Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dual wield icin hangi class?

BLaXx

Öne çıkan mesajlar

selamlar, uzun zaman sonra tekrar L2 ortamlarina bakmak istedim, ve bir acc actim kendime, dun aksam soyle bir bakma imkanim oldu,

ancak oyun anlaminda baya bir noob durumdayim :)

simdi oncelikli sorum sudur;
dual wield (ayni anda iki kilic kullanma) olayini gerceklestirebilen, iki irk var sanirim guzel olan, biri human lar biri,darkelf ler. yani en azindan benim begendigim,

soru ise su, mesela darkelf i sectigimde, ne zaman cift kilic kullanabilir hale gelicem? illa top level mi olmak gerek?

birde oyunda faction olayi varmi yoksa, darkelfler ile humanlar veya orclar kardes kardes takiliyormu?
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba

Dual Sword kullanabilmen için aslında bir ırk yada class ayırımı yok Lineage2 de.Aynı Şekilde lvl ayırımı da yok gibi. Lvl 20 den sonra yani D Grade itemleri kullanabildikten sonra D Grade Dual Sw de kullanabilirsin.
Bu durumda bahsetmiş olduğun 2 class ın farkı ise Dual SW skillerinin bulunmasıdır. Bunlar da 2. Classı seçtikten sonra yani lvl 40 dan sonra açılıyorlar. (Gladiator, Blade Dancer)

Aynı şekilde Irk lar arası düşmanlık da yok. Yani oyunda herkez biribirini sevebilir de dövebilirde. Guild ler karışık ırklardan oluşabilir. (ki oluşmalı da. Irklar arası farklı classlar ve görevlerden dolayı )
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar
Hoş geldin :)-D

Öncelikle oyunda dualsword masterysi olan seninde dediğin gibi human-gladiator ile darkelf-bladedancer.
Şimdi oyunu oynadıkça farklı ırkları gözlemledikçe hangi ırkı sevip oynayacağına karar vericeksin.
d grade(lvl 20 ) olduktan sonra 2 kılıç silahları kullanmaya başlarsın.
C grade(lvl 40 ) olduğunda ise mastery geliyor. mastery olması sana pattack anlamında biraz daha fazla damage felan veriyor.

oyunda herkes herkesle takılır.
Aslına bakarsan zaten tüm son updateler oyunu dahada geliştirmek için yapıldı. Tüm geliştirmeler ve nerfler daha çok party ve bir arada oynamayı artırmak adına yapılıyor.

PVP için dualsword class düşünüyorsan gladiator derim tek geçerim.Ama ork tyrant da dual fist kullanıyor vede epey iddialıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada benim main class swordsinger lvl 77 ye kadar dual kılıc ile oynadım,, subclass hawkeye lvl 61 e kadar aynı dual kılıcla oynadım :D:D ama dual kılıc skilleri yok tabiki sadece hosuma gittigi icin oynuyordum :D yani hic bi artısı yoktu :D

gladyator ve blade dancer se dual kılıc olmazsa skilllerini yapamaz
Sosyal ağlarda paylaş

Party bazlı bir oyun olduğundan dolayı bence BD oynamak en mantıklısı. Solo da takılabilirsin Party ler de çok rahat yer bulabilirsin. Gladi tamamen solo bir char ama Buff bulamadıktan sonra ne işe yarar ki :D

Hasanım İzmirdeyim ben. Buralara yolun düşerse kapım herzaman açık sana Bu arada Lazo ne alemde? İcq da da göremiyorum artık onu. Denk gelirsen selam söyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Timur hocam saygılar :D ICQ donemi bitti artık, yeni nesil MSN cılgınlıgı :D:D pm atarım msn adreslerimzi.Arada eski gunleri yad ediyoruz hocam,hatırlarmısın taa closed betada beraber oynamıstık :D party yapmıstık :D
insallah gelmeyi cok istiyorum izmirli arkadaslar surekli cagırıyor ama biraz yogunum bu aralar :D tekrardan saygılar hurmetler
Sosyal ağlarda paylaş

"aslan"ım nasıl onutabilirim ki ? Talking island dan GLudine geçmiştim. Ana karanın büyüsündeyken bide seni gördüm orda. Beraber Agony ye gitmiştik sanırım. Ozaman "party " nasıl kurulur bilmezdim :) off ne günlerdi yahuu.
Walla çok zamansız bıraktım l2 yi . Tamda seninle tekrardan beraber oynayacağımız günlerde bıraktık.
Sosyal ağlarda paylaş

