Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

lanet sivilce

shuTdoWnX

Öne çıkan mesajlar

benm vaktı zamanında cok olmasada vardı adını unuttum roccatune muydu neydı ole bişeylerdi. 4 ay kullandm 4 ay boyunca hayatım karardı ama sonrasında cok cok azalma gördüm elle sayılabılır duruma dusmustu yanı. tum vcudmndakiler. sonra, bişeyciiik kalmadı. hala daha yok 1 tane bile gerçi voys beddua edince 1-2 tane cıkıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:
Riverwind said:
roaccutane(tu)

böbrek (td)
karaciğer (td)
bilimum organlar (td)

henüz tam olarak zararsızlığı kanıtlanamamış kimyasallar ::o
her bünyede farklı etki veren kimyasallar ::o

sivilce ilacının psikolojik etkisi :S
intihar edenler, depresyone girenler :S

kol gibi ilaç fiyatı >:D<
türkiye nin dış ticaret açığını artırıcı etki >:D<

ve giden sivilceler, bu mudur yani?

bilmeden konuşmayalım pls.

3 sene önce kullandım 5 ay. geçtıgımız aylarda da 6 ay daha 60mg /gün kullandım.

karaciğer ve tam kan değerlerinde bir değişme olmadı. ara sıra biliburinler değişiyordu o kadar.

dudak ve vücut kuruması en büyük yan etkisi diyebiliriz.hatta dil e bile etkisi var zaman zaman yediklerimden tat alamıyordum. saçlarda çok kuruyor 1 ay şampuansız yıkadığımı biliyorm.

onun dışında depresyon yapıyormu bilmem son ayda biraz değişiklik olmuştu.

kısacası sivilceliyseniz, vücut çok yağlıysa kullanın yani değer bence. böyle paranoyalara kapılıp ilerde yüzünüzde filan sivilce izi kalıcağına kullanın derim.
52 ytl 20mg lıgı. 7 ytl katılım payı var ssk da.
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:
en azından önce alternatif tıbbı falan denemen, sonra ilaca geçmen mantıklı olur.

bende de sivilce problemi vardı, en çok olduğu dönemde doktora gittim, direkt roacc. yazdı. bir sürü kontrol, her ay karaciğer fonksiyon testi falan istedi, bir de bana kağıt imzalatmaya kalktı "ilacı kendi isteğimle kullanıyorum bi durum olursa dohtor sorumlu değil" diye. e direkt reddettim. alternatife yöneldim, daha az şimdi. en azından hiç bir riskim yok, her ay teste girmem gerekmiyor.

ayrıca roacc. kullanılan vakaların büyük bir kısmında kısa bir süre sonra tekrar eder sivilceler.

abi oha doktormusun sen böyle bir şey söyleyebiliyorsun. kaç tane hasta tedavi ettinde onlarda sorunlar tekrarladı. dozu tamamlarsan bir daha kolay kolay sivilce filan çıkmaz. kaç kişide gördüm, ayrıca bu ilacın duacısı bir çok insan var. ben kist için kullandım koca kisti yok etti resmen.

bu arada eroin olayıda doğru. eroinmi kullanıyorsun dıyordu bızım burdaki keşler. dudaklar kuruyormus sanırım ondada.
Sosyal ağlarda paylaş

ilaç sivilcelere iyi gelmiyor demedim dikkat edersen. soruna kesin ve net bir çözüm (her ne kadar bazı vakalarda sonra tekrarlasa da) ama ben o riskleri almak istemedim. sadece muhtemel etkilerinden sözettim.

he bi de doktor falan değilim. dediğim gibi, ben de doktora gittim, bu ilacı kullanmamı istedi ve araştırdım. her türlü kaynaktan. duyduklarımı yazdım direkt. bazılarında tekrarlamış mesela. bazıları karaciğer testlerinin kötü çıkmasından ilacı kullanmayı durdurmak zorunda kalmış. kimisi ruhsal problemler yaşamış.

ilaç herkeste aynı sonucu vermeyebilir tabii. kiminde hiç yan etki göstermez kiminde ilacı bırakmak zorunda kalır adam.

fakat BEN sivilce için vucudun dengesini bozacak kadar güçlü bu ilacı almak istemedim.

he doktora sorarsak, yanlış hatırlamıyorsam türkiye gazetesi hastanesi cildiye doktoru yazmıştı, adam "al şurayı imzala yan etkisi falan yok iki krem vericem dudaana sürücen kan ver bakıcaz test yapıcaz" dedi bana. zira sivilcelerin geçmesi doktoru başarılı kılacak, sen ruhsal problemler mi yaşamıssın kötü mü etkilemiş orası seni ilgilendiriyo. maalesef böyle doktorlar var.

özellikle yaşanmışlıkları okumanızı öneririm. dediğim gibi, en ağır vakalarda bile mucize yaratmış, internette onlarca before/after resimi bulabilirsiniz. ama riskler.. bilmiyorum.

aramızda kullanmayı düşünen varsa, biraz araştırsın, iyicene ölçsün tartsın derim ben.

roche den roaccutane hakkında bilgiler
sosyomat ta roaccutane yaşanmışlıkları
revir.net te doktor tarafından yanıtlanmış sorular
wikipedia da roaccutane etken maddesi isotretinoinin bilimsel açıklaması
ekşi sözlük yaşanmışlıkları
uludağ sözlük roaccutane yaşanmışlıkları
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...