Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Retri Paladin / Arena / PvP / Sam

CapN

Öne çıkan mesajlar

Talent 5/8/48 ama değiştiricem büyük ihtimalle. Şimdi yazıcaklarım ve göstericeklerim tabiki kıstas değil paladinin en iyi olduğunu kanıtlamaz ama rezalet olmadığını kanıtlar diye dusunuyorum.

Öncelikle 10 Maç 2v2 Arena yaptık

Takım arkadaşımız lock 3 parça pve 1 parça s2 , 1 parçada s3 var üstünde gerikalanlar s1 Talent : 24/37

Benim üstümde 1 adet s2 , 1 adet s3 gerikalanlarda s1
NOT : Paladin S1 ve S2 Retri Setinde Resil Bulunmamaktadır!

Karşılaştığımız rakipler
Shaman - Rogue WIN
Disc Priest - War LOST
Disc Priest - War WIN
Drood - War LOST
Lock - Mage LOST
Lock - Mage WIN
Paladin - Hunter WIN
Disc PRiest - Rogue WIN
Rogue - Mage WIN
Rogue - Mage LOST

6 WIN - 4 LOST
1535 Rating

Arena

Karakterler item bakımından fakir aynı zamanda malesef resil yok bu bıle ıyıdırkı cok kolay maçlar verdik kişisel hatalardan:) Artı Arena geçmişimizde yok fazla neyse lafı uzatmayalım

Karakterimiz

Gördüğünüz gibi gayet fakir bir gearımız var Bra ve Bot S1 den kalma dolayısı ile resil gene dusuk ayriyettende ring terokkardan alınan ringtir pvp ringlerımız mevcut degıl.

Dps yapamaz diyen arkadaşlara bir kaç ss te koyiyim bunlar dedıgım gıbı gene kıstas degıl.

Son olarak Sam bunlarda seni ikna etmez sanırım ki etmicektir çok yakında videom ile geliyorum şu eksikleri tamamlıyım.

Edit Unutmusuz
Penthesilea
Sevgıler
Sosyal ağlarda paylaş

1500-1600 bracket i herhangi bir classın/specin iyi/kötü olduğunu göstericek bir ortam değil kanımca.

Edit: Flame falan olarak algılanmasın lütfen. Ama sonuç olarak o aralıkta gerçekten çok başarısız takımlar olabiliyor. Şu anda vasat altı takımların bile 1600-1700 civarı olduğunu düşünürsek.
Sosyal ağlarda paylaş

Retri Paladin'in bildiğim kadarıyla başarılı olduğu setup sayısı az sadece. Yoksa damage da yapar burst u de patlatır.

Ama bildiğim kadarıyla tek başarılı oldukları setup 3on3 de warrior paladin druid/shaman. Avenging Wrath patlatıp ne varsa girişiyorlar bildiğim kadarıyla. 5on5 için de warriorla beraber 3 dps.

Ama yanılıyor olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

3 Maç daha yaptık 1549 oldu ratingımız 2 Win 1 Lost

Disc Priest - Warrior WIN
Rogue - Drood WIN
Disc Priest - Warrior LOST

Buarada yaptıgımız tum maçlardaki vatandaşların resilleri bizden iyi tekrar ekliyim Retri S1 S2 Itemlarında Resil bulunmamakta
Sosyal ağlarda paylaş

capn heyecanını anlayabiliyorum ama senin geçtiğin yolu 2 defa geçip acc u sattım diyebilirim (s3 retri setli paladin)

paladin elbetteki çok kötü felaket bir klass değil ama retri spec ile arenadaki en kötü classlardan biri haline geliyor. 1800 rating e kadar class, spec felan acaip fark etmez sanırım. asıl 1800 den sonra kemikleşmiş setuplarla karşılaşınca şaşıracaksın. not olarak söyeleyim s2 de warrior arkadaşım tek başına maça girip o kadar rating yapabiliyordu :D

en iyimser tahminle full s3 retri seti yapsan silah ile, talent ı 0/20/41 yapsan çok sağlam dmgl lar görebilirsin ve hatta video çekip bir çok kişiyi arena da nefes aldırmadan kestiğini göstereceksin. ama rating yükseldikçe bir şeylerin eksildiğini hissedeceksin.

ilk olarak rakiplerine daha az dmg vurmaya başlayacaksın, maç boyu kimse senin melee range inde kalmayacak (warrior hariç. zatten az sayıda yapacağın vuruşların bir de critlemezse dmg ın azalacak. Bir de healing reduce ve sağlam bir interrupt ın olmadığı için bir çok heal edebilen klass a karşı zorlanacaksın. Manan çok daha çabuk bitecek, ve maç boyu ya cc yiyecen ya da kitelanacan...

üzerinde 10k+ armor un bir işe yaramadığını fark edeceksin. healtinin diğer class lara göre 2-3 k geriden takip ettiğini farkedeceksin. bişey olmaz ben heal atarım dedğinde divine shield dışında heal atamayacaksın, hatta o bile zor olabilir. Heal atınca da mananın çok çabuk bittiğini göreceksin.