BD söylendiği gibi hızlı yükselir bol party bulur hiç yanlız kalmaz bol bol arkadaş edindirir ama şunu gözden kaçırmamak gerek sonuçta tek başına pvp de ayakta kalması zor, bir support klass nede olsa. Tabi bu sizin ne beklentide olduğunuza bağlı. Benim için no problem muhabbet önemli diyorsanız bd en iyisi. Birde son yenilikle sublarınız main klasa sub setifika veriyor yani main klasınıza ekstra skiller ekliyor. Ben şahsen mainimin bir pvp klassi olmasini ve yaptığım sublarla güçlendrimeyi isterim ki öyle zaten :) Bu arada level yaparken buff desteğin varsa BD nin solosu gladyden iyidir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 57 ye kadar kadar bir female soulbraker kasmışlığım var. Female diye belirtiyorum çünkü diğer ırklardan farklı olarak male ve female statları farklı kamaellerde. Female in dex olayı biraz daha fazla diğerinden eğer yanlış hatırlamıyorsam. Speed, critic rate(focus silahla bufflı ve danslarla beraber korkunç bi kritic rate i var)beyaz elften bile yüksek ancak str den dolayi p atac düşük tabi. Olayı criticle ve magic ataclarla kotarıyor. Spelleri dark attac üzerine kurulu ve rapier değilde mage silahı kullanacak olursan verdiği damageler hiçte yabana atılacak gibi değil. Çok enteresan skilleri var. Bütün partye pp nin holy weapon buffı gibi dark wep buffı verebiliyor. Pvp sırasında baktığın doğrultuda 8-10 m kadar ileriye teleport olabiliyor ( bu çok eğlenceli adamın bi anda arkasına geçiyosun ve daggerların mortal skilleri gibi skilleri yedirme imkanın olabiliyo:D). Rakibin bufflarını çalabiliyor(buda çok eğlenceli karşındaki adamın ilk sıralarda çok hayati buffları varsa onları cukka ediyosun:D denedim ben ve o levelde ilk 3 sırayı çalabiliyordu ) Daha sonra ne gibi skiller geliyor pek bilmiyorum dediğim gibi 57 ye kadar bi fantazi yapiim dedim sonra tabiki asıl göz ağrımla ilgilenmem gerekti bıraktım. Diğer kamael klaslarıda ilginç. Pek bilmesemde berserker in rakibine uzaktan flashvari:) bir atakla anında yanında bitip stun koymasını yada arbelesterin sürekli aoe hate atan kendisinin aynı bir imajını çıkartmasını ve traplarını sayabilirim. Defens olarak zayıflar tabi ve çok seri oynanması gereken bir ırk.
Sosyal ağlarda paylaş

guru ile ari(namı diger arthed) hocam ozledik sizi nerelerdesiniz ^^ oynamasınız da arada ses verin hocam
oyun 2004 deki haliyle pek alakalı degil gibi bi suru sey degistirdiler,ciftcilik bile var hocam :D sabah aksam tohum ekiyorsun :D

Sizin(bizim) zamanınızda kestigin mob 400-500 exp verirken simdiaynı mob 2k-3k exp veriyor,bak bizim arkadaslar lvl 1 den lvl 77 ye 2 ay olmadan ulastılar
open beta acıldıgında adamın biri 2 gunde lvl 40 yaptı olay olmustu, ncsoft adamla ropartaj yapmıstı :D:D simdi bi gunde tum questleri bile yapıp lvl 40+ oluyosun :D

bide artık solo olayı yok :D party yapmak lazım ileriki lvllerde :D
nerdeyse oyunun sadece adı aynı kaldı hersey degisti , bir suru class,buffs,skill,item mekan ,action eklendi
Eskiden Cruma tower vardı birde death pass :D

tavsiyem bi free server bul orda biraz oyna ,hosuna giderse orjinale basla :D yoksa free serverde de oynama saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

free serverlar hic sarmadiki beni, prelude zamani bile free server vardi girmemle cikmam bir olmustu. :) retail serverin tadini asla alamiyorsun, o bambaska oluyor.

Edit: gaza geldim actim account tekrar, Teon dasiniz sanirim benimde orda bir ara charim vardi 50 kusurlerde galiba yalnis hatirlamiyorsam artik bakarim ona gore mesaj ataarim size :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...