Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sawyer Beyaz Show'da ama...

Brigand

Öne çıkan mesajlar

Şebnem canlı performans yaptı bol bol hatta beyazın programında şarkıya ayrılan en uzun surelerden biriydi 6-7 şarkı falan söyledi konser havasında.

Amam adam zaten kısa sure geldiği için araya şarkı koymadılar.

Bu arada çevirmenin kötü olduğunu anlıcak kadar ingilizce bilenler zaten kendileri dinleyip anladığından "IN A DRESS" ingilizcesi olmuyana farketmiyeceğinden sanırsam böyle iğrenç çevirmenler ile devam ediyorlar şova.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten kimse kadın niye bu kadar kötü ingilizce konuşuyor demedi, kötü konuşmasına rağmen nasıl bir cesaretle programa kendini atıyor. Eğer tercuman yoksa bu ilk olarak KanalD'nin ayıbıdır, son dkda sattıysa Magnum'un ayıbıdır; bu adam bütün gün kimseyle konuşmadı mı sette, programada katılsın Magnum'un tercumanı. Yok eğer kadın araya gönül ve rütbe koyup çıktıysada bizim söylediklerimiz az bile kalır.(Yapımcı olarak görünüyor ekipte ama bir tercuman bile ayarlamamış. Yani görevlerini yerine getirmiyor.) Bu koşullar altında hem o programa çıkıp hemde yarım yamalak çevirirsen millet seninle dalga geçer. Şu olayın benim gözümde Fatih Terim ingilizcesinden farkı yoktur; evet çat pat derdini anlattı fakat adı TALK Show olan bir programı bu çat pat ne kadar kesmektedir?

Başta anlıyan zaten anlıyor demiştim. Tercuman kötü olsada farketmez diye düşünüyordum. Fakat bu kadın savunuluyorsa kimse birşey anlamamış. Torpil, tanıdık olayları artık duvarları aşmıştır efendim!

Edit: imla
Sosyal ağlarda paylaş

valla programa katılmasını sağlayacak adam (o kadın yerine) ben olsam ben de gider otururdum oraya. hiç kusura bakmasın kimse. ha ingilizcem daha iyi olduğundan ve çeviri falan da yaptığımdan dolayı sonuç nispeten daha iyi olurdu.

ama hayatımda bir kere şans geçince kaçırmam ;D

doğrudur yanlıştır o ayrı. "bana göre havlu, onlara göre fil" der deparı basarak kaçarım
Sosyal ağlarda paylaş

öyle super ingilizce gerektircek bir diyalog geçmedi ki
bir tek sawyer, beyaz'a pretty dedikten sonra dress giydirmesi atlandı o kadar
anında çeviri yapmak zor bişey, konuşması bittikten sonra biraz lag da olsa çevirdi, cümleleri kısa tuttu, tam anlamı vermekle uğraşmadı ama ne dediği anlaşıldı yani adamın
hatta sadece çevirmekle kalmayıp kendi soru sorması, muhabete girmesi iyi bile oldu değişik bişeydi, gerçi bazı yerlerde baymadı deil herşeye atladı filan hurleye anca yetcek lokumu açtırcaktı zorla, sawyer engel oldu, tabi adamı görünce beyin fonksiyonlarında bazı dalgalanmalar olmuştur kolay değil
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
valla programa katılmasını sağlayacak adam (o kadın yerine) ben olsam ben de gider otururdum oraya. hiç kusura bakmasın kimse. ha ingilizcem daha iyi olduğundan ve çeviri falan da yaptığımdan dolayı sonuç nispeten daha iyi olurdu.

ama hayatımda bir kere şans geçince kaçırmam ;D

doğrudur yanlıştır o ayrı. "bana göre havlu, onlara göre fil" der deparı basarak kaçarım

:D Abi zaten olay profesyonellik. Beyaz show'un çok amator bir ruhu var. Yanlış anlaşılmasın ben her hafta takip etmeye çalışıyorum ve çok eğlenceli buluyorum. Fakat amatör gibi davranıp sahneye kendini atarsan, bilgi eksikliğinden saçmalarsan sonuçlarınada katlanırsın. Sadece yapımcı için söylemiyorum Sayid -> Seyid, Locke -> Luke: Diziyi izlemek zorunda değilsin sen orda sunucu olarak genel bir bilgiye sahip olsan aktor/aktrist karşısında yeterlidir. Sana soruların hazır gelir onları yapıştırırsın gidersin. Ama eğer sen işi bir adım ileriye götürüp hediyeler ile şoparıcaksan ( Bence çok başarılıydı. Hurley'e lokum, Sayid'e tesbih. :)) en azından karakterleri öğrenmen gerekir. Ne kadar eğlence sektorude olsa iş iştir.

