Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cd yazıcısında sorun

mexinth

Öne çıkan mesajlar

yamaha 16x cd rw ım var.
Bugün birşeyler yazmak için cd sürücümü kullanmak istedim.
Cd sürücü hiçbir cdyi okumuyor, hatta dönmüyor cdler içinde.
Turuncu ışığı normal yanıyor, içine cd koydugumda yeşil ışık yanıp sönüyor ama hiç okuma aktivitesi yok.

Sorun neden olabilir - cuma günü cd yazdım en son.[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi daha detaylı bir açıklama yaparsam belki birleri bir konuda yardım edebilir.

Bilgisayarımdan gözüküyor cd rw, biostada gözüküyor. Tanımlama sorunu yok. 2. cd romumun kablolarını sabit diskinkilerle paylaştırdım yani ordanda olamaz.
Ide ler yerinde gözüküyor zaten olmasaydı cdrw nin ışığı yanıp sönmezdi filan falan.
Okuma işlemine giremiyor, yani cd koyuyorum çevirme işini yapmıyor sanırım. Bir açıp baksam mı acaba, yada bir virüsten olmuş olabilir mi?

2 gün evvel cd yazdım temizce çalışıyordu çünkü...[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

evet içini açmış haldeyim, bir fotoda çektim koyarım nete, olay şu ortadaki çark kısmı yeterince press yapamyor sanırım biraz daha sıkıştıracağım çünkü üst kapağını koymadan yerleştirdim cd rw yi, içine cd koydum döndürmedi, parmakla biraz itiverdim direk çalışmaya başladı.
Çalışmalarım devam ediyr[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...