Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hubble, oksijen izine rastladı

Pakize

Öne çıkan mesajlar

ABDnin uzay çalışmalarında farklı alanlara yoğunlaşması nedeniyle onarımından vazgeçmeye hazırlandığı Hubble teleskopu, uzak bir gezegenin atmosferinde karbon ve oksijen buldu. Evrenin milyarlarca yıl önceki halini görüntüleyebilen, Dünya yörüngesindeki Hubble teleskopu, uzak bir gezegenin atmosferinde karbon ve oksijen keşfetti. Hubble bilimadamları, gezegenin Dünyanın aksine, Güneş benzeri yıldızlar gibi sıcak ve gazlı bir atmosfere sahip olduğunu belirtirken, keşfedilen karbon ve oksijenin burada herhangi bir yaşam bulunduğuna dair işaretler olmadığını söylediler.

HD 209458b ya da Osiris adı verilen ve Dünyadan 150 ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızın çevresinde dört günden az bir sürede dönen gezegenin, bu yıldıza uzaklığının 6.92 milyon kilometre olduğu belirtildi. Dünyanın Güneşe uzaklığı ise 150 milyon kilometre. Bilimadamları, karbon ve oksijene, güneş sistemi dışındaki alemde ilk kez rastlandığını, bunun çok uzaktaki gezegenlerin atmosferlerindeki kimyasal bileşimin ölçülebileceğini ortaya koyduğunu kaydettiler.

Osirisin, atmosferlerin üst tabakası çok sıcak olan ve hidrojeni buharlaştırarak uzaya yayan ;Sıcak Jüpiterler denilen gezegenler sınıfına dahil olduğu kaydedildi.

[Bu mesaj Pakize tarafından 04 February 2004 23:58 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Pakize tarafından 04 February 2004 23:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eee ?? Adamlar karbon ve oksijen bulmuş. Çok mu ilginç geldi :)[signature][hline]Those of you who are lucky enough to have your lives, you may flee with them. However, leave your limbs here because they belong to me.

The Bride / Kill Bill
Katana ile bi salon dolusu adamı kestikten sonra...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saendul, 05 February 2004 00:03 tarihinde demiş ki:
Eee ?? Adamlar karbon ve oksijen bulmuş. Çok mu ilginç geldi :)

tabiki yani yaşam için gereken bazı gazların bulunması orada yaşamın olmasınada bir sebep.buda dünyada bizden başka canlılarında olduguna geliyor.Henüz kayda geçen gerçek bir delil yok fakat yavaş , yavaş Uzay'dada nelerin oldugunu ne tür canlıların yaşadıgını öğrenme şansını yakalaya bilirler.tabi benimki ilginç bir teori :)
Sosyal ağlarda paylaş

duyguları ve gelenkleri olmasın yeter aslında....bunlar olunca anlaşmak zorlaşıyo da ....[signature][hline]Trust hurts, betrayel kills...
İn the Name of God, impure souls of The Living Dead shall be Banished into eternal Damnation. Amen.

Aket-Atum, 18 August 2003 16:54 tarihinde demiş ki:
ayrıca benim adım thomas disease bana komaz
Bonus 18 August 2003 18:36 tarihinde demiş ki:
İleriki levıllarda summon maganda, summon yeniçeri gibi büyülerde geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pakize, 04 February 2004 23:58 tarihinde demiş ki:
Bilimadamları, karbon ve oksijene, güneş sistemi dışındaki alemde ilk kez rastlandığını, bunun çok uzaktaki gezegenlerin atmosferlerindeki kimyasal bileşimin ölçülebileceğini ortaya koyduğunu kaydettiler.
[Bu mesaj Pakize tarafından 04 February 2004 23:58 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Pakize tarafından 04 February 2004 23:59 tarihinde değiştirilmiştir]

iyi de güneş sisteminde doru dürüst bulabildilrer mi ki böle diolar?[signature][hline]Gitar Nubisi
------------
Catdog, 01 January 2004 13:15 tarihinde pazar alanında demiş ki:
burası satış sitesi değil yanlış yerde ilan vermişsin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pakize, 05 February 2004 00:07 tarihinde demiş ki:
said:
Saendul, 05 February 2004 00:03 tarihinde demiş ki:
Eee ?? Adamlar karbon ve oksijen bulmuş. Çok mu ilginç geldi :)

tabiki yani yaşam için gereken bazı gazların bulunması orada yaşamın olmasınada bir sebep.buda dünyada bizden başka canlılarında olduguna geliyor.Henüz kayda geçen gerçek bir delil yok fakat yavaş , yavaş Uzay'dada nelerin oldugunu ne tür canlıların yaşadıgını öğrenme şansını yakalaya bilirler.tabi benimki ilginç bir teori :)

Walla ben uzayda su bulunduğunda daha bi heyecanlanıyorum, oksijen öyle kendi başına bir gaz. Oksijen olmadan da yaşam olabilir, ama su(veya oan kimyasal açıdan benzer amonyak) hayat için çok daha önemli. Ondan NASA'dakiler Mars'ta kutuplarda buz var mı yok mu diye bu kadar araştırıyorlar.[signature][hline]Those of you who are lucky enough to have your lives, you may flee with them. However, leave your limbs here because they belong to me.

The Bride / Kill Bill
Katana ile bi salon dolusu adamı kestikten sonra...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elle_iphe, 05 February 2004 00:25 tarihinde demiş ki:
ya böle insan-hayvan gibi "ağaçtaki yaratık"lardan da olsa etrafta ne şirin olurdu.. böle zıplayan-sıçrayan..hayal edebileceimiz herşeyi yapabilen uçan fln.. uyy şirin

Yuhhhh yannız ya sorunlu musunuz ya ben o ağaçtaki yaratıgı gordugumde tuylerim diken dilen olmustu ( magarada daha korkunçdu ) Ağaça iyi yerleştirememişler :)[signature][hline]Ne faşizm , ne komunizm
Yaşasın Erotizm
Sosyal ağlarda paylaş

first contact yada contact di filmin adi tam hatirlamiyorumda şöyle bir laf vardi bence bu konuda söylenen en doğru laftir;
''Evrende yaşayan tek canlı biz olsaydık bu çok büyük bir haksızlık olurdu.''[signature][hline]End is near;
Bu I aint afraid;
I see sarrow on faces
But I aint show pitty,
Cause Im the Fallen One!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...