Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

mokoko said:
ztn talent tree için kayıt gibi bişi gelmio mu? 2 tane talent seçicez para wermeden deiştircez falan o 2 tree arasında?

Bu konuda blue post bile vardı ama nolduysa bir daha adı geçmedi. Ya unnutturmaya çalışıyorlar, Phlox'un dediği gibi "nasılsa artık 50g para sayılmayacak bir noktaya geldi, böyle devam etsinler" diye düşünüyorlar ya da sessiz sedasız ekliyecekler. Merakla bekliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Bu güne kadar böyleydi zaten, ancak ne olduysa bu konuda blizzard fikir değiştirmiş gibi görünüyor. Yani her class aynı dps'i yapıcak şekilde ayarlanmaya çalışılıyor. Aynı tip buffı veren birden fazla class ekliyorlar ki artık "bize şu class lazım" diye bir kavram kalmasın istiyorlar.

Niye böyle bir düşünceye sahip oldular bilmiyorum, ama artık sadece sevdiğiniz ve en iyi oynayabilidğiniz classla oynamalısınız. Çünkü sırf belli bir classa ihtiyaç var diye (prot paladin, shadow pri, elem shaman gibi) nispeten noop kişileri raidlere alma devri kapandı. "abi sen ölme, az dps yap ama mana ver" devri kapandı.

Artık casual guildlerde baya bir şeyler değişecek gibi. Hardcorelarda zaten her classın en imba oyuncuları oynadığı için çok birşey değişmeyecek sanıyorum.

bence arkdaş arası 10 manler birbirini üzmeden reroll yapmadan raid edebilsin diye yaptılar bunu.

bide herkezin setup'ı farklı olucak aldığı keyif farklı olcuak taktikleri fakrlı olucak.
guzeldir bole olması
Sosyal ağlarda paylaş

Ehhhhmmmm, yani öyle bir soruki bu şeye benzedi. "Sen ressamsın bilirsin en güzel renk mavi mi, kırmızı mı, yoksa yeşil mi?" :D

Ama şu kadarını söylim shaman elemantel olarak baya hoşuma gidiyor. Ench şu aralar çok dalgalı bir süper oluyor bir yerle yeksan. Restoyu ise hiç sorma eski günlerini mumla arayacak gibi görünüyor. Mana sorunu nasıl çözülür, spirit link kaybından sonra, riptide nasıl adam edilir bilemiyorum.

Pristin shadow devri bence kapandı, her ne kadar mekaniklerini baya değiştirselerde dps için gerekli en önemli kriter olan agro sorunu konusu aynen yerinde duruyor. Discipline tanktı kale oldu :), PvP için oynayacaksan disc hala 1 numara. Holy ise PvE'de TBC öncesi güzel günlerine geri dönüyor gibi.

Rogue gene rogue, PvP'de çok can yakacak, sinir bozacak, her ağaca öyle şeyler geldi ki ve öyle salak durumlarla karşılaşıp duracaz ki çoook küfür edicez orası kesin. PvE olarak pek fark yok, biraz daha raide destek olan ama gene pure dps class işte, dagger seviyorsan artık PvE'de dagger oynamak mümkün.

Edit: Tabi her ne kadar tarafsız gözle bakmaya çalışsamda, fark ettiğin gibi bunlar tamamen benim düşüncelerim ve zevklerim. Kişiden kişiye çok değişir bu konu o sebeple hangi charla oynamaktan zevk aldığın , o charın şuan betadaki halinden daha ağır basar.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi özetlemişsin free..

bana kalırsa bahsi geçen 3 class içinde en iyisi priest "şu anda". özellikle pve de holy priest hayvanx2. özellikleri on numara.

rogue dersen, 3 hafta önce wotlk'in rakipsiz tek deli dps idi, ama yediği 4 ayrı talent nerfle balance durumuna geldi diyebilirim. daha da buff almaz ben sölim.

şaman ın restosu, normal şartlarda oyunun en gçlü healer treesi isi tbc de ve nerften önceki bet wotlk talentlerinde. ancak bundan sonra ne lur bilinmez. elemental über. enhancemen ise (aslnda asıl sorunun cevabı) oyunun en zevkli speci (en zevkli classı aynı zmnda). DPS durumu şu an belirsiz ama ortada bi gerçek var, şaman her zaan blizz tarafından kayırılmıştır. paket çkana kadar buff nerf savururlar çıkınca görüceksiniz şaman yok artık ali sami olarak gelicek. ayrıca enhance dps te süpper olmasa da yine oyunun en zevkli speci.

ama benden sana profesyonel bi tavsiye: git priest kas, holy ol. raid spot, party spot, para, şan, şöhret, karı kız hepsi senin olsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:
"şu anda"

Evet, unuttuğum ama benim söyledikleriminde kesinlikle başına konması gereken bir söz. Çünkü söylediklerimiz hep bugün saat 11 itibari ile geçerli :D. Blizz bu aralar biraz abartı buff, nerf döngüsü tutturmuş durumda. Sanıyorum cücenin daha önce dediği gibi

Cuce said:
ya şöyle bir durum var, beta olduğu için adamlar az az oynıyalım class'ı bozmıyalım diye baklmıyorlar. ....

işte cekiyoalr proc rateleri dibe, bakalım böyle ne olucak diyorlar, .
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:
iyi özetlemişsin free..

bana kalırsa bahsi geçen 3 class içinde en iyisi priest "şu anda". özellikle pve de holy priest hayvanx2. özellikleri on numara.

rogue dersen, 3 hafta önce wotlk'in rakipsiz tek deli dps idi, ama yediği 4 ayrı talent nerfle balance durumuna geldi diyebilirim. daha da buff almaz ben sölim.

