Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AB, bir "hristyanlar kulübü" mü?

trikeratops

Öne çıkan mesajlar

Öyle ya da böyle AB nin gücü hem siyasi hem de ekonomik anlamda tartisilmaz. Büyük avantaj yani ab üyesi olmak. Ama 2010 yilina kadar olamayacaksak hala kapilarinda sürünmenin bir anlami yok diye düsünüyorum. Cünkü neredeyse 50-60 yildir ab bir dert ve her bokta bu ab üyeligini atiyolar önümüze. Sonra yine üye etmiyolar. Simdi sirada kibris var yine ab üyeligini öne sürüp kibrisi da almalaridnan korkuyorum. Madem istenmiyoruz, alinmiyoruz, bu kadar ugrastiriliyoruz, girince her sey düzelecek mi? Iliskiler bu kadar kötüyken birden iyilesecek mi? Bence ortadogu hatta uzakdogu ülkeleriyle yeni bir birlik olusturmamiz gerekiyor. Ab nin kapisinda sürünecegimize kendi isimize bakariz hic olmazsa. Söylendigi kadar kolay degil tabiki. Dolayisiyla karamsarim bu kafalarla olacagini da sanmiyorum.[signature][hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

Diablesse ve diğer arkadaşlar bir yerde haklısınız ama bence din 18 yaşına kadar yazılmamalı ondan sonra kişinin isteğiyle yazılmalı yada boş bırakılmalı yada benzeri bir sistem getirilmeli ama olmalı.Ben bunu şuna benzetiyorum ben sayısal öğrencisiyim ama tarih ve edebiyatta görüyorum.Kimilerine göre bu haklı nedenlerle yanlış sayısal öğrencisine sözel ders okutulmamalı ama bence doğru.Her ne kadar değişik bölümdede olsa türk öğrencisi ileride ülkesine savunabilmek için tarihini ve dilini bilmelidir.Unutmayın bir toplumu bölmek istiyorsanız önce dilini yok edin.Keşke din ve vicdan özgürlüğünün tamamen önemsiz ve serbest olduğu birdünyada yaşasaydık.İnsanlar sadece insan olarak değerlendirilseydi ama bu olmadığı sürece din ibaresinin kimliklerde bulunması gerektiğini düşünüyorum.[signature][hline]İki tarafta saldırıyorsa bu taaruzdur;biri saldırıyor öteki savunuyorsa bu kuşatmadır;ama biri saldırıyor öteki birşey yapamıyorsa,işte o zaman katliam olur

A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 30 January 2004 19:41 tarihinde demiş ki:
Bu arada dünyada "gerçekten" laik bir ülke varsa orası Fransa'dır.

Amerika da Ingiltere de vb ülkelerde bile Mahkemede Incil'in üstüne el basarak yemin ediliyor.
Fransa da böyle bir uygulama yok mesela.

bu yönüyle evet laiklik fransada uygulanılıyor. ama son çıkarttıkları yasalar bana göre laiklik ilgisi yok. yani o yasanın amacı laiklik değil.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

25 yashındaym kimse bana didin nedir die sormadı yazarken.
Gene tekrarlicam : Artı Madem laik bir ülke dinin nüfus cuzdanında işine?
Yash la alakasız oluyr budurumda musluman dogarsın istersen 18 inde buddistim ateistim dersin de konu ile alakasız zaten din min yazılmamalı.[signature][hline]In sorrow nights i am the source of your hopeless fears...I am the Dark Unicorn...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DiaBLeSSe, 30 January 2004 19:22 tarihinde demiş ki:
iide nufus kagıdında Din in yazması zaten yanlısh deilmi?
Türkiye Laik bir ülke ise zaten nüfus kağıdındada Din yer almamalı.

bence din hem yazmalı hem yazmamalı (yani ikisi için de neden var)
yazmalı çünkü
kimlik bir insanın kim olduğunu gösterir. Eğer bir insanı tanımak istiyorsak inancını da bilmek istememiz normaldir.
yazmamalı çünkü
insanı dinine göre yargılamak,inancına göre tolerans göstermek tamamen yanlıştır.İnsanlar asıl amaçlarından sapabilir.[signature][hline]Gitar Nubisi
------------
Catdog, 01 January 2004 13:15 tarihinde pazar alanında demiş ki:
burası satış sitesi değil yanlış yerde ilan vermişsin
Sosyal ağlarda paylaş

sen ole zannet polis senş çevirsin de gör hele bir de benim gibi din hanesinde hristiyan yazıyorsa adamların gözünde potansiyel suçlu durumuna düşüyorsun..Adamların düşüncesi aynen şu:
Bu gavurdur,atın nezarethaneye...
böyle düşünen insanların olduğu bir ülkeyi Avrupalılar niye arlarına alsınlar ki??[signature][hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

Benı baglamıyor şahsen ab fılan . gırsekte gırmesekte farkmaz. yalnız bu sefer paralar degısınce ne gıbı zorluklar yasıyacaz. TL ye bu kadar alıstık . hatta sımdı 6 sıfır atıcaklar benım kafam iyice karışacak ve işlemcim zorlanacak . hede hodolerı dahıl degıl daha . [signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal

[Bu mesaj Deli333 tarafından 01 February 2004 19:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shapshal, 31 January 2004 20:06 tarihinde demiş kialmamalı.

[b]yazmalı çünkü

kimlik bir insanın kim olduğunu gösterir. Eğer bir insanı tanımak istiyorsak inancını da bilmek istememiz normaldir.
[

bence düşüncen saçma ben inancınına göre hiç bir insan tanımadım kaldı ki nasıl ayırt edeceksin hristiyan ,müslüman vb.. yazan insanların sabit kişilikleri ya da kişiliklerinde sabit bazı özellikler mi var sanki?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LiGhTfOrCE, 01 February 2004 22:49 tarihinde demiş ki:
din hanesi tamamen kalkmalı boş bırakmakda çözüm değil .
Biara Varşova Pattına girelim diyolardı o da patladı galiba . O nedir onuda pek bilmiyorum ama bilen varsa açıklarsa sevinirim .

Lightforce bence bilmeden konusmamakta yarar var, Varsova Pakti 14 Mayis 1955'te Sovyetler ve 2.Dunya sonrasinda isgal ettigi ve komunistlestirdigi Dogu Avrupa ulkeleri arasinda yapian bir Pakt ve demir perde ismi bu pakttan sonra verilmistir,Nato'nun karsisinda bulunan pakttir ayni zamanda, Nato batinin pakti, Varsova ise Sovyetlerindi, ayrica Turkiye hicbir zaman resmi olarak Varsova Paktina dahil olmadi, elbette komunist gruplar zamaninda bunu istediler ama Devletin A.B'ye basvurmasi gibi bir Varsova Paktina basvuru asla olmadi ki zaten o donemlerde Turkiye Amerika'nin Rusya'ya karsi fuze yerlestirdigi yerlerden biriydi.[signature][hline]Playing the king in my kingdom!!!
Sosyal ağlarda paylaş

başvurdu demedim söyleniyodu zamanında aklıma geldi teşekkür ederim bilgi verdiğin için . Tartışma programlarında bisürü kişi öyle yapalım böyle yapalım falan diyodu . Tartışma programlarının birinde böyle bişe çıkınca tepki çekmişdi zamanında Varşova Pattına yatırım yapsaydık daha iyi olurdu falan gibi . Ozaman biraz araştırma yapdım ama internet imkanım yokdu fazla birşey bulamadım . [signature][hline]You hate me to say that i did not obey!!!

[Bu mesaj LiGhTfOrCE tarafından 02 February 2004 00:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...