Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Weblebi

miyaw33

Öne çıkan mesajlar

Merhaba,
weblebi satış sitesini uzun süredir biliyorum ve alışveriş yapıyordum,kendilerini ciddi bir site sanıyordum ancak son 1 ayda başımdan kendileri ile ilgili öyle olaylar geçtiki bunları yazma gereği duydum,belki sizden de bu sıralar ordan alışveriş yapmayı düşünen vardır diye.
20 Nisan tarihinde weblebi.comdan benq siemens e72 siparişi verdim hanımın doğumgünü için ve aynı gün parayı hesaptan çektiler,başladım ürünü beklemeye,1-2 derken 5 gün geçti aradım firmayı yarın gönderiyoruz deiler,ertesi gün aradım pardon yarın yollanıyor dediler.En sonunda ayın 27 sinde sikayetvara sikayet ettim cevap yazmışlar 30 unda yolluyoruz dıye ayın 1 ınde gene bunlar urunu yollamayınca bende direk benq türkiye'yi arayıp e72 lerin durumunu sordum,neğer adamların ürünü daha türkiye'ye girmemiş ve enaz 1 hafta daha girmeyecekmiş,neyse aradım weblebiyi;onlara ürünümü nasıl ve nezaman yollayacaklarını sordugumda ürünün giriş yaptıgını yarın yollayacaklarını söylediler(2 nisanda)bende urunle ilgili mobiltel(benq turkıye) ile görüştüğümü ve yalan söylememelerini söyledim,üstünede sikayetvara bu durumu yazdım.Hemen cevap yazdılar ve urunumu 2 sinde yolladıklarını beyan ettiler.
Esas komik ve weblebiye yakışmayacak kısım bundan sonra başladı,bende vay be adamlar beni utandırdı diye düşünürken bugun ups kargoyu aradım,urun kargoya verileli 4 gün olduya,ürünün akıbetini sorucam;Ups deki arkadaş merhaba sizin adınıza ne yazıkki weblebi çıkışlı veya herhangi bir firma cıkıslı kargo yok,weblebi.com tedarik edemediği ürünlerinbnde bazen birkaç gün önceden kargoya verildiği bilgisini verip müşterilerini yanıltabılıyor dedi.

Ben 40 milyon ucuz ve 12 taksıt(fınansa) olsun diye kendimi yaktım(hanıma doğumgünü hediyesiydi gelmeyınce bir ton zılgıt yedık) aman siz yakmayın.
Bugun siparişimin 16. günü ve ürün hala kargoya verilmedi,insallah bir üst model çıkana kadar verilir.
Sosyal ağlarda paylaş

weblebi gibi boktan bir site yok,zamanında ekran kartı alacaktım siteden,stokta olmayan ürünü satıp paranı alıyorlar,sonra geri ödeme yapın diyince de yapmıyorlar.Mahkeme kapılarına kadar gidince de hemen ödüyorlar,1.5-2 ay kadar kastım paramı geri alacam diye...

Daha önce de çok tartışmıştık,Weblebi TR'de alışveriş yapılmaması gereken sitelerin başında gelir,ideefixe dışında da hepsi yalan benim gözümde.

ideefixe'de harika bir site,mailini aynı gün cevaplarlar,her türlü bilgiyi verirler,ürünlerin toplanamamışsa kendileri özür maili atar sen sormadan vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aldığım ürünü 1 hafta yollamayınca iptal ettirdim 1 haftadır paranın geri karta yatmasını bekliyorum.

ideefixe ye katılıyorum. Ne zaman bişey alsam yanına muhakkak bişey sıkıştırıyorlar. En jules verne in bi sürü kitabını almıştım, yanında da pinokyo yollamışlar sdfsfd

