Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aoc vs wow

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Apache said:
wow da ne var ki?

karazhan a bin kere gir sonra o itemlarla iki bin kere üst düzeye git sonra onlarla üc bin kere üst kademeye.ne bileyim en azından bana o cizgi filmsel grafikler eşliğinde her hafta aynı yerlere girmek keyif vermiyor.tek eğlenceli olan team speak programındaki sohbetlerdi.pvp bile çok kısır,çok dandik wow'da.

fanatiklik yapıyorum gibi olacak; ama bahsettiğin şey endgame mevzusu, aoc un endgame i ne vaad edecek kullanıcıya mesela; bunu bilmeden iddia etmek zor gibi.

Genel olarak konuşursam, aoc iddialı duruyor ama gerçekten de en az 5-6 ay hem eksiklerinin giderilmesi, hem de endgame content görülebilmesi açısından oturması lazım, o kadar zaman sonra hem yeni başlayan hem de endgame deki oyuncular övgüyle bahsedebiliyorsa o zaman oyun iyi bir yere gidecek demektir. Tabi ne olursa olsun, wowun kullanıcı sayısını geçebileceğine de inanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

raider said:
Zebilith said:
o nası combat abi aoc'daki ağır ağır sallıyo kılıcı yavaş çekimde mi dövüşülüyor oyunda ne ayak?

Sen vidyoyu yavaş çekimde izlemişsindir büyük ihtimal. her hangi bi yavaşlık yok yani.

Göstere göstere hamle yapıyor adam onu diyorum.

Edit: Yani sanki öldürmek için değil de dostlarıyla pratik yapıyormuş havasında sallıyor adam kılıcı öyle bir hava var combatta.

ps: 2. video için konuşuyorum birinciyi açmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

sistem kaldırmayacak sistem kaldırmayacak diyip durmayın.. o kadarda aham şaham bi sistem istemiyor oyun, gel gör ki zaten 6 ay-12 ay sonra istediği sistem herkesin sahip olduğu yada olabileceği standartlarda olucak.. istediği sistem bileşenleri ucuzlayacak zaten, e o zamana kadarda oyun gayet stabil ve sorunsuz olacağı düşünülürse isteyen oynayabilecek.. aoc-wow tartışması yapmaya gerek yok zaten isteyen istediğini oynar.. ama wow oynayanların daha ne kadar bu grafiklerle dewam edebileceği muallak.. 1 sene sonra iice KO gibi olacak..
Sosyal ağlarda paylaş

vidyo çok komik olmuş :d hakkaten insanla dalga geçen o questlere sinir oluyodum birinin bunu farketmesi güzel.

off topic almış başını gitmiş sadece bi noktaya parmak basıcam: Azeroth Lore veya Warcraft Lore Blizzard için daha fazla $$$'dan başka bişi olmadığını defalarca gördük, bugün bi hikayede veya kitapta ilahlaştırılan bi karakteri yarın 25 kişi toplanıp keseceksiniz :D Medivh'in Karazhan'ı bile disco-bar olmuş millet dans ediyor falan... o yüzden kimse warcraft lore diye ağzını şapırdatmasın bence blizzard nasılsa hikayeyi yine istediği gibi değiştirip "aha biz yaptık oldu" mantığıyla azeroth lore'u sadece bir meta olarak kullancak.(ama para kazanmak için her yol mübahsa haklı sayılabilirler :))
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 11 - 12 yıldır warcraft oynuyorum. Olaya duygusal bakıyorum tabii. Bir ara wow'da dolanırken Warcraft II'nin müziği gelmişti kulağıma gözlerim yaşarmıştı. Yalnızca warcraft oynamadım tabii bu süre içerisinde zilyonlarca oyun oynadım beni daha çok heyecanlandıran oyunlar da oldu tabii. ANCAK bir pro gamer olarak öyle buyuruyorum ki en sağlam pvp* world of warcraftta NOKTA

*Mantıklı dengeli heyecanlı sürükleyici impossible is nothingli pvp
Sosyal ağlarda paylaş

bir çok mo oynadım. AM GW daki pvp yi hiç bir oyunda göremedim. PVP maçları ama. PVP olayı her oyunda farklıdır. şu oyun daha iyi bu oyun daki pvp daha iyi denemez. SWG deki pvp sistemi çok daha farklı.. WOW daki sistem çok daha farklı. AOC yi merak ediyoruz ve bekliyoruz....

