Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pazar günkü Teknik Beta izlenimleri

Girtlak

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar pazar günündeki teknik beta testindeki görüşlerinizi burada toplarsak sanrım oyundan bilgi bekleyen arkadaşlar için güzel bir olur.

Teknik beta testçisiyim. Uzun bir zamandır Age Of Conan ile ilgileniyorum. Bir kaç dosya hariç tüm data'ları indirdim. Pazar akşamını sabırla bekliyorum ama çok büyük beklentilerim yok. FUNCOM oldukça tecrübesiz bir firma.

Firma, Conan ile birlikte şu ana kadar inanılmaz şeyler vaad ettiler. İlk başta ben de inanıyordum fakat özellikle oyunu zart zurt ertelemeleri ve closed ve teknik betadakilerin yorumlarını okuyunca beklentiye girmenin yanlış olduğunu anladım.

Teknik betacıların girebildiği Funcom forumlarında da testçilerin yorumları aslında beklenen yorumlar ama oldukça teknik arızalar var yazılımda. Yorumların tarihlerine bakıyorum, çok da uzak değil, 1 ay olan var 2 hafta olan var. Sorunların kimisi basit kimisi de uğraşılması gereken şeyler. Yani ortası yok. Kimisi account kısmındaki şifreleme hatası gibi oldukça basit bir şeyden muzdarip, kimisi de oyunun durduk yere FATAL ERROR vererek windows'a dönmesinden. Oyunun hala teknik kısmında bu kadar sorun varken bu oyunun 2-3 ay sonra çıkacağını beklemek biraz saflık olurdu. Conan eğer 1 aya kadar bir an önce open betaya geçemezse hiç abartmıyorum oyun 2009'a sarkar.

Pazar günü pvp sistemi test edilecek, server kapasitesi falan, ben de buradan merak edilenleri gözlemlediğim kadar açıklamaya çalışacağım. Ama söylediğim gibi beklentim yok, çünkü daha dataları indirip oyunu kuramayanların beta test forumlarında o kadar çok postu var ki...
Sosyal ağlarda paylaş

bende beta testerım. Neyse dediğin gibi çok ciddi şekilde hata mesajı kaynıyo forumlar ama benim asıl dikkatimi çeken bazı noktalar var.

- Neden 3 saat sürecek bir test ?
-- bence çok yetersiz zaman

- Lag
-- forumlarda kimse lag var demiyor, hatta oldukça sorunsuz bağlantı ile oynanıyor diyorlar. (göreceğiz)

- en çok istek alan başlıklardan birisi
-- genelde oyuncular pvp testleri için karakterlerinin staminasının arttırılmasını talep ediyorlar.

- dediğin gibi funcom deneyimsiz
-- ama dağıtıcı/sponsor firma pazarın en büyüklerinden birisi

- client boyutu
-- beta olan bir oyunun client i 17 gb :) sanırım release tarihine kadar 20 falan olur :)

- 20 mayıs 2008
-- bu kadar hata ile yetişeceğini sanmıyorum

bu arada beta başlangıç saati türkiyede kaç oluyor ? :)
Sosyal ağlarda paylaş

aslında beta seviyesindeki oyunların clientları daha büyük olur çünkü veri paketlerinini olabildiğince açk şekilde (herhangi bir sıkıştırma tekniği kullanmadan) kullanılarki oyundaki performans artması için, yani oyunun open beta ya da release zamanı sıkıştırılmış clientı daha küçük olacaktır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ah malesef NDA ya karşı olduğu için kaldırılmış post

ama çok kısa bi şekilde betanın durumunu belirtmek gerekirse ranger kıçından bile ok atiyomuş, targeta yüzünüzü dönmeniz lazim degil. Her yerde görünmez duvarlar varmış ve zonelar öyle wowdaki gibi heryere giderim hoplarim ziplarim degil de Guildwars daki gibiymiş, kısıtlamalar varmış. Combat sistemi tamamen bombok, PVP de yokmuş oyunda. Falan filan, yani oyun rezalet durumda şu anda
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:

ama çok kısa bi şekilde betanın durumunu belirtmek gerekirse ranger kıçından bile ok atiyomuş, targeta yüzünüzü dönmeniz lazim degil. Her yerde görünmez duvarlar varmış ve zonelar öyle wowdaki gibi heryere giderim hoplarim ziplarim degil de Guildwars daki gibiymiş, kısıtlamalar varmış. Combat sistemi tamamen bombok, PVP de yokmuş oyunda. Falan filan, yani oyun rezalet durumda şu anda

Evet hatta Conan mötünden çıkan alev topuyla herkesi küle çeviriyormuş ve eğer pc başında kahve içiyorsan karakterinin staminası %9 düşüyormuş. Eğer alt+tab yapıp thootbot'a bakıcam ayağına karanlık sitelere giriyorsan karakterin kontrolden çıkıp seni bir güzel...

