Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Youtube'a ip ban!

Drakkahn

Öne çıkan mesajlar

simdi biraz kafam karisti..

dns dedigin sey bir metin verirsin ve sana ip adresi verir. baska bir mesajimda da yazmistim, "ya youtube'a nasil giderim" diye sorarsin "1.2.3.4'te youtube, oraya bir bak" der ve gider oraya bakarsin. yani youtube'a ip ban geldiyse, hepimiz de telekomun altyapisini kullaniyorsak opendns de paklamaz hasandns de. yani dns degistirmek ip bana cozum degil.

misal, opendns kullanan/kullanmayanlar http://208.65.153.238 adresinden youtube'a girebiliyorlar mi?

ben mi uzun bir gunden sonra elmalarla armutlari karistiriyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden ha babam kapanan UO Shard'larına benzedi youtube'un akıbeti.. dün ebelerin örekelerince kasılan skiller paralar itemlar nasıl içimizde patladıysa, nasıl "connection lost"lar ömrümüzü çürüttüyse bugün de yurdum mahkemeleri muhtelif kararlarla içimizi, yarınımızı karartmakta... illah
Sosyal ağlarda paylaş

www.hidemyass.com den deneyince videoları izlemeye yeltendim en son flash player sürümü indir öyle gel dedi , yaptım , gene aynısını diyor.

ayrıca cnn artık dalga geçiyor gibi. Bütün youtube başlıklarına baktım. Çoğu başlık "Turkey blocks Youtube.. Again!" gibisinden. Hayalara bağlamaya başlamışlar , haklılar.
Sosyal ağlarda paylaş

hangi atmosfer hacmini işgal eden mahlukat habire malzeme bulup/yaratıp engelletiyorsa allah bin türlü belasını versin damarları çatlasın hayvanın.

adam gibi yasa hazırlamayıp bunların önüne -işine geldiği/doğru bulduğu/önemsemediği için- geçmeyen hükümetin de çoluğu çocuğu genelevde işe girsin inşallah.

hayır bi de azimle sıvıyorlar ya, baktılar millet dns le giriyor, ip block atıyorlar bu sefer gerzek andavallar.
Sosyal ağlarda paylaş

hadi hepsini geçelim, gösterge tipi demokrasi ile yönetilen faşit devlet uygulamalarının, biz gençlerin en dübürünü zedeleyen internet ayağını da..

düşünün ki, Atatürk'e küfür ediliyor diye bir mecrayı cezalandıracaksınız. Bu mecraya ekonomik bir yaptırım olarak -reklam gelirlerinden mahrum bırakılmak vs gibi- süreli/süresiz vs yasalar gereğince ceza verebilirsiniz; tabii bu medya geleneksel medya ise, yani tv gazete yada radyo ise..

Mamarih; internet üzerinden youtube'u yasaklayarak, youtube'un suçu olmayan bir içerik yüzünden, youtube'a yaptırım uygulayabileceğini düşünmek de nedir ?

Ben burada yasalara yada yargı organlarına bir şey demiyorum, yüce devletimin yüce hakimi youtube'un ne olduğunu nasıl işlediğini içeriğini bilmeyebilir ve yasaları uygulamak suretiyle yazılı olanı infaz edebilir.

hali hazırda dünya üzerinde geçerli olan bir internet hukuku da bulunmadığından bunu bu geçiş sürecinin sancısı olarak nitelendirebilirim ama benim sözüm bu davayı açan arkadaşlar topluluğuna..

yahu tamam iyi halt ettiniz kapattırdınız bize yasak ettiniz youtube'u, kalktımı şimdi oradan o küfürler ? hayır bu 3 maymunculuk da neyin nesi, eh biz görmüyoruz duymuyoruz bilmiyoruz da tüm dünya halen izliyor o küfürleri hakaretleri !

ee ne olacak şimdi, en azından sizin adınıza bir kaç barzo karşı küfür upload ediyordu da sizin de koltuklarınız kabarıyordu. şimdi yazık değil mi onlara da ? gelin vazgeçelim bu işlerden alalım elimize video kayıt cihazlarını, Anıtkabir'e yürüyelim bakın daha çok eğleneceksiniz söz..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...