Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.200 ytl bilgisayar upgrade Aoc için değermi?

Godin

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.Aoc'a geçiş yapmak istiyorum arkadaşlarım gibi.Fakat oyun bende lowda bile kasıyor nerdeyse.Neyse anladım ki bayağı bir masraf lazım highta adam gibi tadını çıkararak oynayabilmek için.1.200 ytl gibi bir masrafla karşılaştım.Sizce Age of conan için bu masrafa değermi?Oyunda özellikle lvl 80 olanlar varsa görüşlerinizi alabilirmiyim.şimdiden teşekkürler.Assasin için oynayacağım başka bir class düşünmüyorum daocta infiltrator oynadım uzun yıllar.
Sosyal ağlarda paylaş

Söyleyeceklerim ortalama miktarlardır;
160 civarı anakart
350 ytl işlemci
200 ytl ram
(umarım powersupply 450 wat altı değildir)
geri kalan para ile ekran kartı :) ekran kartı
çok çok etkilemez durmunu ama elindeki paraya yapabileceğin bunlar. Benim fikrim.

Daha iyi bilgiye sahip arkadaşlar mutlaka daha iyi çözüm sunabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar çok teşekkürler mesajlarınız için.Daoctan sonra wowa geçtim 2 tane lvl 70 rogueum oldu horde/ally tabiki hayal kırıklığı blizzardın yaptığı rogue.Gerçekten assasin oynamayı özledim feci bir halde.İşin kötü yanı ben yaklaşık bi 10 tane wowcu arkadaşı gazladım onlara istanbuldan cdler alıp yolladım. onlar oynuyor ben oynayamıyorum şimdi kasıntıdan dolayı.Haliyle hepsi trip atıyor bizi çağırdın sen yoksun diyip hehe.Bu arada ekran kartım Asus geforce 7950gx2.1290x1024 te lowda bile kasıyor.Lcd ekran var 1024x768 e düşürdüğümde ise herşey buğulu.Lcd ekran cidden sux oyun için.

Yapmayı planladığım Zotac Geforce 9800gx2,800mhz 3gb ram ve 800watt power supp almak.Acaba bunları alsam 1280x1024 çözünürlük ve bütün video ayarları highta kasıntısız oynayabilirmiyim aocu??
Sosyal ağlarda paylaş

maxrep said:
Söyleyeceklerim ortalama miktarlardır;
160 civarı anakart
350 ytl işlemci
200 ytl ram
(umarım powersupply 450 wat altı değildir)
geri kalan para ile ekran kartı :) ekran kartı
çok çok etkilemez durmunu ama elindeki paraya yapabileceğin bunlar. Benim fikrim.

Daha iyi bilgiye sahip arkadaşlar mutlaka daha iyi çözüm sunabilirler.

ben ayni hataya dustum 430w tagan power supply var ama suan sorunsuz gibi duruyor 9800gtx aldim 450w power supply istiyor eger problem cikartirsa degistiricez artik ne yapalim..

Bu arada
HDD
Ekran karti
Ana Kart
Ram
Islemci
+_____________
1500 ytl

sonucta tek bir oyun olarak dusunme yeni cikan birsuru oyunu rahat rahat oynarsin.. warhammer online da geliyor baska gelen mmo lar var diger oyunlar vs vs benim gibi konsol da oyun oynamayi sevmeyen biriysen sahsen degecegini dusunuyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

problem cıkarmaz 430w psu 9800gtx ile.
bi yerde gormustum 300w psu ile quadcore islemci ve sli 3850 calıstıran bi adam bu psu olayının tamamen kolpa oldugunu anlatmaya calısıyordu.
watt degerlerini aletle falan olcmus elektronikciymis falan.
psu nun sarf malzemesi ve teknolojisi cok basit ve ucuz. 15 ytl ye psu alınırken bunlaarı allayıp pullayıp markayı basınca 200ytl civarına satmak tam bir dolandırıcılık gibi geliyordu bana.zira icerigi basit bisey DIY kendin bile yaparsın 50 ytl ye malzemeleri bulduktan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

WoWda rogue hayal kırıklığı? Oha? Neyse konu o değil.

Aoc için 1200 ytlye değip değmiceğini kendin oynamadan bilemezsin, bazıları beğenirken sen belki beğenmiceksin, belki sarmıcak :p

Ama bence de al, bu sonbahar çok güzel olacak gibi, Red Alert 3, Farcry 2, Warhammer vesaire şimdi aklıma gelmeyenler falan. Hiç olmadı gidersin bir full detay assassins creed oynarsın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Peki son bir soru aoc forumlarindada gordum ayni problemi..

aoc de degil ama assassin creed de yada nette gezerken bile bazen cpu kullanimi %0 a iniyor alet 3-5 saniye kitleniyor yada assassin creed oynarken kaliyor donuyor oyun alt+tab ile windows a donup geri oyuna girince devam ediyorum sahsen power supply a yormustum bu olayi ama baska bir fikri olan varmi ?
Sosyal ağlarda paylaş

DALtanyan said:
Zotac 8800 Gt Amp almanı tavsiye ederim o karttan alcagın performansın aynısın en fazla 1-2 fps azını verir ve ucuza mal olur guildimde 2 arkadaşım şu anda kullanıyorlar ve en kalabalık zoneda bile high full secenekte 60 fps altında düşmüyorlar.

9800gtx var.
e8400 işlemci
667mhz ram 6gb.

bende ortalama 40frame oluyor. eksiğim ram mhz lerimi ? işlemci mi?

Bu arada 16x ve 16xq arasında ne fark var. ben ikisini de dednedim. frame olarak fark görmedim? 16xq daha çok mu kasar makineyi. nedir aa özellğini biliyorum kenarları yumuşatma vb. özellği var.16xq neyin nesi. teknolojiden geri kaldım :(
Sosyal ağlarda paylaş

O kadarda abarti sistemlere ihtiyac yok,

Ben su anda her detay max grafiklerle simdiye kadar 1 kere bile ekranin yavasladigini gormeden oynadim sistemimle ha basit bir sistem degil ama genede 700$ ekran kartina vermeyi gerektirmicek bir sistem

benim su anki max gfx oynadigim sistem
Quad Core 6600 2.4
4GB 800mhz OCZ ddr2
Asus 8800 GT Top
Asus Striker Extreme MB
Nitrox 500W powersupply
--

Bu haldeyken sorunsuz ha tabi biraz overclockum var islemci 2.4Ghz olsada 3.7Ghz olarak calistiriyorum ama onlar farkli olaylar fiyatlar ucuzladi baya ddr3 lu sistemde kurabilirsin birton motherboard cikti destekliyen

ama upgrade degiyor su anda ben 1280x1024 cozunurluk kullaniyorum o halde crysis ultra high ozelliklerle oyniyabiliyorum ayni sekilde Gears of War full ozelliklerle Company of Heroes ayni sekilde. Oyuna zevk geliyor kisaca
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...