Yani böle mış muş nedir? İnsanın bir eleştiri sınırı olur, abartmayalım. ''Bombok'' lafı çok saçma. Denemeden etmeden böyle kıraathane ağzıyla eleştirmek ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:
Sen bi dolaş gel arkadaşım, eve dönerkende bakkala uğra bi 35 lik kap, iç açıl iyice sonra konuşalım. Burda beta tester ı var o su var bu su var, önceki mesajlarımızı bir oku falan işte ne bilim yap bişeler...

MIŞ MUŞ nedir nerede ne için kullanılır bir öğrenmek lazım. lütfen www.tdk.gov.tr
Sosyal ağlarda paylaş

Girtlak said:
sQu said:

Evet hatta Conan mötünden çıkan alev topuyla herkesi küle çeviriyormuş ve eğer pc başında kahve içiyorsan karakterinin staminası %9 düşüyormuş. Eğer alt+tab yapıp thootbot'a bakıcam ayağına karanlık sitelere giriyorsan karakterin kontrolden çıkıp seni bir güzel...

Yani böle mış muş nedir? İnsanın bir eleştiri sınırı olur, abartmayalım. ''Bombok'' lafı çok saçma. Denemeden etmeden böyle kıraathane ağzıyla eleştirmek ayıp.

E biz senin gibi gırtlaktan konuşmuyoruz, yazan adamın dediklerini aktarıyorum orda ben, tabi ki birikmiş Türkçe bilgimiz ile söylenen bir lafı mış muş la aktarırsın. Ama tabi boş boş topic açıp mesaj yazmaktan ne yapacağını şaşırmışsın sen de.
Sosyal ağlarda paylaş

abartmayin arkadaslar ya .. Her oyunda bir cok hata olur ve bence bu cok normal .. Her bug i duzeltme imkani var funcom un .. kimilerini 1 gunde kimlerinini 1 yil sonra.. Oyun bence mayis ta cikacak ama ne kadar bugla yada ne kadar oynanabilirlige sahip olucak ama orasi varkli .. Bende gercekten bu oyunu oynamak istiyorsak birazcik sabirli olmamiz lazim .. Adamlar ugrasiyorlar gece gunduz demeden.. Tabikide babalarinin hayrina ugrasmiyorlar .. Neyse .. Inaniyorum ki ilerde cok iyi bir oyun olucak
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:

o değilde 6.ayından beridir GW oynarım.kısıtlama dediğiniz zıplayamama durumu GW nin eksisi değilki keşke GW kadar iyi bir pvp si olsa.GW deki tek eksikliği zıplama olayı olarak görüp bunu abartıp eleştiri konusu yapmak ne iştir anlamadım. 2 senedir ne eksikliği var pvp diyorum herkes zıplamıyor diyor ne zıplaması bea? zıplayıp matrixdeki neo morpheus kapışmasımı yaşayacaktık?
Sosyal ağlarda paylaş

KONU PAZAR GUNUNKU BETA IZLENIMLERIDIR. KONUYA BETA TESTÇİLERİ İZLENİMLERİNİ YAZACAK. DİĞERLERİ DE OKUYACAK, GÖRÜŞLERİNİ YAZACAK

Buraya teknik betacı olarak başlık açtım, dangöz gibi oyun milliyetçiliği yapmayın. Bu posta gelip tartışma çıkartanın anası babası ölsün, bacısı çürüsün ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:

o değilde 6.ayından beridir GW oynarım.kısıtlama dediğiniz zıplayamama durumu GW nin eksisi değilki keşke GW kadar iyi bir pvp si olsa.GW deki tek eksikliği zıplama olayı olarak görüp bunu abartıp eleştiri konusu yapmak ne iştir anlamadım. 2 senedir ne eksikliği var pvp diyorum herkes zıplamıyor diyor ne zıplaması bea? zıplayıp matrixdeki neo morpheus kapışmasımı yaşayacaktık?

odiflame, madem o kadar çok seviyorsun bana biraz şu oyunu anlatabilir misin? GW'yi aldım level16ya kadar kastım, hiç bişi anlamadım, sonra direk pvp char açtım yine sarmadı. yani bu oyunda seni çeken ne veya benim oyunda eksik yaptıgım ne. kabataslak anlatırsan güzel olur.

ps. gerçi topik dışı bi muhabbet olucak pm de yollayabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...