Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Birkaç Soru

Dddbb

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
ya ben feluya merak saldım bu aralar. gidip bi araştırym geziiym istiom ama korkuyom kescekler itemlerim gitcek felan die. feluda insur işe yarıor mu ? yani itemlerime bi şey olmaz deil mi ? peki ölünce ne kaybedicem ? bi de şeyi çok merak ettim pk olunca tramela gidebilecekmiyim. yani pk olunca evime vendoruma felan gidebilir miym? kaç adam kesişte pk olunuyor? pk lıktan nasıl kurtulunuyor? bi de felu da enerji vortex felan attım mı player lara dalıo mu ?
faction işini zaten hiç bilmiom şuanlık bunları bilsem yeter onuda sonra örenirim...
Sosyal ağlarda paylaş

Insure heryerde işe yarar.Insurelediğin itemları paran bitmediği sürece kaybetmezsin.Auto Renew açmayı unutma yalnız.Öldüğünde itemların otomatik tekrar insurelansın.

Pk olursan felluca dışında hiçbiyere gidemezsin.5 defa murder count alırsan pk olursun.Tekrar mavi olman için 5 mc(murder count) nin altına düşmen gerek.1 mc de yanlış hatırlamıyorsam 40 saatte düşüyor.Yani 8 mc in var diyelim 160 saat beklersen anca mavi olabiliyorsun.Gördüğün gibi zor bi durum yani pk olcaksan iyice düşün derim geri dönüşün zor olur.Karakterinde güçlü olmalı.

Enegry vortex olayına gelince oda şöyle çalışıyor.Mavisin diyelim vortex attığında yaratıklara gittiği gibi pk lara ve crimlere de saldırabiliyor.Fakat mavilere saldırmaz.
Pk oldun diyelim o zamanda partin ve guildin dışındaki her player veya yaratığa saldırabilir.Mavisi pk sı farketmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Rica ederim.Aklına geldikçe sorabilirsin çekinme yani :)

Faction baya geniş bi sistem.Olayın özünde pvp var tabii ki fakat onun yanında şehir almalar falan da var onlara girmicem ama.
4 tane faction var.
* Council of Mages
* Minax
* Shadowlords
* True Britannians
Girmek için faction stonelara gidiceksin.Hepsinin stoneları farklı yerlerde.
Council of mages magicnia da
Minax ınki destard ın olduğu dağın arka kısmında
Shadowlords yew moongate in doğusunda harabeler var orda.
True brit stone da british castle ın girişinde.
Tabii bunlar fellucada.
İstediğin bi tanesine girebilirsin.Girdikten sonra diğer factionlardaki playerları turuncu görüceksin.Onlarda seni tabii.Birbirinize düşman oluyorsunuz.Ve şehir içindede savaşabilirsiniz.Ancak faction sadece felluca da geçerli.Trammel ve diğer world lerde güvendesin.Karşı factiondan biri tarafından öldürülürsen geçici olarak skillerin düşüyor.Yarım saat falandı sanırım.

Yalnız eğer giripte factiona çıkmak istersen 3 gün süren var.Yeni pub la beraber 3 gün sonunda çıkabilirsin yani.Çıkıyım dediğin an çıkamıyorsun:)

Özü bu olayın.Faction vendorları,faction robeları,financemaster ,sherifflik faction atları falan var onları anlatmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi guildde değilsen tek başınada factiona girebilirsin.Fakat guilddeysen giremezsin.Yalnızca guildmaster girebilir.Guildmasterın factiona girerse otomatik olarak tüm guild de factiona girmiş oluyor.

Guild warda ise bi guild diğer guilde savaş açtımı karşı tarafında kabul etmesi gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
eskiden binek tamelerken subdue yapıyorduk sonra tameliyorduk. şimdiyse sürekli kızgın gözüküyor. subdue yapamıyoruz. 50 deneyişte 1 tane felan tamelemeye başlıo ondada failed oluo.
nerde yanlış yapıyoruz ? mare tamelerken oluo başka bi şey denemedik henüz. canını ne kadar azaltsakta subdue olmuo. lütfen acil yardım ....
müzik aletleri felan mı lasım biz eskiden sadece canını azaltıp tameliyebiliyorduk.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Acid Proof Rope(kahverengi bir halat , vendorlarda bulabilirsin) ortalama 4k ya satılıyor veya carpanter charın varsa recipe ile öğrenip yapma şansın var...Bununla giriyorsun Palace of Paroxysmus'a...

