Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Archmage in high arcana olayı

Solonor

Öne çıkan mesajlar

Fr Campaign deki Archmage(acm) prestige classını anlamakta biraz sorun çekiyorum.Bu high arcanalar şey gibi mi mesela hepsini biliyorum ama günün başında acm lvl ım kadar high arcana yı büyü seçer gibi seçiyorum. Yoksa her level atladığımda bir high arcana seçiyorum ve onu yapabiliyorum sadece.[signature][hline]Don't Cause any Trouble.
TTnet yetkilisi Owner Ravenloft'un "net ne zaman gelicek" sorusuna cevap olarak demiş ki:

Beyfendi elimizden gelen bişi yok. Tüm yurt'ta bu böyle.
Sypro, 02 January 2004 23:30 tarihinde demiş ki:
alayinizi operek uyandirayim..
Sosyal ağlarda paylaş

Her Acm lvl'ında 1 tane seçiyorsun. Bir büyü slotunu elemine ediyor ve daha yüksek bir lvl büyü almanı sağlıyor. Yanlış hatırlamıyorsam zaten normal büyücülerin üzerindeki sırlara erişmenin yoldu diye geçiyor. Ama daha fazla ayrıntı için Magic of Faerune'a bakmak lazım.[signature][hline]"And lastly there is the oldest and deepest desire. The Great escape, the escape from Death."
J.R.R.TOLKIEN
Sosyal ağlarda paylaş

metamagic featleri gibi düşün onların çoğunu. ama metamagic featlerinden farklı olarak bunları prepare etmen gerekmiyo. ayrıca sorcerer'ın metamagic featlerini kullanırken olduğu gibi full round action da harcamıyosun.

diğerleri de zaten gayet açık. arcane power redwizardlarda ve elemental savantlarda olduğu gibi çalışıyo. ama bütün schoollar için geçerli. spell-like ability de spell-like ability işte...

slot kapama olayını anlamamış da olabilirsin. yeni level atladığında high arcanayı aldığında orda belirtilen bi büyü slotunu permanent olarak siliyosun. o slotun gücünü de high arcananın gücünü sağlamak için kullanmış oluyosun.

son olarak archmagelerin revised halleri DMG v 3.5 de var... magic of faerunda archmagelerle ilgili bişey olduğunu hatırlamıyorum...[signature][hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

spell power olayını değiştirmişler. +1 +1 diye artıyo sadece. clarificationlar var. yani eski archmagede çok net olmayan şeyler 3.5 ed. stili netleştirilmiş. onun dışında pek bi değişiklik yok.[signature][hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

sağolun beyler anladım.[signature][hline]Don't Cause any Trouble.
TTnet yetkilisi Owner Ravenloft'un "net ne zaman gelicek" sorusuna cevap olarak demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

of spell like ability olarak finger of death atarsam vay be. :)[signature][hline]Don't Cause any Trouble.

Sosyal ağlarda paylaş

bi de spell power +1,2 falan alınabiliyo galba ama çakışıyo mu ya o red wizardın spell powerıyla tam anlamadım o kısmı da.[signature][hline]Don't Cause any Trouble.

Sosyal ağlarda paylaş

çakışmıyo...[signature][hline]Trust hurts, betrayel kills...
İn the Name of God, impure souls of The Living Dead shall be Banished into eternal Damnation. Amen.

Aket-Atum, 18 August 2003 16:54 tarihinde demiş ki:
ayrıca benim adım thomas disease bana komaz
Bonus 18 August 2003 18:36 tarihinde demiş ki:
İleriki levıllarda summon maganda, summon yeniçeri gibi büyülerde geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

spell-like ability olarak saldırı büyüsü tarzı şeyler almak çok akıllıca diil. günde 2 kere yapma ihtimalinin yüksek olduğu utility büyüleri almak daha mantıklı ;)

misal teleport without error. neden? çünkü verbal/somatic/material componetleri olmadan teleport etmek hayat kurtarır. Bi tarrasque tarafından bütün bütün yutulduğunuzu (swallow whole :-p) düşünün. ;)

ya da daha iyisi shape change. aynı tarrasque'ın içindeyken tarrasque'a dönüşmek hoş olabilir :D

bir başka alternatif planeshift.

anladınız işte... :)[signature][hline]You figure a sword and a
bunch of spells make you
tough? It ain't
what you got
that counts, berk.
It's
what you know.
-Fairven, a cipher
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman ya spell power ya da spell like ability olarak bişeyler almak akıllıca olablir. Neyse yaz gelsin de alırız bişeyler daha çok var.[signature][hline]Don't Cause any Trouble.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...