Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fortis Türkiye Kupası Kura Çekimleri

Luinir

Öne çıkan mesajlar

Lucifel, teşekkür ediyorum. Sakin kafayla düşünüp, yazdığın için. Yazdıkların doğru veya yanlış, önemli olan o değil. Biraz aklı selim konuştuğun için, teşekkür ediyorum.

Gelelim maç yorumuna.

Galatasaray maça çok hızlı başladı ve 13.saniyede gole yaklaştı, 4.dakikada golü attı. Golden sonra baskısını sürdürdü ve pozisyonlar bulmaya devam etti. Ümit, Hakan, Lincoln net fırsatları değerlendiremeyince, Galatasaray soyunma odasına sıkıntılı gitti. Fenerbahçe ilk yarıda pek iyi oynayamadı, Aurelio'nun vuramadığı bir kafa var, aklımda.

İkinci yarıda özellikte, 55.dakikadan sonra Fenerbahçe biraz yarı sahayı geçip, oyuna dengelemeye başladı. Gökhan'ın ilk karşı karşıya atamadığı pozisyon gol olsa Maradona vari bir gol olacaktı. 6 kişiyi çalımladıktan sonra, topa vuracak gücü kalmadı. Ama çok geçmeden, 67.dakikada sert ve köşeye vuruşla eşitliği sağladı. Fenerbahçe'nin de maç boyunca bulduğu 2 pozisyonda sağ bek Gökhan'ın imzası olması da ilginçti.

Galatasaray golden sonra bu turda ilk maç dahil en kötü futbolunu oynadı. Fenerbahçe, 9 kişi kaldı ama daha çok direndi, daha çok mücadele etti. Kalli forvet soktukça soktu ama şişirme toplarla hiç bir pozisyon üretemedi, Galatasaray. Tam bitti derken, Nonda çok klas bir çalımla, Ümit'e al da at dedi, bomboşu pozisyonda golü atan Ümit Galatasaray'a turu getirdi.

Şimdi gelelim hakem yorumuma.. Lugano'nun kırmızısı. İlk gördüğü sarıda ayağa basma var, tartışılır pozisyon ama ben olsam sarı kart vermezdim ona. Ama veren hakeme de pek birşey diyemezsin, sert müdaheleydi biraz çünkü. İkinci sarısının tartışılacak yanı yok, gözlük yaptı ve kırmızı yedi. Lugano takımını 30.dakikada 10 kişi bıraktı. Gökhan'ın kırmızısı. İlk sarı kartı yüzde yüz doğruydu. Lincoln'ü arkadan indirdi, atağa kalkarken. 2.sarı kart da top toplayıcı çocuktan topu istemiş. Topu atınca da eğilmiş, yerdeki topu almış. Kasıtlı yapılmış birşey ve sarı kartı doğruydu. Volkan'ın kırmızısı. Söylenecek birşey yok, net kırmızı. Lincoln'ün ilk sarısı. Bu pozisyonun tekrarını göremedim ama genel olarak Lincoln yerlere atan bir adam, kendini. İlk izleyişte bana sarı gibi göründü. İkinci pozisyonda Volkan'a vurmamasına rağmen, tartışmaya girdi, sarı kartı doğruydu.

Sorun bana göre kırmızı kartlar da değildi. Çok alakasız şekilde, saçma sapan faul kararları verdi. Zırt pırt atakları kesti. Futbol izletmedi, adam. Sarı kartlar bu kadar yanlış kullanılır, bu maçta da bana bunu gösterdi, Cüneyt Çakır. Arda'nın ilk yarıda bir sarı kart alması lazım, arkadan Edu'ya sert müdahele yaptı. Ümit Karan'ın sarı kartı çok alakasızdı. Sabri çok itiraz etti, sarı kart almalıydı. Fenerbahçe'de Volkan'ın ilk sarısı çok gereksizdi. O kadar itirazı sarı kart versen sahada oyuncu kalmaz. Gerçi böyle de oyuncu kalmadı ya, neyse.

Genel olarak tur değerlendirmesi yaptığımızda, Galatasaray'ın daha üstün olduğunu görüyoruz. İlk maçta Fenerbahçe 1, bu maçta 2 pozisyon buldu. Galatasaray defansı, çok konsantre oynadı. Buna karşın Fenerbahçe 2 maçta da çok pozisyon verdi ama Volkan başarılı kurtarışlar yaptı.

Şu maçı çığrından çıkaran hakeme de yazıklar olsun, diyorum. Böyle 2 top oynamak isteyen takımı ancak böyle baltalayabilirsin yani.

İki takıma da onurlu mücadelesinden dolayı tebrikler.

Galatasaray'a da turu geçtiği için ayrı bir tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

@Pru: Abi bizim takımda var bir cenabetlik olmuyor iki defansı eksiği geçtim kale boşken kelcinin üstüne vuruyor adamlar :D

Kartları doğru bulsam da fgenel olarak kötü yönetti hakem ve Türk futboluna zarar verdi. Ama iki maçta da oyunlara bakınca bence turu hak ettik. Bunu söyleyebilirim.

Yine de keşke böyle olmasaydı...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...