Ama tam sürümdü güzeldi
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth şikayetvara msg bırak,yatırıyorlar parayı 15 nci günde mutlaka.
Bu arada bugün şaka gibi başka bir olay oldu.Weblebiyi aradım noldu ürünüm kardeşim ups böyle bir gönderi yok diyor dedim,verdikleri cevap tam komediydi"barış bey ürününüzü aras kargo ile yolladık ama yanlışlıkla ups le yolladık diye not düşmüşüz dediler.Ürünümü arasla yollamışlar,hatta kargo seri ve irsaliye no bile verdiler,umuyorum içinden başka bişi çıkmaz da bu heyecan son bulur.Bu arada cumartesi sabah sipariş verdiğim kitabı pazartesi sabah teslim etmeyi başaran h.burada ve idefixeden başka alışveriş yaparsam kessinler biyerimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsiburada ve ideefixe bu isin bir numaralari , tartismasiz.Hepsiburada kendini cok da iyi gelistirdi , web teknolojisi olarak , hersey kategorize edilmis , her bir halt db de tutulup isleniyor guzel gzel =) Ideefixe`de kargo da 0 sorun yasatan , butun kitaplari Sahaflardan bile ucuz oldugu bir yer , daha ne isteyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

www.ereyon.com da kapıda odeme secenegı var .ve fıyatlarıda oldukca cazıp tek eksıgı (ıstanbulda oturan ıcın )merkezın ızmır de olması kargo 2 gunde geldı bana ..
ha bırde ne alırsan al kargo parasını sen oduyorsun dıger yerlere gore gorunustede ucuz olmasının gerekcesı burdan gelıyor sanırım .Faturaya yansıyınca yanı oluyor uc asagı 5 yukarı
Sosyal ağlarda paylaş

ereyondan bende kablo almıştım sorunsuz ama özellıkle cep tel alırken dıkkat etmek lazım ereyonda,grey ithalatta satıyorlar normalde,oyüzden acıklamayı ıyı okumak lazım.bu arada bugun once sıkayetvardan mail geldi,weblebinin yaptıgı acıklamayı yetersız gorup sıkayetımın cozuldugune dair ibraeyı kaldırdılar,hemen peşinden hem aras hemde weblebi aradı ve urunumun bu aksam her halukarda teslım edılecegı garantisi verdi,bende sıkayetvarla gorusup cozuldu ıbaresını yenıden koydurdum.
Sosyal ağlarda paylaş

hepsiburadadanda zamanında benzer şeyler duyuyoduk. en güzeli kapıda ödeme, ereyondan bi ürün sipariş etmiştik gene hediye olarak. e yok gelcek melcek diye oyaladılar 3-4 gün. baktık gelceği yok başka yerden sipariş verip aldık bunlarada yollamayın diye mail attık. 2 gün sonra ereyonunki geldi :) dedik yok biz bunu istemiyoz oldu bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

weblebiden bende alışverş yaptım.bi sorun olmadı.demek ki şans meselesiymiş.
hepsiburada.com dan da bi ton alısveriş yaptım.hiç sorunum olmadı.en güvendiğim site sayılır bakalım ne zaman piyango bana patlayacak.
gerçi ayın 2sinde verdiğim 4 parça ürünün 1 parçasını ertesi gün gönderip göz boyamalar geriye kalan 3 parçayı da bugun kargoya vermeler falan moralimi bozsa da sonucta pek bi zararım olmadı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsiburada eskiden birkaç parçadan oluşan siparişlerimin tamamnını temin edip öyle yollardı. O sisteme kızardım, en son siparişlerimi parça parça yolladılar ki bana en çok lazım olan gelen son teslimat oldu. Bu sisteme daha da kıl oldum.

Yinede hepsiburada'dan şaşmam
Sosyal ağlarda paylaş

hepsiburada eskiden weblebi'den daha kötüydü fakat okuduğum kadarıyla övmeyen yok gibi birşey,bir ara yeniden araştırayım ürünleri :)

weblebi gerçekten çok boktan bir site,bu olaydan önce bende weblebi'den plastik maket vs. alır yapardım.Her 2-3 haftalık sürede maket alırdım bir ara,onlar hiç sorun çıkmamıştı.

