışıyorsa bişi yapamayacaklarını sölediler.

yani kart elimde patladı şu an :(((((((
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartının ne kadar iyi oldugu onemli ama en onemli sey islemcinin ne oldugu, MMORPG ler ozellikle raidlerde anormal islemci kullanımı yaparlar, bununla birlikte network kartın/anakart ın driver/firmware leride onemli onları guncelle. eger varsa (yok demissin ama) network uzerinden data paylasan addonları kapat questhelper, yok guildimde kim online, kim hangi zoneda addonları, carbonite, vsvsvsvs ...

sistemde varsa cok guncel updateleri yapılmıs bir antivirus programı bi tarattır trojenlere karsı, yoksa edin, bide wow calısırken arka planda bak ctrl+alt+del sistem kaynak kullanımları ne alemde ...

cok genel belki komik olacak ama bunlara bi bakmakta fayda var ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...