Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evli ve cocuklu (turki$ version)

Bathory

Öne çıkan mesajlar

ya aslında işin özü şu .... bizdeki diziler , (isterse taklit , isterse orjinal olsun ) birkaç istisna hariç ( süper baba ,mahallenin muhtarlari ) .ok plastik duruyor ... dadı , aslı ile kerem de bunlara dahil ... plastik derken kastim şu , çekimler çok canlı , renkler çok parlak , eşyaların hepsi 0 km'de ..sanki üzerlerinde yaşanmış imajını özellikle vermek istememişler ... diziler herşeyi ile ben sette çekiliyorum , burası bir set , gerçek yaşamla alakam hiç mi hiç yok diye bağırıyor.. eh buda kötü oluyor ....çoğu başarilı sitcomdaki eşyalar , eski püskü , aydınlatma ve çekimler ile de sanki sokakta her an görecekmişsiniz gibi geliyor .. bu da gerçekliğine etkileyip o ruhu yakalatıyor... mesela bana hep amerikada yolda yürürken , sağdaki bahçede ayaklarını uzatmış onlarca "al bundyler" varmış yada her köşebaşındaki cafede bir "joey-chandler-ross-monica" gibi muhabbet eden "friends" varmış yada bizim kapiyi pat diye açıp saçı başı dağınık bir "kramer" pat diye girebilir gibi geliyor... bu da komediyi daha çekici ve gerçekçi kılıyor ...
sanırım sitcom'larimizdaki en büyük sorun bu[signature][hline]I love my solitude¹
¹Yalnızlığımı seviyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Dün inatla tekrarını belki gülerim diye sonuna kadar izledim ilk gösterimi kaçırmıştım.Bi gıdım gülümsetemedi yani ege aydanı niye getirmişler tamam iyi oyuncu falanda al ı oynuycak kadar miskin,hayattan bezmiş, pis, umursamaz havasını veremiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aquila, 18 January 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
mesajları okumadım ama galiba bi yanlışlık var.u diziler taklit filan diil.senaryolare alınıp direk çeiriliyo.yani eskiden izlediğiniz orjinalinde ne olduysa bundada aynı şeyler aynı sırayla ayı şekilde olucak.

dizi hakkındaki düşüncem:hiç olmamış

nasıl yani MWC dede mi apartman dairese, ölen bir köpek, çılgın polis bi komşu vesaire var?[signature][hline]Trance Nation Member / (wka Astral @ NBL)

Cormamin niuve tenna' ta elea lle au'
Sosyal ağlarda paylaş

bahçeli ev öldürülen köpek gömülen bowling topları var. konu çok benzer ama dizi tamamen farklı. ege aydan sex düşkünü, al bundy bira. ben cnbc-e ye mail attım mwc için. tekrar yayını için. bir de topic açtım. orjinali mükemmel. aslı ile kerem idare eder ama dharma & greg ona 100 basar. hiçbirisi orjinali gibi olamaz. sit-com'un babası da mwc dır. fox kanalını bugünkü durumuna getiren dizidir. (en büyük)[signature][hline]İmza güncelleniyor,lütfen bekleyiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Aman tanrım!!!!!!!!!!!!!!!!!

bu ne kadar iğrenç bir uyarlamadır bugun gozm takildi konu şu: Al (neydi turkçe ismi la?) girer radyoda çok onemli bişi duydum der Peggy (yine Turkçesini unuttum heh ) de ona :"Çok kullanmayınca düşüyomuş dimi onu duydun"
!?!?!?!?!?!?

iğrençsiniz hani patron kim eyvalla ama bunun içine bu kadar sıçılmaz be kardeşim[signature][hline]Eye of twilight, give us sight...
Take our offer, give us might...
Make our power, tears of night...
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de yayınlanan dizileri kendi değerlerime göre yüzdelere ayırdım ve "Evli ve Çocuklu" dizisinide bu paylarda "kendi gözümde" hak ettiği yere koydum. Şöyle oluyor bu yüzdelere ayırma işlemi. Türkiye'de çekilen dizilerin

%20 si kaliteli ve izlenmeyi hak eden diziler

%30 u Kötü diyemiyeceğimiz, alternatif birşey yoksa izleyeceğimiz orta halli diziler

%50 si ise ekranda göründüğü anda "KANALI DEĞİŞTİRMELİYİM" diye çığlık attığımız diziler.

