Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:
Hımmm tabi şöyle bir konu var. Diyelim ilk feraı yedik (%50den dolayı artık 5 saniye) trinket ile kırdık, ikinci fear geldi bu fear diminish etkisi 5 saniyeyi 3 saniyeye indirecekse o zaman "mage is fine". Yok gene 10 saniye üstünden hesap yapıpda atıyorum 6 saniye fearda kalıcak buda 5 saniyenin üstünde al sana gene 5 saniye fear diyorsa bu fine değil işte.

asıl benım merak ettıgım mechanics kısmı.

simdi olay su. diyelimki mage armor uzerımızde, harmfull magic effect geldi direk mage armor sayesınde %50 durationla baslıyor. buraya kadar hersey normal.

su duruma bakalım. uzerimizde 30seclik bir harmfull magic mevcut. mage armor cast ediyoruz. bu durumda mage armor uzerımızdeki mevcut harmfull effectleri %50 duration ındırecekmı?

Indırıecek ise bu mevcut magic effect degerini inital durationdanmı hesaplıyacak yoksa kalan duration degerındenmı..
orneklemem gerekirsE;

30 sec base duration magic effect.
uzerımızde mage armor yok. effectin 15 saniye suresi kalmıs tam bu anda mage armor cast ediyorum.

%50 duration hesaplamasında, 30sec uzerındemı %50 hesaplanacak, yoksa kalan 15 sec uzerındenmı?

acaba kalan duration uzerınden hesaplanma yapılacaksa blızzard soyle bir exploite izin verirmi.

30sec base duration
15 secte mage armor cast= 7.5sn kaldı
mage armoru sil
7.5secte mage armor cast
3.75 sec.
mage armor sil
mage armor cast et..

biraz uc bi nokta oldumu ama gorurmuyuz ki boyle birsey :D
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an shamada olan yavaşlatma etkilerini %50 azaltma gibi çalışacaktır muhtemelen. Shamnınki etıldıktan sonra fark yaratmıyor. Guild chatte benzer bir soru sorulunca ilk respectte denemiştim. Talentleri vermeden frostbolt yedim talentleri verdim süre değişmedi. Yani ben talentleri verdiğimde hala 7 saniye frostbolt yavaşlatma süresi vardı değişmedi. Buda değişmez %99. Yani üstüne magic varken mage armora geçmek hiçbir etki yaratmıyacaktır. Süre yeni bile başlasa aynen kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
raistlinthewiz said:
Gangren said:
50% daha az hasar abartı bir olay ama, üstüne resistde geliyor, bir de resilience var.

Garip olacak :)

ncreases your resistance to all magic by 40 and allows 30% of your mana regeneration to continue while casting. In addition, the duration of all harmful Magic effects used against you is reduced by 50%.”

az hasar degil, duration

Ooops, pwned :p

O zaman sorun yok, ben de diyorum Blizzard nası yapmış bööle birşeyi :D

e tamam da soyle dusunun corruption 30 sn de 1000 dmg veriyo diyelim
15 sn ye inerse süresi bunun 500 dmg verir ki burda ikiniz de haklı olursunuz
case closed ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...