Daha önce hiç kesmedim Paroxysmus , çünkü tek başıma takılırım ben ama ML dungeonları tek takılınacak yerler değil , genelde guild halinde girip çıkıyorlar bu mekanlara , gerçekten çok zorlu yerler...
Eğer sağlam bir tayfanız varsa tavsiye edebilirim :)

Paraxysmus a ulaşmak için galiba bossları kesmen gerekiyor daha sonra acid gölünden teleport olarak Paraxysmus un alanına ulaşıyorsun...Daha önce hiç kesmedim ama öyle biliyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sakın herhangi bi tameable hayvanla gitme.Ne atla nede dragon gibi şeylerle.Çünkü tek vuruşta hayvanlarını öldürür ve hp si kaç olursa olsun öldürdüğü an kendi hp sini tamamen doldurur.Ethereal binekleri kullanabilirsin bu arada.

Çıkartmak için de acid proof rope la öncelikle palace of Paroxysmus a gidiceksin.(Rune librarylerden runeunu bulabilirsin).Acid proof rope da bonjo nun dediklerine ek olarak dungeon girişindeki vendordan 10k karşılığında alabilirsin. Dungeona girdikten sonra 'Corrosive Slime' leri keserek 3 tane küçük anahtarı toplıcaksın(skull,torso,legs).Ardından haritanın sol alt köşesinde Putrefieri kesiceksin(Yeşil renkli bi named balron).Ondan da anahtar çıkıcak (ki her kesişinde çıkmayabilir bikaç kez kesmen gerekebilir).Sonra tüm topladığın anahtarları dungeonun sağ tarafındaki kazana koycaksın.Ve çantanda 3 tane cisim belircek.Bu itemlara çift tıklayıp party inle birlikte Chief in yanına teleport olucan:)
Sosyal ağlarda paylaş

Paroxysmus bana bi kere vurdu diyelim altımdaki bineğim mi ölüo ?
Peki herhangi bi şey öldürmesi hp sinin dolmasına neden olur mu ?
yani leverant, player, enerji vorty öldürürsede dolar mı hpsi ?

uzaktan büyü atıo mu ? atıyosa güçlü mü büyüleri ?
( ortalama resistim 60-65 )
yakından nasıl vuruo ?? yanıma ışınlanır mı ?? ama çevresi boş olcak de mi ?

Oraya ışınlanınca partyden çıkalım mı ? yani item düşme olasılıını olumsuz yönde etkiler mi party ?

Paroxysmus daha önce kestiyseniz yani gücü hangi canavara yakın ?? mesela Dark Father'dan daha mı güçlü ?

Ve 4 anahtar demişsin, 5 anahtar diye mi ne okumuştum bi yerdede. O anahtarları düşüreceğim canavarlar çok zorlumu çevredeki canavarlar felan çok mu fazla hemen doğuyalar mı ?

Crimson önlüğünden düşürmeği çok istiyorum, düşme olasılıı nasıl? 1-2 kesişte düşer mi ?

bi de son bi soru ? hp reganirasyonu çok yüksek mi kendini heallıo mu ? yani can doldurma hızına yetişiriz de mi :d
herhalde saatler sürer kesmek...
Sosyal ağlarda paylaş

Yok sana bikere vurdu altındaki binek direk ölmüyor.Diyelimki hp sini yarıya getirdin Paroxysmus un.Sonra bi hata yaptın ve öldün.Atına saldırır ve bütün hp sini fuller.Büyük risk yani kesinlikle ölmem diyorsan bin tabi atına ama ilk defa giden biri için zor gözüküyor:)Ha bu arada söylemeyi unutmuşum sadece tame hayvanlar değil summonlarda dahil buna.Energy Vortex vb.

Büyü atmıyor ama area olarak bütün herkese lethal poison atıyor.Sana tavsiyem partinizden biri sürekli grt cure atmaya çalışsın size yardımcı olmak için.
Yanına ışınlanmakla uğraşmaz direk seni yanına çeker:)

Parti den çıkabilirsiniz özellikle luck ı yüksek olan bi arkadaşınız varsa luckı paylaşmamış olursunuz.

Dark father dan çok çok çok daha güçlü.Hp açısındanda dmg açısındanda.Df nin resistleri 10 larda 20 lerdeyken bunun fire dışında hepsi çok yüksek.Fire da 45-55 civarında oluyor.Özellikle phy resisti fazla.80-90 civarı.Üstelik hp side 90-100 binlerde.(Df ninki 30 bindir)

Yanlış hatırlıyorsun:) 4 anahtara ihtiyacın var.Corrosive Slime ler güçlü değil fakat Putrefier i keserken dikkatli olmanızı tavsiye ederim:)

Özellikle crimson için peerless kasıyorsan Paroxysmus la kasmanı tavsiye etmem.Lady Melisande veya Monstrous Interred Grizzlein çok daha güçsüz peerlesslar.Daha rahat kesebilirsiniz bunları.Crimson işi şansına bağlı.Fakat öyle kolay değil düşmesi.En son biz 8-10 tane melisande kestik halen düşmüş değil.Ama tabi sonuçta şans.Giripte 1 kesişte düşüren şanslı kişiler de oluyo:)

Kendini healliyemiyor çünkü magery si yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...