Youtube'da bir görüntü var mesela David Letterman'a Evangeline Lilly çıkmış. Letterman belli ki diziyi izlemiyor. Sorularını ve tavrınıda ona göre kuruyor. Mesela bu programa Tarkan çıksa ve bu program için varsayalım ki ingilizceyi unutsa. Zannetmiyorum ki yapım ekibinden bir bayan AAAAA Tarkan var ne olur ben çıkıyım desin. Yada Tarkan Letterman sende çakalmışsın hea! dediğinde çakal ne demek ki? diye sorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm letterman'da, hilmi abini kahvesinde de tarkan'a çıkmam ama şebnem dönmez çıkarsa işte.. adamı bile koltuğundan ederim! zarfa koyar, malatya pötürgeye yollarım, harbi letterman olur! (pause, wait for applause)

ehah.. ÖHÖM!.. beyazın ingilizce bilmemesi pek bi komedi ama senelerden beri kendini geliştirememiş, aynı hareketleri yapan bi adam. dün program daha başlamadan geyiğini yapıyorduk; zamanında sezyum'da ya da hafif.org'da sanıyorum bi yazı vardı. kısaca "beyaz senelerdir aynı adam. türk aile yapısına çok uygun, çoğunlukla apolitik, ne kokar ne bulaşır, kız konuk alır onun üzerinden espri yapar, standart komikliklerini yapar ancak spontane de hızlı değildir, komik olamaz. hep tekrarlarda" tarzı bir yazıydı. haklı da yazan arkadaş.. senin esas adamın daha baştan 1-0geride başlıyor programa.. kafadan eksik kalıyorsun yani. diğer yandan amatörlük sıcak bir ortam yaratıyor. ve ayrıca ben denilenleri anladım, anlayanlar da anlamayanlara anlatır artık bi şekilde (hoca hesabıı) pek bi eğlendim o salaklıklarda. hele tercümanın "ayyhh çok şeker!" çıkışı bombaydı..

netekim eğlenceliydi. simultane tercüman olsaydı bu farklı tadı alamayacaktık mesela.. yok ben nefret ettim diyorsanız ise işte simultane tercümanların değerini gösteren ibret dolu bir yayın örneği idi! diyeyim. onu yiyin..

amca pek bi dost canlıymış yalnız. bravo!
Sosyal ağlarda paylaş

@aquila

Evet orda promosyon amaçlı katılım var. Ben örneği profesyonelik açısından verdim yoksa. Letterman ile beyaz show karşılaltırmak gibi bir niyetim yok.

@dasaa

:D Abi senin yapımcı olmaman için dua ediyorum :P Her programa çıkıcak gibisin. :)
İşte amator ortam eğlenceli oluyor benim buna itirazım yok.Bende eğlendim dünkü programda. Ama oluşan salaklıklara gülüp bunlarla eğlenirken gelip biri bunu savunursa bana ters geliyor. :P
Sosyal ağlarda paylaş

yok lam her program değil. sadece şebnem dönmez çıkarsa, mariah carey çıkarsa, nicole sherzinger çıkarsa, kim kardashian çıkarsa, Scarlett Johansson çıkarsa, Monica Bellucci çıkarsa, Liv Tyler çıkarsa, Kelly Brook çıkarsa...

bi de rıdvan dilmen falan işte..

ama dert etmeyin. çok güzel konuşurum, dile hakimim, ayrıca köylü milletin efendisidir!
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır dokunsunda madem karizmayı çiziceksin. Öp kokla birşey yap yane. Dusunsene sen yolda Evangeline Lilly ile karşılaşıyorsun diorsun Resim, öpücük opsiyonların arasında. Pardon Evangeline Lilly size arkadaşlarım için dokunabilirmiyim? :) Meydan dayağı yersin arkadaşlarından sonrasında. :P
Sosyal ağlarda paylaş

CoolRider said:
Birde arkadaşlarım için size dokunmak nedir abi?
Resim tamam, öpmek tamamda dokunmak nedir? :)

+1 ama tan'dan çekinmiştir kızcağız.. halbusi tan dediğin gay gibi bişi! kızmaz yani, maksimum gaza gelip evde fouetté falan döner kendi çevresinde topaç gibin.
Sosyal ağlarda paylaş

seyid ve luke olayına çok güldüm ben, eh yani herkesin izlediği diziyi hiç mi merak edip bi kere olsun izlemezsin yav en azından karakterleri öğrenecek kadar izler adam yani. şaka maka dünyanın en çok izlenen dizilerinden birinde başrol oyuncusu olan bi adam beyaz show'a çıktı, olan şeboya oldu esasında. ezildi koskoca şebo orda sawyer'a olan ilgi yüzünden sdfdsf.

aquila said:
Uğur dündara noldu ki?

uğur dündar, bugün geniş pantolon giymiş demekten kendimi alamadım kusura bakmasın kimse ddfs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...