Jump to content
Azmodai

Fotoroman Bölümü Kuralları [MUTLAKA OKUYUN]

Öne çıkan mesajlar

§ 18 May 2008, 09:57
Kurallar

1. Forum Kuralları buradada tamamen geçerlidir... normalde diğer bölümlerde yasak olan şeyler burda da yasaktır. (yanı oturup ta hentai veya seks temalı oyunların Fotoromanını yapmaya kalkışmayın, sonunuz bölüm banı olur.)

2. OF konusu dışında konu açmak yasaktır. Genel sohbet, yorum ve düşünceler için sticky başlıkların arasında bir konu var... orayı tercih ediniz. Kısacası "bu bolümün olayı nedir?" türü veyahut oyun dışı bir başlık açmayın, direkt silinir.
not: diğer kullanıcılara Fotoroman yazma, ogranize etme ve buna benzer yardımcı yazı türü konulara her zaman izin vardır ve hatta teşvik edilir. Bu tür konular "Bir Oyun Fotoroman Konusu Nasıl Yazılır?" başlıklı konuya linklenecektir.

3. Yabancıların "Thread Hijacking" diye tabir ettiği, konu saptırmalara kesinlikle izin yoktur. Bir konuya o yazı hakkında yorum yazmakte serbestsiniz, ama mesela bir fallout öyküsü var ise, o konuda mümkünse oyun ile alakalı şeyler sorup saptırmayın mesela. Konuyu başlatan kişi eğer bitirene kadar yorum istemezse, veya arka arkaya bir kaç yazı yazacaksa ve sizden bölmemenizi rıca ederse de bölmeyin lütfen. Teker teker yazı editleyip silmek zorunda bırakmayın bizi :)

4. Olumlu veya olumsuz eleştiri ve yorum serbesttir... hakaret yasaktır. Sırf bir yazıyı baltalamak için edilen desteksiz ağır eleştiri de yasaktır. Örneğin birinin açtığı konuya, sırf şahısa karşı bir gıcıklık sozkonusu diye "çok berbat yazı", "olmamış", "oğren de gel" turu yorumlara tahammül edilmeyecektir. Ha bir yazıyı eleştirirsiniz sebepleriyle, o zaman sorun yoktur ama sırf eleştirmiş olmak için de girmeyin konuya. Trolliıng her şekilde bölümden uzaklaştırmayla cezalandırılacaktır.

6. Yazınızın başlığına mutlaka oyun isminı ardından da FR ismini yazın.
Örnek: Fallout 2: Bir Mutantın Çoküşü

5. Yazı yazarken 30 dakikalık güncelleme sınırını unutmayın. Bir yazıyı mümkünse önceden planlayıp, sonra buraya aktarın. Moderatör ve adminler sizin için yazılarınızı editlemeyecektir.

6. Konu açarken lütfen yazınıza özen gösterin. Bu tür bir yazı yazmak emek ve zaman isteyen bir şey. Forum alanı büyük ümitlerle başlanıp, habersiz olarak yarıda bırakılan yazıların mezarlığı olmasın. Belli bir güncelleme sınırı yok (haftada 1-2 vs.) ama yazılarınıza sahip çıkın, haber verin okuyanlara... kısacası takip edin.

7. Yazınız bittiği zaman moderatöre ozel mesaj atınız, konunuz kitlenip arşiv başlığına linklenecektir.

Herkese iyi eğlenceler :)

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.

×
×
  • Yeni Oluştur...