Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikan Futbolu-Anlayan varsa bı zahmet anlatsın

Merih

Öne çıkan mesajlar

Su an Lig Tv de canlı olarak bir fınal macı verılıyor.Ve ılk ceyrek bıttı. Hıcbırsey anlamadım acıkcası.Durum 0-0 ama futbolculardan bazıları fecı sevınıyor adamı yere dusurduklerı ıcın.Bunun anlamı ne ? Puan almıyorlar ama sevınıyorlar. Bır avantaj sagladıgı kesın ama ne oldugunu anlamıs degılım.Spiker adamda sankı Turkıye bu spora alısıkmıs gıbı kendı capında mac anlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi sahada savunma ve hücum olmak üzere iki takım var. hücum takımı 4 denemede 10 yard giderek bi 4 kere daha deneme hakkı kazanmaya çalışıyo neyi denemeye dersen, sahanın sonundaki 10 yardlık yere elinde top olan bi adamı geçirmeye yada ordaki bi adamına topu geçirmeye çalışıyo bu durumda 6 sayı alır bi de 6 sayının üzerine ek olarak 1 sayılık şut veya 2 sayılık tekrar o bölgeye ulaşmayı denerler. yada yeterince yaklaştıklarını düşündüklerinde (25-40 yard falan) direk şut çekip topu o iki dirreğin arasından geirip 3 sayı almaya çalışırlar. eğer bu bahsettiklerimi 4 hakta yapamazlarsa sahaya o takımın defans takımı girerken diğer takımın ofans takımı girer ve bu sefer de onlar denerler diğerlerinin yapamadığını. genel olarak böyle kurallar.

[Bu mesaj SilverSurfer tarafından 02 February 2004 05:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Merih, 02 February 2004 02:42 tarihinde demiş ki:
Su an Lig Tv de canlı olarak bir fınal macı verılıyor.Ve ılk ceyrek bıttı. Hıcbırsey anlamadım acıkcası.Durum 0-0 ama futbolculardan bazıları fecı sevınıyor adamı yere dusurduklerı icin

Motıvatıon[signature][hline]:hrr: GoDFather Of SpeeD :hrr:

Icq=101549659
Sosyal ağlarda paylaş

acaip bi olay bu amerikan futbolu bi sürü koç var gidip tepeden foto felan çekip rakip takımı savunmasını anlamaya çalışıolarmış bi de geçenlerde tv de görmüştüm doorumu bilmiom 50 tane oyuncu gerekiomuş bi takım için[signature][hline]Cennetin olmadığını düşle Denersen kolaydır
Cehennem yok altımızda
Üstümüzdeyse sadece gökyüzü
Tüm insanların bugün için yaşadığını düşle..
Sosyal ağlarda paylaş

50 oyuncu fazla gibi geldi şu anda tam rakamı hatırlamıyorum ama.
1 takım 3 takımdan oluşur (lafa gel)
1) hücum takımı
2) defans takımı
3) safety takımı (ismini sallamış olabilirim, punt vuruşu için giriyo bunlar sanırım sadece veya 3 sayılık atışlarda da giriyor oalbilirler)

ve bu takımlar da 12şer kişi falan olabilir (rakamı salladım ama 10'dan fazla olmalı 15'ten de aşağıda olmalı hatırladığım kadarıyla)[signature][hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız fecı showlar oldu acılısta ve yarıda. Ah bıde spordan anlasaydım fecı keyıflı olacaktı. Hakem karar verırken mıkrafondan herkesın duyacagı sekılde fılan verıyor.Aslında baya zevklı bırsey sanırım. Oyle cokta aman aman bır sertlık yoktu.Ben daha sert bılyıordum bu sporu
Sosyal ağlarda paylaş

bir adamla tanışmıştım, üniversite takımlarındaki 80 küsür eleman varmış

ehe nasıl oluyor anlamadım gitti, bide bunların 30'una okul burs veriyormuş amerikada[signature][hline]karakedi, 16 November 2003 01:35 tarihinde demiş ki:
gider haspaticik.com, özpaticik.com diye domain alır, orada yeni bi site kurarım ehe
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai elıne saglık. Bıraz daha bılınclı ızlerız artık macları.
Bu arada cok zayıflarda vardı oyuncu olarak, 2 metre 166 kıloluk adamda vardı.Anlamadıgım tek sey o boya,o kıloya ragmen nasıl oluyorda o kadar hızlılar.

[Bu mesaj Merih tarafından 03 February 2004 19:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Merih, 03 February 2004 19:32 tarihinde demiş ki:
Bu arada cok zayıflarda vardı oyuncu olarak, 2 metre 166 kıloluk adamda vardı.Anlamadıgım tek sey o boya,o kıloya ragmen nasıl oluyorda o kadar hızlılar.

bak kendin dedin, o ufak oyuncular hızlı diğerleri hantal... o ufaklar koşucular. ya top onlara atılır ya da en başta topu elden ele alıp koşarlar.[signature][hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

Azmo ile aynı takımda oynadık :D
Adam eksikligi yüzünden 5 saat sahada kaldıgımı 120 kiloluk adamlarla 5 saat ugraştuıgımı bilirim :)
Sonuç olarak olunda 100 kişi olun :)
Ama bu sporun kazandırdıgı bişi varmı diyorsanız...
Eglence anlayışınıza ve fiziksel yapınıza baglı :D
Yani saha da iken kendimi savaş alanında gibi hissediyodum aşırı gaza geliyodum :) kafa felan kırıyosum :)
Ama geriye ne kaldı bacagımda iki delik (ODTU ile yaptıgımız maçta adama tekıl yapınca biri cramponu ile bacagımı delmişti serçe parmagım giriyodu yani nasıl deldi ise :) )
Bide sakat bi bel sürekli kütürdeyip duruyo :)
Ama ne oldu yıldız olduk bıraktık :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne kanı abartmayın yaw.gören savaşa gidiyosunuz zanneder.
tamam savaş taktikleri uygulanıyo ama millet birbirini öldürmüyo.kendi acemiliğiniz olmadığı sürece sakatlanma olasılığınız normal futboldan(gavurların soccer dediği :)) daha az.deneyimsiz iseniz sakatlanma olasığınız fazla.burda oyunu öğretenlere çok görev düşüyo.[signature][hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Galiba tekrar estireceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle :P
kan kokusunu gaza gelip söledim :-)
sakatlanma riskin kendi acemiliginden daha çok karşıdakinin kine baglı sen istedigin kadar pro ol adam kaskla kafayı attımı koluna kırılır :)
yani her maçta en az 2 kırıkla karşılaşırdık artık nefes almak kadar dogal gelmeye başmamıştı bana nesi var kolu kırılmış aa ölemi ok... gibi :D
Sosyal ağlarda paylaş

kolunu göğüsunun önüne koyarsan tabiki kırılır.
abartmayalım.
4 senedir oynuyorum,doğu grubunun tüm resmi maçlarını takip ettim.oynadığım resmi maçlarda iki tane kırık gördüm.bi tanesi çankaya maçındaydı.kick return'de koşarak gelen adamı ,kolarını yere paralel ileri ve adamın omuzlarına koyarak, durdurmaya çalışan bi arkadaşın kolu kırıldı.koşarak üzerine gelen 100+ bi adamı kollarınla durdurmaya çalışırsan yada çarpışma(block) sırasında kollarını araya(adam ile kendi arana)alırsan kırılması normal.momentum hesabını siz yapın.

block da ilk kuraldır.kollarınla değil omuzlarınla.kollarını aç.[signature][hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Galiba tekrar estireceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...