Sendit mesela,adamlar ürünü temin etmeden parana ellemiyorlar,buluyorlar,postaya veriyorlar ve o zaman paranızı çektik diye mail atılıyor,support maillerine hemen cevap veriliyor vs. Euro artmasaydı yaklaşık 90 milyonluk 2 sepetim vardı alacaktım dasfsd ahh ahh

ideefixe'de ürünler temin ediline kadar hesabında ürün fiyatı kadar miktarı bloke ediyor,temin edilen ürünlerin fiyatını alıyor.Mesela son şiparişimde The Beach'in Dvd'sini bulamadılar,adamlar özür maili atıp düştüler fiyattan.Yaklaşık 3 iş günü geçikmesi olması dışında hiçbir eksiği yoktu son şiparişimin.Her seferinde güzel eşantiyonlarda koyuyorlar pakete üstelik.

Aynı olay weblebi'de veya çoğu sitede olmuyor işte,adamlar 4-5 günde bir cevap veriyor maillerine,şikayetimvar'a yazmasan sorununu veya mahkemeye vermezsen bu durumlarda adamlar resmen senle dalga geçiyor.Avukata veriyoruz dedim tınlamadılar,en son şikayetvar'a yaz demişti patiden biri,öyle geri yatırdılar parayı...

Weblebi sux arkadaş :)

şu ürün dışarıda,D&R'larda falan 90-100YTL iken;http://www.ideefixe.com/Video/tanim.asp?sid=S8S17HXLX36723CNFL8B burada bu fiyata ise almam başka yerden :)

edit:oha şimdi baktımda hepsiburada'da fiyatları düşürmüş,indie box set aynı fiyatta :) güzel güzel
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Weblebi'den 9 Mayısta WD 500GB Harici HDD sipariş ettim. [hakkaten ucuza aldım ama] Binbir saçmalık ve aksilikle 15 Günde ürün elime anca ulaşabildi. Ürün stokta var gözükmesine karşı sipariş takibinde "Üretici Firmadan bekleniyor" olarak gözüküyor. İlk saçmalık bu. Zaten 2 hafta boyunca beklendi.
1 haftasonunda artık sinirlenip weblebinin her departmanına gündü 3er 5şer mail atmaya başladım. Ne cevap var ne birşey. En sonunda bir düzine tehdit içeren uzunca bir mail hazırlayıp yolladım. Defalarda Müşteri Hizmetlerini aramama rağmen sürekli "hatların dolu olması" ve sözde "diğer müşteriler ile ilgilenmelerinden" bazen 10 bazen 15 hatta en son 17 dakika telefonda bekletildim.
Son telefon görüşmemde Ürünün Gümrükte takıldığını ve 22 Mayısta ellerine geçeceklerini ve derhal kargoya çıkacağını belirttiler.
Neyse 23 MAyıs oldu ürün geldi ama bu defaki saçmalıkta Müşteri Hizmetlerindeki elemanların ve web sitenin belirttiği UPS ile gelceğiydi, bende sürekli UPS'in gerek sitesinden gerekse müşteri hizmetlerinden ürünüm hakkında bilgi almaya çalışmaktaydım. Ancak ürün gözükmüyordu. 23 Mayıs Saat 10:30da Aras Kargo ile geldi.

Ama baya ucuza aldım, neyse :P
Sosyal ağlarda paylaş

weblebinin soyle bi olayi var bir de, bu adamlar deposuz calisiyo. yani bi nevi araci firma gibi adamlar, siz siparisi veriyosunuz, onlar ithalatciya veriyo ve gelince size yolluyo. ama bu herifler cok nadir ithalatciya gore stoklarini duzenliyo, once sizden parayi alip sonra ithalatciyla irtibata geciyolar. ithalat eden sirkettede mal kalmamissa bekliyosunuz yurt disindan gelmesini. hepsiburadanin kendi deposu var ama ondada ayni sey olabiliyo, mesela bir wireless router icin 15 ila 20 gun arasi beklemistim. lafta 3 is gununde kargoya verilir yaziyodu altinda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...