(Sıkıntıdan herkes yorum yapıyor... ne güzel tartışıyoruz, daha ne olsun)
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
Zeppelin8 said:
ben 2 gb ram in ustune 1 gig daha aldım. ondan oncede arkada debugger calısan eskı clıent le cok cok rahat oynuodum. g80 bi tane gts 8800 640 mb ım var. Ozellıkle dusuk cozunurluklerde 200 dolarlık 9600gt aynı ısı goruyor. Turkiyedeki pahalı hardware fiyatlari + %17 lik kdv funcom un sucu degil. adamlar 9600 gt yı 150 dolara alırken biz burda kdv ıle birlikte 250 dolara alıyoruz. yine tr deki asgari ucret funcom un sucu degil. olaya biraz daha genis bir sekilde bakarsak ortalama bir avrupa ulkesinde bu oyunu rahat sekilde oynamanızı saglayacak bir pc her seyiyle ortalama 700-800 dolara geliyor (monitoru dahil etmiyorum).

sorun şu ki, wowu sadece avrupa ya da amerika oynamıyor; türkiyeden, başka 3. dünya ülkelerinden de önemli sayıda oyuncusu var, ve bu insanlar sistemleri kaldırmayacağı için aoc oynamayacaklar.

demeye calıstıgım bu. adamlar tr ye gore oyun gereksınımlerını belırlemıyorlar. bu kadar gelismis bi teknoloji icin istenen normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Biseye acıklık getiriim. Wow'a releaseden sonra basladım yaza kadar oynadım. Ben bıraktıgımda Molten Core raidleri bile daha yeni yeni baslamıstı. Arkadasın ısrarıyla gecen yaz BC ile dondum 70 oldum vs vs... yine baydı. Saolsun arkadas 70 e kadar kastı benım ıcın bır sekılde oynarım diye.

Oynarken eglendim evet. Bence warcraft atmosferini oldukca iyi bir sekilde yansıtıyor oyun. Herkes dengesiz desede pvp acısından class dengesi en iyi oyundu belkide. 2004 yılında oyun kotude gozukmuyordu. Mesela daha once cikan Lineage 2 daha iyiydi. Ama wow kotu degildi.

MMO oynamamıs insanlar bu turle wow sayesinde tanıstı. bu sadece tr icin degil dunya icinde gecerli. zaten 9-10 mil. oyuncusu olan bir oyun bir akım yaratmıs demektir. Oynayan oynasın ben bisi demiorum, yeni baslayan biri icin gayet iyi bi mmo lafım yok.

Ama crafting housing gibi seylerin olmadıgı (craftingi yok sayıyorum olmaz ole crafting) bir oyunu oynamaya devam edemedim. Content ben bıraktıgımda cok sınırlıydı, geri dondum bu sefer sıkıcı olmustu. Aynı instancelar aynı boss lar vs vs..
Bu benim icin sıkıcı. Eger insanlar cs de SK videosu izler gibi bir mmo'da nihilium videosu izleyip onun yolundan gidiosa yapacak bisi yok. herkesin kendi tercihi.
Sosyal ağlarda paylaş

Zebilith said:
Ben 11 - 12 yıldır warcraft oynuyorum. Olaya duygusal bakıyorum tabii. Bir ara wow'da dolanırken Warcraft II'nin müziği gelmişti kulağıma gözlerim yaşarmıştı. Yalnızca warcraft oynamadım tabii bu süre içerisinde zilyonlarca oyun oynadım beni daha çok heyecanlandıran oyunlar da oldu tabii. ANCAK bir pro gamer olarak öyle buyuruyorum ki en sağlam pvp* world of warcraftta NOKTA

