Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kutlu Dogumgunune Cok Az Kaldi

pwnbot

Öne çıkan mesajlar

Buraya inanan inanmayan herkez takılıyor. Nasıl gelipte burada "bilmem şu kadar rekat namazımı kıldım. Şu ibadetlerimi yaptım. Bende bunları veya vaaz veren olmuyorsa, bunlara karşı şeylerde yazılmamalı"

Daha farklı bir örnek verecek olursak.
Paticiği, bir oturma salonu olarak düşünelim. Hepimiz burada sohbet ediyoruz. Bir kısmımız sigara içmiyor, diğer kısımda içiyor.
İçenlerin içmeyenleri rahatsız etmesi normalmi?

Tamam bahsi geçen konularda, fiziki bir zarar verilmiyor olabilir ama bu insanları rahatsız edebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:
Merak ediyordum, paticik garbage yüzünden kapatılırmı diye. Daha önceki benzer bir konudan rahatsız olmuştum. Bu sefer bu merakımı gidermek için, çarşamba günü savcılığa suç duyurusunda bulunacam (bu ve buna benzer konuların adreslerini yazacam :) ). Merak ediyorum sonucu...
Not: Sanıyorumki, savcılığa yapacağınız suç duyurusunda, mahkeme sizi hiç bir şekilde alakadar etmiyor. Yani birşeyleri şikayet ederim sonra uğraşmak zorunda kalırım diye bir şey yok. Gerçi çarşamba öğreniriz :)

Farkındaysanız kimse niye inanmıyorsunuz veya benzeri birşey yazmıyor. Sorulan soru basit "başkalarının inançları ile dalga geçmek ayıp değil mi?"

Herneyse. Burada her zaman buna benzer konular dönüyor.
Cons sanada diyecek birşey yok.

...

Cons said:
şüphesiz ki, biz onu ottan boktan yarattık. onun doğumgünü kutlamayanlar ki maymundan, hatta seamonkeys den aşağıdır.

Cons said:
benim tanrı olmadığıma dair bir kanıt yok okke

lol, yas kac allah askina. sizi mahkemeye vericem falan. ip mizi blocklatip bilgisayarimizi kitletmezsin di mi abi?

Ayip baska, suc baska. Baskalarinin inanclariyla dalga gecmek yasak degildir, boyle bir yasak olamaz zaten. Ha etik olarak cirkindir, bu da vicdani bir olaydir yargi karisamaz buna.

En basitinden, kafama sacma sapan bir maske gecirip sokakta dolassam, insanlar bunla tasak gecse, ben de bunu inancim icin giydigimi soyleyip mahkemeye sikayette bulunsam komik olurdu degil mi? Iste, laik bir devlette bilmemkac milyon insanin inanciyla tek bir insanin inanci yargi kasisinda esittir.

"benim tanrı olmadığıma dair bir kanıt yok okke" bu kelimede neyi sikayet edeceksin? adam tanriyim diyor, kacinci yuzyildayiz da "enel hak" diyeni tasliyoruz allaskina ya.

"şüphesiz ki, biz onu ottan boktan yarattık. onun doğumgünü kutlamayanlar ki maymundan, hatta seamonkeys den aşağıdır."
bunu da dela icin soylemis, herhangi bir dinin adi, kitabi, peygamberi vs gecmiyor. sikayet edebilecek tek insan deladir, o da cidden boyle bir yaradilisa sahip oldugu icin mahkemeden doner basvurusu.

Gunde 5 vakit dininizin propogandasi yayinlaniyo lan 77 bin camiden, her allahin gunu. 3-5 kisi kendi capinda egleniyo diye Islam egemenligi kaybolmaz, merak etme. Partiniz kapatilacak olunca demokrasi, dusunce ozgurlugu; ucu size dokununca hemen baski. okke.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:
Veoh tv ile youtube de arama yapabiliyorduk. Gerçi programın kullanılışı pek rahat değildi.
izlesene diye bir türk sitesindede youtube kullanılarak arama yapılabiliniyordu.
neyse artık sıkıldık kapat/aç. Bu seferki neden hakkındada bir şey söylemedi haberler. GEREKÇE BİLİNMİYOR dendi, komedi.

Bunu youtube'un kapatilmasi icin yazmissin, komedi falan.

Ayni sebeple Paticik'in kapatilmasi icin basvuru yapacak olman cok tatli, kiyamam.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle kapattırcam şöyle yapcam böyle yapcam diye bir yazım yok. Mesajımı komik bir hale getirmek için elinden gelen çabayı göstermişsin, TAKDİR ETTİM!.

Ayrıca (yanılmıyorsam) cons un benzer bir mesajı vardı. Küfür etmedende küfür edilebileceğini öğretmişti bizlere.
Yukardaki yazıları değiştirerek, annen ile ilgili birşeyler söylersem bu küfür etmediğimi veya dalga geçmediğimimi gösterir, yapma lütfen.

Problem tam olarak cons un yazılarıda deil. Bu tür konulara sürekli burada izin veriliyor olması.
Tamam o halde, bende bir konu açayım. Sürekli din ile ilgili şeyler yazayım. Bu şekilde kapatılmadan dururmu sence?
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önceden yaptığımı söylesem? Hiç bir şekildede geri dönen olmadı desem? Eminim tek şikayet edende ben değildim :). çünki konularda rahatsız olduklarını söyleyen insanlar olmuştu.

Mesaj atandan daha fazla şikayet butonuna basıldığını düşünürsek, bir işlem yapılmadığı ortada (butür konular ile ilgili).
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:
Öyle kapattırcam şöyle yapcam böyle yapcam diye bir yazım yok. Mesajımı komik bir hale getirmek için elinden gelen çabayı göstermişsin, TAKDİR ETTİM!.

