Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fringe (2008) - Fox

arcane

Öne çıkan mesajlar

Başyapıt dediğin şey çok tartışılır, kime göre neye göre? Sinema otoritelerine göre mi, yoksa evinde koltukta oturan Ahmet'e göre mi? Ben derim o hayvani bütçesine rağmen star wars başyapıttır, sen dersin saçmaladın şimdi :) Tamamen subjektif şeyler bunlar sonuçta. Ben de son zamanlarda iyi iş çıkardıklarını düşünmüyorum o ayrı ama genel konuşmamak lazım.

[spo=bölüm ile ilgili]

3 yeşil bir kırmızı olayı çook saçmaydı allah aşkına. Aşırı radyasyondan dolayı beyni patlayan ablanın olduğu bölümde çok gülmüştüm de, bu bölümdeki felaketti.

Hayır o kadar "ciddi" deneyler ise bunlar, niye bu adamlar korunmuyorlar anlamıyorum. 2 tane bodyguard tutarsan eğer böyle fbi ajanının birisi gelip de rahat rahat bulgularını sorgulayamaz.

Yine de fena değildi, bilimsel olmama kısmını çöpe attığımızda fena dizi değil sonuçta.

[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel bölümdü de Lost saçması devam ediyor, bkz spoiler. Bir de sonda monitörü kameraya çevirmişler, o sahne şaka gibiydi ahahaha.

1x09
İzleyiciyle dalga geçer gibi açık açık pattern'a dolambaç ve yalan dediler. Ana hikaye devamı Lost'dan beter. En azından orada oyalarken bir sezon sonra ortaya çıkacak olan şeyleri söylemiyorlar. Massive Dynamic pattern'ın kendisi, CEO / Walter'ın eski kankası sorumlusu. E geriye sadece bölüm bazlı olaylar kalıyor, onlar da yetersiz. Psikolojik olarak gırtlağını kesen adam? Srsly? Zaten birebir aynı konu X-Files'da vardı ama fiziksel etkiler bıçak yarası değildi.

Senaryoyu adam ederlerse herşey çok güzel olur hatta muhteşem bir dizi olur ama en azından bu sezon için ümitli değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fringe s01e10 Sezon Finali

SIPO

İşte budur. Tam anlamıyla süperdi. Daha önceki postlarımda dediğim gibi duvarın içinden geçmek hiç de imkansız birşey değil. Hepiniz direk oha bu ne ya.. mantıksız gerçeğe dayalı olmayan şeyler diye dalga geçtiniz.

Bishop size en güzel cevabı o pirinç + titreşim deneyi ile verdi bence :)

Sonu süperdi. Adamı bildiğin ışınladı adamlar.

Bishop da ne adammış.. adam bildiğin zaman makinesini icad etmiş kimsenin haberi yok.

Sosyal ağlarda paylaş

_ILuVaTaR_ said:
baya iyiydi ya 10. bölüm,malesef sezon finaliymiş de.

spo

hadi pirinç olayını anladık da keşke ışınlanma olayına da açıklama getirselerdi 1 sezon bekleyecek miyiz öğrenmek için şimdi heh

olivia da herkesi peşinden koşturuyo maşallah :p

önce bir 20 yıl önce nasıl yaptığına kılıf bulsalar
diğerlerine teoride kaldı başarısız oldu diyolarda ama bu boru deil ışınlanma lan
hatta ısınlanma olsa yine iyi adamı almanyadan tersine ısınladılar
gerçi format, adamalar yapmış işte sizde gerçekten olabilirmiş gibi kabul edin nasıl olsa bir gün olur şeklinde

