Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

lensle ilgili (kötü kullanım)

Joker

Öne çıkan mesajlar

beyler az önce yeni lens alıp geldim, 1 aylık lenslerden kullanıyorum (night nd day) lenslerim bittiği için 2-3 aydır gözümde uşeniyordum gidip almaya, az önce çıkarırken yapıştığını hissettim. aman benim gibi lensini kötü kullanan patileri uyarayım dedim. 2 ay'ı sakın geçirmeyin. gerçekten yapışıyor. eğer 3-5 ay çıakrtmamış olsam ne halde olurdu kim bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:
arcane, insanca bi uyarıda bulunduğum bi topicte şaklabanlık yapmanın ne lüzumu var? biraz insan olmayı denemeyi düşün, yap demiyorum en azından düşün.

yaptığın uyarı lens kutusunda, ambalajında eşek kadar yazıyor zaten. okuyana veya okuduğunu idrak edebilene. o da benim uyarımdı. yap demiyorum, en azından düşün.
Sosyal ağlarda paylaş

Ameliyat en temizi, evet, ama yaş müsaitse ve ameliyat yapılacak yer güvenilirse.

25-30 yaşına kadar göz numarası artabilir, erken olunan ameliyatın bir faydası kalmayabilir, 6 ay sonra yine gözlük-lens takılmaya başlayabilirsiniz, dikkat.

Ameliyat yapılacak yer de önemli, bilinen yerleri tercih etmek gerekir. Arkadaşımın babası ossuruktan bi yerde ucuza ameliyat oldu. O ameliyatta başına açılan dertleri düzeltmek için misal Dünya Göz'de 3 göz ameliyatı parasını doktorlara saçtı, dikkat.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
Ameliyat en temizi, evet, ama yaş müsaitse ve ameliyat yapılacak yer güvenilirse.

25-30 yaşına kadar göz numarası artabilir, erken olunan ameliyatın bir faydası kalmayabilir, 6 ay sonra yine gözlük-lens takılmaya başlayabilirsiniz, dikkat.

Ameliyat yapılacak yer de önemli, bilinen yerleri tercih etmek gerekir. Arkadaşımın babası ossuruktan bi yerde ucuza ameliyat oldu. O ameliyatta başına açılan dertleri düzeltmek için misal Dünya Göz'de 3 göz ameliyatı parasını doktorlara saçtı, dikkat.

kuzen var benim hacettepe ingilizce tıp 1. olarak mezun oldu göz doktorlugu yapıyor,
Kesinlikle çizdirme diyor (kendisi bi özel hastanede her gün onlarca kişiyi ameliyat ediyor.!
2. si çizdirien, lens takan göz doktoru görmedim :(
Sosyal ağlarda paylaş

firatram said:
bu 1 ay taktiğinin lens firmalarının işi olduğu söyleniyor.

said:
Kontakt lensleri planlı bir şekilde değiştirmenin amacı lens üzerinde biriken lipit ve proteinlerin neden olabileceği rahatsızlık, gözde kuruma, bulanık görme ve alerjik reaksiyonların önlenmesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:
arcane, insanca bi uyarıda bulunduğum bi topicte şaklabanlık yapmanın ne lüzumu var? biraz insan olmayı denemeyi düşün, yap demiyorum en azından düşün.

ne insanca uyarısı? sen prospektüsünde 1 aydan fazla kullanmayın denen lensi 2 ay kullanarak nası bi "insan" olduğunu göstermişsin zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:
önceden daha dayanıklı yapıyorlardı 1 aylıkları
şimdi 1 ay dolmadan gözde kızarlıklar çıkarıyor

dayanıklılıkla alakası yok aslında. hala 6 aylıklar var ama 1 aylık hede hödösünün daha sağlıklı olduğu genel olarak kabul gördüğü için onlar çok daha yaygın. göz doktorunuz ufak hesaplar peşinde değilse önce sizi bilgilendirecek daha sonra hangisini istediğinizi soracaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka mısınız ya... Çıkan tartışmaya bak :) Sakin olun abi, açıkcası 1 aylık lensin "bir şey olmaz abi bizim Mehmet var 3 aydır çıkarmadı kullanıyo eleman" veyahut "lens firmalarının yalanıymış çok satsın diye" gibi hurafelerle başkaları tarafından 1 aydan uzun süre kullanıldığına çokça tanıklık ettim. O yüzden bence çok da insanlık dışı bir şey yok yani ortada. Öncesi var da ben mi kaçırdım, anlamıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

normal insanlar oyle yapar

fisini toprakliya tkai ndiye hayvan gibi yazarsin klavuza gider 1.500. uzatmaya takar televizyonu patlatir sonra saticiya bok atar

yada hayvan gibi yazarsin televizyonu ilk gun su kadar acik birak goruntude su su dalgalanma olabilir diye okumaz hemen bozuk bu diye saticiya ayar vermeye calisir filan

cahil insanin hali baska oluyor canim

klavuzu karga olanin burnu pislikten cikmazmis

hicbir klavuzu olmiyan insanlarin ulkesi turkiyede anca boyle oluyor

"bize bisey olmaz" mantigi ftw
Sosyal ağlarda paylaş

ben 1 aylık lensleri 1.5 2 ay kullanıyorum, 6lı paket 4.5-5 ay gidiyor.
ama haftada 1 gün + 2 gece falan gözümde kalıyor ortalama. değil gece gözde bırakmak.. bazen kap yanımda olmuyor lensle uyumak zorunda kalıyorum ama, bir kere öyle uraşacağıma çıkarıp çöpe atmıştım. sakat uzun süre gözde bırakmak, o gece gündüz takılan lensleri de haftada 1-2 gün çıkarıp gözleri dinlendirmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim geçengün oldu. Derse giderken takmıştım. Biraz batışma falan vardı. Olsun dedim geçer ama dışarı bi çıktım yanmaya başladı geçer dedim derse girdim. Gözlerimi açamıyorum. Sonra çıktım dersten yanımda da yedekler yok geldim yurda değiştirdim hemen. Gözler kıpkırmızıydı ama. Daha 1 ay olmadan böyle oldu üh dedim.

Var mı tavsiye ettiğiniz lens markası? baush & lomb kullanıyorum ama_
Sosyal ağlarda paylaş

Birde şimdi bir siteye bakarken gördüm de;

.. said:
Purevision

Ürün Fiyatı : 45,00 YTL

Taksitli : 7,50 YTL x 6 taksit

Üretici Firma : Bausch&Lomb
Cinsi : Saydam lens
Özellikler : 3 kutu alana, 1 kutu bedava.

30 gün boyunca gözde kalabilen lens
Ambalaj İçeriği : Kutuda 6 adet lens

Bu 6 adet dediği 6 çift mi 6 tek mi? Ben 3 çiftini bu fiyata alıyorum da :)

Birde 30 gün gözde kalabilen diyor. Bundan kastı nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...