Ayrıca (yanılmıyorsam) cons un benzer bir mesajı vardı. Küfür etmedende küfür edilebileceğini öğretmişti bizlere.
Yukardaki yazıları değiştirerek, annen ile ilgili birşeyler söylersem bu küfür etmediğimi veya dalga geçmediğimimi gösterir, yapma lütfen.

Problem tam olarak cons un yazılarıda deil. Bu tür konulara sürekli burada izin veriliyor olması.
Tamam o halde, bende bir konu açayım. Sürekli din ile ilgili şeyler yazayım. Bu şekilde kapatılmadan dururmu sence?
Mesajini bi hale getirmedim, bence de komik ama. O laf orcunun degil benimdi, evet ayrica orada dedigim sey "aksinin ispat edilememesiyle birseyin dogru olmadigi"ydi. Kimsenin annesine falan laf etmedim yani, birkac kere okursan anlayabilirsin sanirim kastettigimi.

mi ler ayri yazilir, bi daha olursa mahkemeye vericem. bi ustteki mesajinda da de bitisik ayni sekilde. paticikte boyle seyler gormek istemiyorum, dinime aykiri ve cok rahatsizim nasil boyle seylere izin veriyorlar bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:
Daha önceden yaptığımı söylesem? Hiç bir şekildede geri dönen olmadı desem? Eminim tek şikayet edende ben değildim :). çünki konularda rahatsız olduklarını söyleyen insanlar olmuştu.

Mesaj atandan daha fazla şikayet butonuna basıldığını düşünürsek, bir işlem yapılmadığı ortada (butür konular ile ilgili).
Demek ki bir problem olmadigi dusunulmus, bence bir sorun yok ornegin bu baslikta, admin olsam silmezdim kesinlikle.

Provoke oluyorsan girmezsin kisaca. Tecavuze megilliysen ciplaklar plajina gitmeyecegin gibi, boyle "mahkemeye veririm hede hodo rahatsiz oluyorum" yapacagina, girmezsin, rahatsiz olmazsin. Bizi de gecenin 4:35'inde rahatsiz etmezsin.

Bu baslik Iran Islam Cumhuriyeti sinirlari dahilinde suc teskil edebilir belki, ama TC sinirlarinda etmiyor, uzgunum.
Sosyal ağlarda paylaş

owshit said:
İnsanlar tarih boyunca aynı şeye inanmıştır, yaratıcı güç
-İsteyen buna allah der isteyen osiris der ama esasında aynı şimdi isimler değişsede inanılan varlık hep aynı olucak

nasıl yanı?

sen şimdi Ahsonnutli'i kendi tanrınla birmi tutuyosun?

lütfen şu "bütün dinler aslıda bütündür bütün dinler aynı tanrıya varır" şirinliğinizden vazgecin, cünki cok ama cok aşağılıyıcı bir tavır.

Hayır kim olusunuzki kabul etmediğini yoksaydığınız, yanlış bulduğunuz dinlerin tanrılarını inanclarını başka bir dini başka bir tanrıyı yüceltmek için kücük görüyorsunuz "aslıda bütün dinlerde amac aynı hepsi aynı tanrıya tapıyo aynı yaratıcı güce tapıyo"

BOK TAPIYO!
Powhatan tanrısı Ahone kendisi insanı yaratan tanrıdır, yarattıktan sonra cekip gitmiştir, powhatanlar tapmaz bile kendisine. öleki hikayeleri vardır Ahoneyle bi şaman konuşur, şaman sormaz bile bizi neden yarattın diye.

norse mitolojisinte insanlar ymir dev bi öküzle sevişirken, öküzün kayayı yalaması sonucu kayadan cıkmışlardır. gün gelir bazı tanrılar dev ymiri öldürür etinden kemiğinden dünyayı yapar, norselarda tanrıya manrıya tapmaz öle, arada bi adak verirler oda odine ayıp olmasın diye. Dünyanın sonu geldiğinde herkezle beraber tanrılarda devlerde herşey yok olucaktır, yeni bi düzen başlıycaktır. yanı sizin anlıdığınız bi "yaratılış" "yaratıcı" kavramı yok gördüğün gibi.

daha sayıyımmı?

hayır herkezin inancı tanrısı hisleri dini sizinkine bağlanmıyor, insanın doğasında sizin dininize inanmak yok.

rahat bırakın başkalarının inanclarını.
Sosyal ağlarda paylaş

Anne olayı seninle ilgili değildi. Farklı bir konuda bu şekilde bir örnek verilmişti (konuyu açan için). Sonrada eklenmişti "gördüğün gibi, küfür etmedende küfürü ima edebiliyoruz" denmişti. Burada aynı şeyi görünce yazmak istedim.

Şimdi bu konuda hiç bir şekilde dalga geçilmediğini mi söylüyorsun? Eğer öyle ise, yeniden konuyu okuyup özeleştiri yapacam.

Mahkeme olayı merakım sadece. Bunu gidermek için yapacağım birşey. Ben kapatılsın felan gibi birşey demedim. Sadece rahatsız oldum, rahatsız etmeliyim diye düşündüm. Kaldıki, rahatsız edecek bir konu değilse zaten herhangi bir şekilde uyarı bile almaz değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Vakitsizlikten okuyamıyorum şuan (pc başındaki işlerimi halledip, yatmayı düşünüyorum.). Ama emin ol, yarın okuyup, hatalıysam özeleştiri yapacam.
Açıkcası öyle olmasınıda umarım. Sohbet ettiğim insanların başkalarının inançları ile dalga geçmesi hoş olmaz.
Neyse. yarın okurum. iyi sabahlar size.

Konununda yedeğini aldım. Ne olur ne olmaz, konu bir şekilde ileri gidip silinirse diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...