Sosyal ağlarda paylaş

bunlar j.j. a'nınkiler battlestar galactica vs. çok detaylı çalışılan diziler. sizin göremeyeceğiniz, dikkat etmediğiniz ürünlerde dahi ince işçilik var. mesela battlestar'daki teslim edilen yazılı kağıtların üzerinde hakikaten görev çizelgesi olabiliyor! hem de dizideki adamların adları falan yazılı şekilde. arkada bırakılmış dandirik ve konu ile alakası olmayan kağıtların üzerinde gemi ile ilgili yönetmelik vs olabiliyor. Prop mu diyorlar ne? sahnedeki eşyalar işte, onların satıldığı ya da incelendiği sitelerde bayağı ciddi çalışıldığını görüyorsunuz. bu detaylı hazırlanmış görsellik olayın kendi içindeki inandırıcılığını gerçekten tavana vurduruyor.

başka konuya da yazılabilirdi de kısmet buraya imiş..
Sosyal ağlarda paylaş

Peki J.J. ile Battlestar Galactica arasındaki alaka nedir?

Bana sorarsanız bu bölüm yine ortalamaya göre daha iyiydi. Bilimsel olarak inandırıcılığı olmadığından ve ciddi mantık hataları olduğundan bana biraz zayıf geliyor ama, meh yani heroes gibi de bir kamyonun hikaye açıklarının arasından geçebileceği kadar da kötü değil. Yine de eğlendirdi sezon sonu.
Sosyal ağlarda paylaş

E iyi de bütün örneklerini BSG'den vermişsin, fringe'den örnekler verip de "bakıp adamlar çok iyi prop kullanıyor" deseydin (hatta ben de merak ediyorum ne var güzel prop kullanımı) daha mantıklı olurdu.

Fringe de BSG da güzel prop kullanıyor ise, ve konu Fringe ise o zaman niye "BSG çok güzel prop kullanıyor Fringe de ona bu konuda benziyor, o yüzden fringe de güzel prop kullanıyor" gibi dairesel mantık yerine; fringe güzel prop kullanıyor bkz:spoiler olsaydı daha güzel olmaz mıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

su gercekcilik kavrami cidden baydi artik. herseyin gercekci veya mantikli olmasi gerekmez. reality show felan degil ki bildigin scifi. herseyi gercekci yada mantikli yapmaya calissalar isledikleri konular kahve makinesi, yalan makinesi, elektrik supurgesi ile felan ilgili olurdu. ilginc konulari yapabildikleri kadar gercekci yapmaya ugrasiyorlar. acikcasi tum bir bolum boyunca islenen bir uzaylinin son 10 saniyede maket cikmasi gibi sacmaliklar koyup bilimsel, realist de gidebilirlerdi.

45 dakika boyunca tv veya monitor onunde size izlenip keyif alabileceginiz bir dizi yayinlaniyor. elestirmen tadinda kasip yormayin kendinizi, onun yerine izleyici olup tadini cikarmayi deneyin derim.
Sosyal ağlarda paylaş

innuendoya kesinlikle katılıyorum.

Bu arada çook uzun zamandır herhangi bir dizide görmek istediğim bi senaryo konsepti vardı ama şimdiye kadar bildiğim kadarıyla hiçbir dizi böyle birşey yapmadı. Belki yapmak çok zor veya aklıma gelmeyen bir takım zorlukları olabilir bilmiyorum ama sizlerle paylaşmak istedim:

Dizinin birkaç sezon süreceği kesinleşirse.. senaristler zaten dizideki konuyu kendileri yazdıkları için çoook ileride yazacakları bir bölüm için ufak tefek ipuçları koymaya başlasalar mesela bölümlere? easter egg gibi..

mesela hani o uzaylı vardı ya şapkalı kılsız herif. Mesela o bölümden sonra şu son gördüğümüz bölüme kadar o şapkalı herif her bölümde bir kere rastgele bir kalabalık arasında veya ne bilim bir sahnenin bir köşesinde gözükse..

Böyle birşey yapsalar eminmki seyircinin yüzde 99'u adamı farketmez. Sonra 2. sezon BAAM! bütün adamın arkaplanda takıldığı sahneler gösterirler ve story arc'ı tekrar geri getirirler mesela?

Bu sadece örnek yani Fringe'e uyarlanmış... böyle şeyler olsa her dizide bence çok bomba olurdu..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...