*Mantıklı dengeli heyecanlı sürükleyici impossible is nothingli pvp

en saglam ve en guzel pvp sistemi daoc da bence oyun pvp ustune kurulu (ilk 1 yılı oynamıstım su an nasil bilmiyorum) wow da bence haala oturtamadilar sıraya girip kavga et... cok sacma bence
Sosyal ağlarda paylaş

simdi AOC ile ilgili pek bilgim yok ama 3 yildan uzundur wow oynuyorum ve oynamaya da devam edicem. Wow gercekten bir marketing basarisi blizzard hangi marketing sirkeriyle calisiyor bilen varsa yazabilir mi? Yahut kendi marketing departmentlari var mi blizzardda? Cunku bir sene icinde is bakmaya basliycam ve dusunuyorum boyle bir sirkette calismayi. Ayrica mature rating Turkiye'de onemli olmayabilir ama emin olun yurt disinda Amerika veya Avrupa'da cok onem veriyorlar bu konuya. Yani 18 yasin altindakilere satilmayabilir oyun. Tabi tamamen retailer sirketin insiyatifinde bir durum ama bosuna koymuyorlar o mature ratingi kutulara. Aoc da guzel bir oyun olur umarim wow un yaninda onu da oynariz vakit buldukca. Zaten zevkler ve renkler tartisilmaz derler. Kimine wow daha iyi kimine aoc. Ama yuksek sistem gereksinimi aoc icin bir dezavantaj olucak bence de. En azindan benim acimdan cunku bir oyun icin bilgisayar update etmek pek isime gelmiyor acikcasi. Aoc u daha dusuk sistemlere de optimize etmeleri gerek bence

Edit: imla
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de mesela sürekli aynı şeyden şikayet ediorum. Donanımım yeterli değil AoC için, minimumda oynayacam rahat oynayamıcam . İşte oyun çok yüksek bir sistem istiyor dezavantaj bu falan filan die de şimdi yukarda bi arkadaşın dediğini okudum mantıklı geldi. Wow kaçta 2004 de mi ne çıktı ben wowu geçen yaz 2007 yazında aldığım pc ile rahat oynayabildim.. Oyun çıktıktan 3 sene sonra. Ondan önce kasıla kasıla düşük çözünürlükte oynuodum raidlerde. E şimdi bu aoc çıkacak dedikleri gibi 5-6 aya oyun stabil hale gelene kadar şu istediği sistem zaten düşük fiyata alınabilecek şeyler olacak. Wow da belki de ilk çıktığında insanların pc upgrade etmesine sebep oluodu. O yüzden bu sistem gereksinimi muhabbeti geçici bi olay die düşünüorum pek dezavantaj olmıcaktır ilerde.

Öte yandan karşılaştırma muhabbeti konusunda da Gangren'e katılıyorum. Tabi ki karşılaştıracaksın ikisi de aynı tip oyun. Aynı pazara hakimler. İnsanlar hem wow hem aoc oynamıcak. Birinden birini seçicekler düzgün bir şekilde oynamak için. Fakat Wow'un gitmek istediği yön farklı Aoc'unki farklı. Wow bence de çok başarılı bir oyun. sırf marketing i ii die sattı yoksa oyun bok die bişey yok. Adamlar yapmış. Tabi ki herkesin beğenmediği sıkıldığı noktalar olacak. Aoc da umarım işte benim de yıllardır UO'dan sonra aradığım o pvp, guild savaşları vs. gibi şeyleri bize yeniden tattıracak.
Sosyal ağlarda paylaş

EvE Online oynamayanlar (lagsız zamanda) mmmorp sektöründe PvPnin ne olduğunu anlamaları zor diye düşünüyorum. 2 sene kastığınız özenle fitlediğiniz geminin 1 dakika içinde patlatılabilecği duygusu, gang squad arkadaşlarından yavaş kaldığınız zaman düşman galaksiden eve nasıl döneceğini ve yolda başına neler geleceğini bilmemek işte PvP budur. Birkimin olan şeyin elinden gitmesi insanın kalbinin yerinden çıkaracak heyacan yaratan bir numaralı adrenalin salgısı. Bu özellikleri taşımayan PvP fps mantığından öteye geçmez.

bkz CS-Dust
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:
Abi o kadar kasıyorsan çık dışarı gerçek hayatta pvp oyna o zaman. Git banka soy, araba kundakla filan.

Yav amma laf sokma meraklısı milletiz. Kardeşim ne warcraft ne conan pvpnin kralı benim diye gelmiyor ki zaten. İddia etmedikleri birşey için oyunu suçluyorsunuz.

pvp'nin kralı benim gelin ringe box veya kickbox.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...