Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NTFS 80 gb hdd de 10 gb lık yer açamamak ( 6 saattir uraşıyorum )

Arkansis

Öne çıkan mesajlar

Bilgisayarımın 80 gb sinin 10 gb sini bölmeye kalktım.

partition magic i yükledim 10 gb böleceğim. baktım bölmüyor. Herneyse bende linux cd sini taktım girdim setupa , bölmek için partition a girdim
ayarladım 10 gb kestim oradan. Yine bölmedi. Defrag yapmanız gerek yada formatlıyacaksınız dedi.

Bende win xp nin kendi defragını açtım.
analizden sonra baktımki hdd nin son bölümünde dosyalar duruyor.
Defrag bitti baktım o dosyalar hala orada. Bölemiyor hdd yi !

Bende norton un speed diskini çektim. çalıştırdım programı
4 saat defrag attı. Attı attı da yine o son bölüm kaldı.
Program herşeyi düzeltti e o en son bölümü neden düzetlmedi ? Yani neden ön tarafa çekmedi. (Not : son kısımdaki dosyalar unmovable yada sistem dosyası değil) Sonuç itibarı ile kesinlikle hdd mi bölemiyorum.

O en son kısımdaki dosyaları yada herneyse ne yapacam ? Onları bir program ile öne alma imkanım ? yada onların ne olduğunu örenip silme imkanım varmı ? Yoksa bu şekilde kalacak hdd.

Eğer sorunu anlamadıysanız ss i var onuda koyabilirm.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de Vopt ile defraglamayi deneyin.

En azindan dosyalarin ne oldugunu rahatlikla disk map uzerinden tiklayarak gorursunuz, ona gore isleminizi yaparsiniz.[signature][hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
Ethernass Sys. Adm., Sys. Security Prv., Ethernass Rsp.
www.ekohost.net
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.powerquest.com/partitionmagicpro
Exciting New Functionality in PartitionMagic Pro 7.0
Merge NTFS partitions
Support for Windows XP
Partition hard drives as large as 80 GB
Access and partition external USB drives
Undelete a deleted partition from rescue disks

bu programı bir de dene belki sorununu çözer.[signature][hline]When arguing with a stupid person, make sure he's not doing the same.
Sosyal ağlarda paylaş

Birebir yapan tarif etsin benimde 80gb lik windows xp tarafından 50 gb i ntfs bölünmüş bi hdd vardı bunu win98 görmiyordum uzatılmıs kısmını ntfs olduğundan fdisk kullanarak uzatılmıs bolum ntfsi sildim onun yerine win98 in görebilceği şekilde ayırdım sense 3 e ayırabilirsin ama dosyaların silinir ona göre yedekleme vs yapmalısın
Sosyal ağlarda paylaş

Bu billgates in ve microsoftun allah belasını versin

hdd ye bilgiler öylemi yazılır be namussuz adam.

birini buraya O

O O

O

şeklinde kafasına göre koyuyor. ondan sonrada utanmadan bir defragı var. dahada berbat ediyor. Abuk subuk yerlere sistem bilmemnesi sıkıştırıyor 500 kb lık , bölemiyorsun , başka defrag programlarıyla onları oradan öne alamyorsun
YETER BE delirdim.
Sosyal ağlarda paylaş

sakin olalım. microsofta laf yok *sharky'yi kıl eder*

boot ng denen programı yüklersen sorunun çözülecektir sanırım. diğer programlar format atmadan çözemiyorlar galiba. ama boot-ng de çok kasmık diye biliyorum.

ayrıca ntfs'te olmayan birşey fat32de olursa camdan atlarım :P
ek: ntfs fat32 ye formatsız dönemiyor. dönerse deliriyor.

sevinç: ücretsiz 50 saatlik cicso eğitimi kazandım. //ne alakaysa[signature][hline]its supersonic
Sosyal ağlarda paylaş

partition magic in normalide NTFS i cok rahat bir sekilde bolebiliyor.yaptim denedim boldum Slackware kurdum(Sharky=p)
ama bilmiyorum partition magic de nasıl bolemein eger yaptıgın islemleri soylersen eksik bir yer olup olmadıgına byada atladıgın bisey varmı bakarız.

ps:sharky e uyup slackware kurdum 2 gun sonra windowsa ihtiyacım kalmadıgı icin tamamen linuxe dondum
*! MumChamber a siritip bakar*[signature][hline]Fallen
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman başka ne türlü ayırabilirim hdd yi ? birisi bana yöntem söyliyebilirmi ? Birdaha para vermek istemiyiorum . Hdd de çok bilgi var yedek alıp format atmam için 100 tane cd almam lazım. O kadar para verene kadar birazdaha para koyarım 40 gb hdd alırım.

Başka program bilen varsa yardımcı olsun lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar bilgi varda sistemin bir anda çökerse napıcaksın? Unutma bunları ya Cd ye yada başka bir hdd ye atman gerekir. bence atmalısın da . nolur nolmaz. sonra bas formatı böl .[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

eğer durumun bu şekilde ciddiyse kesin bir hdd ya da cdler ordusu bulup bu işe girişmen gerekli. çünkü bu tür 3rd party programlar tam olarak işlerini düzgün yapamayabiliyorlar.

bu yüzden kesin yedekle çalışmanı tavsiye ederim.

Not: boot-ng için internette biraz gezindim. ücretsiz bir link bulamadım.[signature][hline]its supersonic
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...