Bunlar sürekli olacak, sen arada bir süper beyaz ve sarı yazı vritleri görüp coşacaksın...
Sosyal ağlarda paylaş

Jaan said:
capn heyecanını anlayabiliyorum ama senin geçtiğin yolu 2 defa geçip acc u sattım diyebilirim (s3 retri setli paladin)

paladin elbetteki çok kötü felaket bir klass değil ama retri spec ile arenadaki en kötü classlardan biri haline geliyor. 1800 rating e kadar class, spec felan acaip fark etmez sanırım. asıl 1800 den sonra kemikleşmiş setuplarla karşılaşınca şaşıracaksın. not olarak söyeleyim s2 de warrior arkadaşım tek başına maça girip o kadar rating yapabiliyordu :D

en iyimser tahminle full s3 retri seti yapsan silah ile, talent ı 0/20/41 yapsan çok sağlam dmgl lar görebilirsin ve hatta video çekip bir çok kişiyi arena da nefes aldırmadan kestiğini göstereceksin. ama rating yükseldikçe bir şeylerin eksildiğini hissedeceksin.

ilk olarak rakiplerine daha az dmg vurmaya başlayacaksın, maç boyu kimse senin melee range inde kalmayacak (warrior hariç. zatten az sayıda yapacağın vuruşların bir de critlemezse dmg ın azalacak. Bir de healing reduce ve sağlam bir interrupt ın olmadığı için bir çok heal edebilen klass a karşı zorlanacaksın. Manan çok daha çabuk bitecek, ve maç boyu ya cc yiyecen ya da kitelanacan...

üzerinde 10k+ armor un bir işe yaramadığını fark edeceksin. healtinin diğer class lara göre 2-3 k geriden takip ettiğini farkedeceksin. bişey olmaz ben heal atarım dedğinde divine shield dışında heal atamayacaksın, hatta o bile zor olabilir. Heal atınca da mananın çok çabuk bittiğini göreceksin.

Bunlar sürekli olacak, sen arada bir süper beyaz ve sarı yazı vritleri görüp coşacaksın...

Çok güzel yazmışsın Jaan bende bunların farkındayım amacım zaten Retri en ıyı Arenada 2000+ rating yapıcam vs demek değil. Retride dps yapabılıyor bunu anlatmaya çalıştım. Arena zaten benım ıcın bır kıstasta değiş en ufak birşeyde kazanabılırsınde kaybedebılırsınde.

Benım anlamadığım neden bukadar kucumsendıgı Karazhan boss fightlarda Rogue ve mageten fazla dps yapabılıyorum. Tabi pot kullanıyorum vs ama sonuçta yapıyorum.

Cast Soc
Crusader Strike
Jug

5k+ damage gorebılıyorum.

Bır lock gıbı ımba bı class olmayabılır ama oynaması zevk veren bır class bırakıcamıda dusunmuyorum açıkcası :)

Pvpde eğlenceside var War Lock Retri gırıyoruz Wara Freedom atıyorm Locka bop o gecıyor bos atıyorum gıdıp 2x stun atıyorum kombat yapıyorum vs yani.

1v1 de sadece 1 class alamıyorum oda drood ayı olunca vuramıyorz ne hikmetse.

Sonuç olarak bence kucumsememeklazm :)
Sosyal ağlarda paylaş

sam yok, yerine beni yolladi. gorevi layigiyla yapmaya caliscam.

paladin zaten oyundaki en gucsuz class. illumanti nerfinden sonra daha da beter olduk. horde racialleri zaten saka gibi overpowered hepsi. ha ne? shaman? NERF NERF. zaten en gucsuz blizz in adaletinden mahrum class paladin, retri hic deneme. biz plate giyoruz ama blizz bize heal at diyo!! he bi de nerf shaman
Sosyal ağlarda paylaş

1800'den sonra o takılmaların olmasının sebebi artık işini biraz daha bilen oyuncular çıkması. Kimse gidip senin melee range'inde kalmaz, işini bilen çoğu class evire çevire CC'ler, yapabileceğin tek şey arada bir Hammer of Justice. Ki kesmeyecektir hiçbir şekilde. Görmek için kendini paraladıgın critler bir heallı telafi edildikten sonra etkisiz kalacaksın vs vs.

Ayrıca o paladin nasıl ölmüyor ya? Pat pat yatıyor. Tek olayı 5v5'te gidip insanların retri pala'ya odaklanmadığı için dispellenmeden Blessing of Freedom'la koşturup çakması, gerisi yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyna Capn utandir herkesi.

Bosver sen setuplari millet bunlari cok taktigindan ilerde birgun birakiyor sen yanina en cok yakisina al yoluna bak.

Bir patch gelir hersey degisir bir tane daha gelir cosarsin bir tane daha gelir ezilirsin sadece bunlari kabullendiysen sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten 1800+ rating yapamıcam diye paladınımı bırakmam tek amacım paladınınde dps yaptıgı pvp de , pve de işe yaradıgı Arena hıc bır zaman kıstas olmaz bu durumlarda.

Şuanda vurdugum damage ın ve yaptıgım kombattın keyfini çıkarıyorum. Bır yandanda arena yapıyorum gelişmeleri bildiririm :P
Sosyal ağlarda paylaş

2 tane retri paladin var bizim guildde, Hyjal yapıyoruz suanda. dps lerinden oldukça memnunuz, 900 değil 800 dps yapmış olsalardı bile şikayetçi olmazdık.

raiddeki herkese 3% more crit
gruptaki herkese 2% more damage
tüm judgementları yenileme
BoP, DI, LoH, DS, RD ile hayat kurtarma
extra bir blessing
ve WF olduğu sürece rogue ve warrior kadar olamasa da onlara yakın dps

PvP de de retri-rogue gayet sağlam bir 2v2 combosu olduğu gibi
3v3 de retri-warrior-resto druid ile 2k üzeri yapan takımlar var.

ama herşeyden önemlisi, oynaması çok zevkli bi sınıf. oynamadan bilmeden, sadece istatistiklere bakarak, ya dışardan duyduklarından bi sınıfa bok atanları ignore etmek en iyisi. bırak konuşsnlar, sen oynadığından zevk alıyosan sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...