şaman ın restosu, normal şartlarda oyunun en gçlü healer treesi isi tbc de ve nerften önceki bet wotlk talentlerinde. ancak bundan sonra ne lur bilinmez. elemental über. enhancemen ise (aslnda asıl sorunun cevabı) oyunun en zevkli speci (en zevkli classı aynı zmnda). DPS durumu şu an belirsiz ama ortada bi gerçek var, şaman her zaan blizz tarafından kayırılmıştır. paket çkana kadar buff nerf savururlar çıkınca görüceksiniz şaman yok artık ali sami olarak gelicek. ayrıca enhance dps te süpper olmasa da yine oyunun en zevkli speci.

ama benden sana profesyonel bi tavsiye: git priest kas, holy ol. raid spot, party spot, para, şan, şöhret, karı kız hepsi senin olsun :)

Olayı kısaca acıklayayım oyuna 2005 mayısta basladım pri ile holy takıldım bütün pretbc de sonra 2007 mayısda evlendim ve tbc de hiç bi sey yapmadım pve olarak evliler bilir olayı artık pve olayı yalan oldu onun icin aksamdan aksama evli olan biri icin en güzeli ne olur onu düsünüyorum pri sp şaman enc di rogue daha 69,7 ne oldugunu ne olacagını bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Hımm evli isen PvE'de holy pri ve elem shaman dışında çoook zor ben söylimde. İtem büyük problem diğerleri için.

Elem shaman hiç olmassa totemidir, oath'tıdır derken nispeten kötü itemlide olsa yer buluyor. Holy priestinde adı yeter :D.

Ama PvP yapıcam diyorsan rogue zaten malumunuz. WotLK gelince ilk 3-4 ay çok ağlarsın, ama itemler şekillenmeye başlayınca bu sefer en çok rogue ile rahat edersin. Disc priest olarak her zaman arena grubu bulursun. Hatta havada kaparlar. Shaman zor çok zor, hem sayıca epey kişi var hemde nerdeyse hepsi PvP konusunda aç, sana sıra zor gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi pve vs evlilik konusunda haklısın hozceri. ben de sennle aşağı yukarı aynı tarihlerde başladım hiç kesmeden 7 ay öncesine kadar geldm. 7 aydır oynamıyorum. okadar hardcore raiderdım ki bi zamanlar, sex hayatımı raid saatlerine göre ayarlıodum (ne günlermiş be cık cık cık)..

herneyse o zman pvp yapmak istiosun sen malum.. gene priesti tavsiye ederim. ful holy ve disc olarak çk güzel arena yapabilirsin.

ha ama vurayım kafasına akıtiim pekmezini gibi bi heves varsa içinde, enhance veya elemental şaman süperdir. özellikle enhance şaman caster killer direk.. elemental şaman da durdurulamayan garip bişiy :p

rogue dersen. daha geçenlerde kiljaden kesmiş bitirmiş bi arkadaşın roguyla gittim twins kestim (evet itiraf ediorum hayatımda ilk defa rogue oynadım onda da gittim twins kestim! ve dmg meterda 1. oldum) adam dmg manyağı artı multilate ile çok pis şeyler yapıosun. ve pvp de de çok sağlam. 3 sn de adam kesiosun. stealth muhabbeti eğlenceli valla :) ama cd ler bitince öpüyolar..

şaman veya priest arasında seçim yap.
yazı tura işe yarar bence :)
Sosyal ağlarda paylaş

unutmadan. world of warcraftın en zevkli şeyi: bir adet enhance şaman kasmak. istersen hiç oynama 80ledikten sonra ama kasması kadar zevkli bişey yk. mesela priest kasmak adamı fıtık eder biliorum. veya mage kasmak :)

bu biraz şeye benziyo. hayatında bi kere olsun üstü açık bi spor araba sahibi lmak gibi. evet doru bi teşhis ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Upcoming Feral nerf
However, we are probably going to have to nerf bears. If we don't, they will be the only MT choice for serious guilds. At the moment, bears in decent gear take less damage, have more health and generate more threat than the other 3 classes by a wide enough margin that we think it's a problem. This is even true on bosses that do a lot of magic damage (like Malygos).

I use the word "nerf" because players use it, and I don't want to hind behind euphamisms. But changing the numbers doesn't have to mean nerfing you into the ground. We just don't want you to dominate. I'm sure you'd feel the same way if Protection paladins were just head and shoulders above the other tanks.

We understand that some Ferals felt they were nerfed in BC either prematurely or in such a way that kept them steadily behind other tanks. (Though Sunwell Radiance was largely for bears.) We will try to make intelligent changes so that you're still out there tanking the Lich King himself. We want you to be about as good as warriors, paladins and death knights, not way above or below them. (Source)

:( :( :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...