Bence "Evli ve Çocuklu" %30 luk kısımda olmayı hak ediyor.[signature][hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

walla bende hic begenmedim igrenc olmus espriler oturmuyor kotu yani ama belki orjinalini izledigim icin ddir mesela babam oorjinalini izlemedigi ciin bazi seylere guldu filan ama dandik kisacasi
cen yilmaz da canli yayinda cnbc e seslendi zaten ne olur tekrar ggosterin diye bunlar icine s**yolar anlaminda lkaflar etti

bide herhalde sadece will & grace i yapamazlar[signature][hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

yoo friendsden ozenıp yaptılar bırtane ev arkadaslarımı neydı pelın kormukcu oynuyordu hatta bır ıkı tanıdık yuz daha vardı aynı 6 arkadaş yapmışlar bır adam avrdı kopeklı delı fılan ecıkladılar aynı frıendsdekı tadı verıcez dıye ılk bolum yayınlandı rezalettı sonra bır 2. bolum gormedım nedense :D yayından kalktı dırek ıgrenctı yanı :D[signature][hline] Zed, 06 January 2004 02:54 tarihinde demiş ki:
oside gmler yeşile boyanıp "ciem bonepart the hulk" adını alıp bankanın önünde "beni döven yok mu?" diye bağırıp sonra da rp only demiyolar

Laurelin Duilwen-Alliance of Light-Mix RebornUO

Sosyal ağlarda paylaş

bıde cok ıyı turk dızılerı var yanı bır super baba bır ıkıncı bahar sonra bence bızımkıler de cok eskı bır dızıydı karakterler resmen bızımle beraber buyudu o ali ismli cocuk ben buyudukce o buyuyordu fılan sankı kose basını gosterıyorlardı sonra bır tatlı hayatta cok guzeldı taklıt dıyemıyorum cunkı turk yasamından o kadar cok sey ıcerıyorkı yanı o o turk yunan cekışmesı ıhsan yıldırımın super turk tavırları hızmetcının tıpık turk hızmetcısı olması felan yanı taklıt denemez tatlı hayta kı taklıt demek hem Haluk bılgıner gıbı buyuk bır oyuncuya hemde Trurkan soray a hakaret olur.Ondan sonra bence komık olmasada ve ızlemesemde asmalı konakta cok guzel olmalı ve efsane dızı Polıs Memolı bırazcık Die Hard dan araklama gıbı duruyor ama cok guzel bırlestırılmıstı ve ılk bolumlerı guzeldı sonradan abarttılar mısal memolının taksım tunelden floryaya non stop koşması yada yuzerek ucak yakalaması abartı olmuştu yanı. Şu anda mesela bır ıstanbul masalını ızlıyorum bıtek cok komık degıl ama guzel sarıyor yanı cocuklar duymasın ıse bır facıa bence yanı o kadar cok mesaj verelım demışlerkı ıcıne etmişler olayın sonra sımdı aklıma geldı bır mahallenın muhtarlarıda cok guzeldı sonra Tatlı Kacıklar cok manyak dızıydı bence konusu fılan cok guzeldı yanı bırde su cıkıyor ortaya ıyı dızıler genellıkle ATV den cıkıyor bence bıde hayat bılgısını ızlıyor herkes bence hayat bılgısı bır numaralı taklıttır cok yapay bana gore hababam sınıfı nın taklıdı dırek bıde cok abartı yanı dızıyı cekenelrın devlet okullarından haberı olmadıgı bellı bıde cogu esprıyıde efsaneler.com dan araklamışlar karakterlerde cok yapay 30 yaşında adam 17 yaşındakı ogrencıyı oynuyor ve dızıde annesı yaşındakı kadın ablası oluyor yanı cocuk bebekken ablasının 17 sınde felan olması lazımkı ılkokolu kardeşine o okutsun[signature][hline] Zed, 06 January 2004 02:54 tarihinde demiş ki:
oside gmler yeşile boyanıp "ciem bonepart the hulk" adını alıp bankanın önünde "beni döven yok mu?" diye bağırıp sonra da rp only demiyolar

Laurelin Duilwen-Alliance of Light-Mix RebornUO

Sosyal ağlarda paylaş

Popstar'ın yapımcılarıyla aynı çatı altında çalışan gerzeklerden başka bir şey beklenmez.
Türkler zaten ne zaman düzgün dizi çekmiş ki? (3-4 tane istisna var tabii)

Türk düşmanı mısın, diye atlamayın. Türk oldukları için değil, rezil, kepaze, geri zekalı, duygu sömüren zavallılar oldukları için söylüyorum. 1 hafta CNBC-E'deki tüm dizileri seyredin ve kıyaslayın.[signature][hline]

[Bu mesaj Eraq tarafından 03 February 2004 00:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...